Volební program SNK Domorodci 2014

logo_domorodci

LOKET

Sdružení nezávislých kandidátů Domorodci chce v říjnu 2014 kandidovat do Zastupitelstva Města Lokte.

CO CHCEME PROSADIT

V ZASTUPITELSTVU?

SLUŽBY

 • rekonstrukce autobusového nádraží
 • vytvoření koncepce podpory zdejších obchodů, aby se nám z náměstí nestala mrtvá zóna tak jako je tomu v současnosti v Sokolově
 • banka na náměstí (tento bod stále diskutujeme a hledáme možná řešení)
 • stejně jako v Horním Slavkově i my chceme zavést mikrobus, který bude, zejména v zimních měsících, bezplatně dopravovat občany na městský hřbitov
 • Vítání občánků – každému nově narozenému občánkovi peněžitý dar v hodnotě 1 000 korun (v roce 2012 – 40 narozených občánků, v roce 2013 – 28 narozených občánků)

KULTURA

 • zavedení Městských slavností města Lokte
 • symbolické vstupné pro občany na vánoční trhy na hradě
 • letní kino v amfiteátru (s tím souvisí i možná spolupráce s MFF v Karlových Varech)
 • nalézt vhodné řešení situace s chybějícím kulturním sálem a klubu pro mladé (zábavy, diskotéky, kulturní akce), nutnost konzultace s místními podnikateli

BEZPEČNOST

 • inovace a rozšíření kamerového systému včetně možnosti uchování záznamu
 • konzultace s Policií České republiky a místními občany ohledně instalace dalších rychlostních radarů
 • zabezpečení budovy radnice

OPOMÍJENÉ LOKALITY

 • Rooseveltova ulice – vybudování kanalizace, oprava vozovky a instalace zpomalovacích retardérů
 • Nadlesí, Dvory – oprava vozovky, vybudování kanalizace, návrhy řešení problému s přemnoženými prasaty s ohledem na výskyt chřástala polního
 • Revoluční – výstavba chodníku alespoň po jedné straně vozovky + intenzivní spolupráce s Policií ČR, aby v dané lokalitě prováděla častější kontroly rychlosti řidičů (radar „jen pro parádu“ zatím opravdu nepomáhá!)
 • Finské domky – osvětlení cesty z ulice Nádražní na hřbitov a dále k Finským domkům a konečně dobudování chodníku (drahá, opěrná zeď spolu s chodníkovým skeletem opravdu nestačí!)
 • Lužná ulice – pravidelná údržba zeleně, spolu se sekáním „druhé“ cesty na hřbitov
 • ČSA – záměr výstavby dětského hřiště
 • Tovární – oprava vozovky

INFORMACE

 • preferujeme komunikaci města s občany vhodnou pro 21. století – facebook, e-mail, diskusní fórum města, informace z města na webu dennodenně aktualizované
 • nahrávání jednání zastupitelstva, následné umístění na web města, případně formou webkamery přenášet zasedání živě na internet
 • zrušení papírových podkladů pro zastupitele před jednáním zastupitelstva, Domorodcům stačí elektronická forma (na vyžádání zašleme i občanům města)

DALŠÍ ZÁMĚRY

 • kontrola nastolených změn v Loketských městských lesích spolu s kontrolou hospodaření + zvýšit prodej rašeliny
 • podpora činnosti loketských spolků včelařů, rybářů, ostrostřelců, sportovních uskupení a dobrovolných hasičů
 • zachování SPŠ Loket, zveřejnění výsledků hospodaření jak školy, tak internátu
 • přísné postihování vandalismu, mezi který řadíme i neohleduplné pejskaře, kteří si neumí po svém čtyřnohém příteli uklidit

Budeme rádi, když nám napíšete své připomínky a nápady, jak zlepšit život ve vaší ulici, a to na e-mail: domorodci@centrum.cz.

ROZHOVOR S KANDIDÁTEM KRISTIÁNEM ŠUJANEM ZDE (KLIKNUTÍM NA FOTO):

rozhovor_sujan

14 Responses to Volební program SNK Domorodci 2014

 1. Petr Adamec napsal:

  Š. Dvořák: a neberte si to osobně proti Sadovským Domorodcům nic nemám a držím Vám palce. Ale v Lokti s tím mám trochu problém. Prostě mi ten program přijde populistický a slibovat lze, ale jak to splnit už se z něj nedozvím. Nevím jaký máte program v Sadově, ale určitě bych si dal na populismus pozor.

  • Kristián Šujan napsal:

   A můžu se zeptat, Petře, co přesně Ti přijde populistické? Pořízení (možná pronájem) mikrobusu, výstavba chodníku v Revoluční, nebo snad akce Vítání občánků? Škoda, že jsem Tě na zasedání zastupitelstva za posledních 4-8 let neviděl vícekrát a hlavně pravidelně, zatímco teď tvé nekonstruktivní komentáře čtu téměř denně. Také na zasedání se totiž hledají možná řešení, jak nastavit rozpočet, aby bylo kde „vzít“ na zmíněné záměry. A právě nejen díky tomu vím, že naše plány jsou realizovatelné. Ale chápu, blíží se volby a hojně navštěvovaný web Domorodců je pro předvolební agitaci ideální. Nicméně bych rád znovu připomněl, že zářný příklad populismu v Lokti předvedla strana, za kterou nyní kandiduješ Ty, když se v roce 2010 vzdala svých vítězných kandidátů poté, co se dostali do zastupitelstva. Kandidáti č. 3 a č. 7 přeskočili první dva, a náhle se stali nepohodlnými. Nic podobného v případě úspěchu Domorodců nehrozí – jsme jeden tým, 15 rovnocenných kandidátů.
   Na okraj, váš bod „oprava Dvorany“ je vskutku ´originální´ a určitě ´nepopulistický´ – na druhou stranu je to aspoň jeden z mála konkrétních záměrů z vašeho programu. Zatímco třeba bod „profesionální vedení Loketských listů“ vnímám jen jako dobrý vtip, ovšem plynoucí z neznalosti věci. Listy totiž už od června 2010 zpracovává profesionální firma MEDIA a. s. (dříve Žurnál Media a. s.), fungující pod vedením Ing. Tomáše Komínka, MBA. MEDIA a. s. vydává zpravodaje například pro města Aš, Cheb, Karlovy Vary, Ostrov, Sokolov, včetně periodik Skupiny ČEZ a. s., Škody AUTO a.s. ČR nebo Univerzity Karlovy v Praze. Jsou to pro Tebe málo hodnověrné reference dokazující současné profesionální vedení Loketských listů?

   • Petr adamec napsal:

    Samozřejmě ty co si psal, a investiční záměry pokud u nich nezmíníš zdroj financování. Banka na náměstí, dennodenní aktualizace informací z radnice, zveřejnění hospodaření školy kterou zřizuje kraj, návrhy řešení problému s přemnoženými prasaty s ohledem na výskyt chřástala polního, tohle mi přijde obzvláště vtipné.
    Sem rád, že si přečetl náš program, který možná neslibuje, že zítra se bude tančit všude, ale je spíše koncepční. A Dvorana se prostě bude řešit ať bude v zastupitelstvu kdokoliv, a Lokeťáci by měli vědět, že naším primárním zájmem je využití právě pro ně.
    Ohledně profesionality Loketských listů bych se být tebou neschovával za vydavatele, ale spíš bych se zamyslel nad kvalitou obsahu nad kterým určitě pečlivě bdíš a tvoříš ho.
    A máš pravdu využívat Domorodce k propagaci je laciné a toto je můj poslední příspěvek do voleb. Pokud budu mít potřebu vyjádřím se jinde.

    Petr
    PS:to co zde píšu vyjadřuje pouze můj názor a ne Lopaty.

    • Kristián Šujan napsal:

     Děkuji.
     Poznámka k Loketským listům – na obsahu se může podílet každý občan z Lokte. Za kvalitu čtenářských příspěvků neručím a nad obsahem nebdím, nemám k tomu ani kompetence. Petře, raději se přijď podívat na redakční radu 22. 8. na radnici osobně, na kterou Tě tímto zvu, abys věděl a viděl, jak sestavování městského zpravodaje skutečně probíhá, od začátku až do konce. Máš totiž naprosto zkreslenou představu.

   • Jan Zpf napsal:

    Dovolím si bez emocí reagovat: nikdo přeci neříká, že Loketské listy jsou ve stávající podobě špatné. Ale asi uznáte, že každý na to může mít svůj vlastní názor, každý má také nápady jak to třeba udělat jinak, a čas ukáže jestli to je fajn. Na tom přeci není nic špatného. K profesionálnímu vedení loketských listů patří ale i to,že je najdu včas ve své schránce a ne v polovině měsíce a za to přeci také odpovídá buď město samotné anebo někdo, kdo má úkol Listy roznášet, samozřejmě s přihlédnutím termínu uzávěrky a včasnho vytištění. Je tedy možné, že ten kdo listy roznáší, e zkrátka dostane pozdě, po termínu a nemá tedy šanci je roznést včas i kdyby sebevíc chtěl.

 2. Petr adamec napsal:

  Š. Dvořák: program je stále k dispozici a tyto body jsou v něm od konce června. kdy byl tento program vytvořen a vzhledem k tomu, že byl dělán přes google docs tak není problém v rámci historie toto doložit. Takto byl tvořen právě z důvodů možného napadení z opsání programu. petr adamec

 3. Petr Adamec napsal:

  Můžu si taky něco přát? Myslím, že bych ještě tak 50 záměrů vymyslel a že by to voliči ocenili.

  • Šimon napsal:

   Vážený pane Adamče,

   rád bych Vám poděkoval, že Vás program loketských Domorodců tak zaujal, že jste minimálně polovinu bodů použil do svého programu, který jste včera večer zveřejnil a posléze zase skryl. Místo neustálého navážení se do nás, si, prosím, zameťte nejdříve před svým prahem.

   S pozdravem
   Š. Dvořák, Domorodci.cz-Sadov

 4. Dan.K napsal:

  To je jak kdyby to bylo z dopisu pro Ježíška. Kdo to vymyslel :D

 5. r.kvak napsal:

  kanalizace nadlesí pro pár lidí a tovární a další kde bydlí o dost lidí víc nic – divné

  • Klára Rozsypalová napsal:

   Souhlasím s Tebou, Romane :-). Proč jsem mezi všemi těmi „okrajovými“ ulicemi nenašla Tovární? Ta je podle mě snad „rozbombardovaná“ nejvíc :-) takový skanzen dob minulých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree