Pohodový Loket aneb Vzpomínka na politický program 90. let

DSC04156

V letošním roce došlo v Lokti napříč politickým spektrem k velkým politickým jiskřením, souboj titánů neustal, naopak někdo se pokoušel vypustit Krakena. To se naštěstí nepodařilo, pro nás křesťany díky Bohu.

Proč jsem se vlastně rozhodl postupně vstoupit do komunity loketské katolické církve a vydat se na cestu ke křtu. Když jsem byl v minulosti politicky aktivní, podílel jsem na tvorbě řady politických programů, ten nejznámější, dokonce vítězný, v devadesátých letech byl pod názvem Pohodový Loket – město pro spokojený život.

Při tvorbě jsem si mnohokrát uvědomil, že se opírám o evropské židovsko-křesťanské kořeny a došlo mi, že hovořím či píši o něčem, o čem nic nevím, tak jsem přijal učení Kristovo a rozhodl se nechat pokřtít, abych příště, až budu psát opět nějaký politický program, neplácal jen prázdné pojmy. Program pohodový Loket byl postupně naplněn zejména v oblasti rozvoje služeb cestovního ruchu a kultury v našem městě. Také se podařilo navýšit počet obyvatel a snížit nezaměstnanost s ohledem na rostoucí cestovní ruch, čímž se zvýšily příjmy z rozpočtového určení daní a daní fyzických osob.

Služby cestovního ruchu jsou v Lokti na velmi dobré úrovni poskytované zejména občany Lokte, kteří díky nim dokázali opravit hodnotné historické stavby na loketském náměstí. Příjemné je také zjištění, že vytvořili dobrou občanskou infrastrukturu v oblasti gastronomie i pro místní, dnes jsou to kavárny, cukrárny, pizzerie, hospody, pivovar, vše, co měl Loket i za První republiky. Infrastruktura se zlepšuje a za posledních 30 let se v Lokti udělalo moc práce a Loktem jsou okouzleni nejenom obyvatelé Karlovarského kraje, ale i celého světa.

Přirozeně bude postupně docházet ke generační výměně, za mě si jen přeji, aby další generace pokračovaly v tom dobrém, co se povedlo a nestaly se obětí nesnášenlivosti a půtek, těch, kteří u zrodu Pohodového Lokte pro spokojený život stáli, je třeba pokračovat i v moudrém věku, za výsledek se nemusíme stydět, dokonce se můžeme přátelit napříč politickým spektrem, a to i tím bavorským.

Ještě na závěr takovou připomínku: Loket je kolébkou Karlových Varů. Z Lokte založil římský císař a český král Karel IV. sousední Karlovy Vary, které jsou v této chvíli na dobré cestě do UNESCO, což bude mít jistě pozitivní dopad i pro naše město. Za produkce Archa Loket (provozovatele Návštěvnického centra Thun 1794 v Nové Roli) vznikaly v porcelánce v Nové Roli dekory na lázeňské pohárky, výsledky evropského workshopu Future Light jsou k dispozici v Muzeu lázeňských pohárků (dříve v Payerově domě) na loketském náměstí. V porcelánce v Nové Roli se vyrábí do současné doby řada tvarů hrnků původně z loketské porcelánky Epiag.

Vivat Loket by Karlsbad

Jaroslav Dolina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree