„Chci se zaměřit na Loketské sbírky i příměstské tábory pro děti,“ říká nová ředitelka hradu Loket Jana Těžká

reditelka_hradu_01

Loket – Po dlouhých 26 letech mění hrad Loket svého šéfa. A přichází šéfová! Novou ředitelkou se stala Mgr. Jana Těžká, bývalá vedoucí oddělení kultury na krajském úřadě. Ve čtvrtek 27. února 2020 jí hrad předal odcházející ředitel Václav Lojín, který na vlastní žádost ve funkci skončil. Jak předání proběhlo a jaké změny nová ředitelka na hradě chystá? Více v následujícím rozhovoru, který vznikl ještě před vyhlášením nouzového stavu v ČR.

Jak proběhlo předání hradu ze strany Václava Lojína?
Předávací protokol mám s sebou, je velmi obsáhlý. Všechno je precizně zpracované a připravené, nedá se tomu nic vytknout.

Poradil Vám něco?
Rad padlo spoustu, je to hlavně o tom dbát, aby hrad fungoval tak, jak má.

Proč jste se vůbec rozhodla se přihlásit do výběrového řízení na ředitele hradu?
Byla to moje osobní výzva. Vidím to jako velkou možnost uplatnit své znalosti a zkušenosti z předchozích zaměstnání. Osm let jsem působila jako zástupce vedoucího odboru kultury, školství a tělovýchovy města Karlovy Vary, téměř dva roky jsem pracovala jako vedoucí oddělení kultury, památkové péče, lázeňství a cestovního ruchu. Mám také zvláštní odbornou způsobilost pro výkon správní činnosti při památkové péči a správě sbírek muzejní povahy. To všechno se mi na hradě bude určitě hodit.

Pokračování rozhovoru v dubnových Loketských listech a v Týdeníku Sokolovsko

KRISTIÁN ŠUJAN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree