Přesun ZUŠky do Dvorany? Rvačka v Illertissenu? Politici v Lokti kladli otázky, odpověďmi šetřili

Loket_zastupitelstvo

Loket – Městečko na Ohři zažilo ve čtvrtek první zasedání zastupitelstva v tomto roce. Jako vždy se kritizovalo, co jen šlo, a nechyběly ani tradiční, sáhodlouhé, “poetické” úvahy místostarosty Jana Hadravy. Prostě taková pěkná loketská klasika.

KONTROLNÍ VÝBOR
Prvním jablkem sváru byl krátce po začátku jednání výsledek kontrolního výboru. Ten prošetřoval výběrové řízení na veřejnou zakázku vánoční výzdoba a osvětlení v Lokti a zjistil údajné porušení zásad města Loket i zákonu o zadávání veřejných zakázek. Čas na podání nabídek byl podle výboru šibeniční, podle koalice ovšem staré vedení města výběrko na osvětlení zkrátka nepřipravilo včas. „Práce v tomhle rozsahu trvají dva měsíce, mělo to být zadáno tedy ještě za vás. Byli jsme v časové tísni,” uvedl radní Roman Kvak.

“Poptávka byla ze strany pana starosty 13. listopadu, ale od kdy jste na radnici? Od 1. listopadu asi? Pirátská strana říkala, že bude transparentní, tak teď dostala doporučení, jak na to,” reagoval předseda kontrolního výboru Jaromír Ungr. A následovalo také vysvětlení od Jana Hadrava. “Pravidla jsou obecného charakteru. Chybně jste tuto zakázku posoudili, protože to nebyla výzva, ale poptávka, tedy k našim pravidlům byla zadána správně,” zmínil Hadrava. “14 dnů jste tady prolelkovali,” pronesl zase zastupitel Lubomír Stehlík. No, tak ping-pong jsme si zahráli a můžeme pokračovat dál.

BITKA V ILLERTISSENU?
V další části zastupitelstva jsme se dozvěděli, že Petr Zahradníček odchází z facebooku. “Jsou tam už prý jen páprdové, takže nechci tam reagovat na nikoho ze Svatošských skal. Odcházím z facebooku,” prohlásil a zároveň nadnesl téma návštěvy delegace Města Loket v partnerském městě Illertissen v Německu. “Mám zprávu, že hned při prvním výjezdu se tam někdo od nás porval. Jestli uděláme ostudu i v partnerském městě, tak to už je příliš silné kafe,” sdělil Zahradníček.

“Dementoval bych rvačku v Illertissenu,” reagoval starosta Petr Adamec, který na místě byl. “Asi si tedy vymýšlejí,” podotkl Zahradníček. Takže dal si tam někdo po tlamě, nebo ne? Své tipy posílejte na adresy našich zastupitelů, třeba vám to někdo z nich prozradí.

KOUPALIŠTĚ, NEBO PLOVÁRNA?
Přestože v Lokti je zima jako v Rusku, připomněl jsem jako bývalý zastupitel jedno z velkých témat LOPATY pod taktovkou Jana Hadravy. Vybudování loketské plovárny. V rozpočtu na rok 2019 totiž s ničím takovým plánováno není. Přitom v září 2018 LOPATA na facebooku uvedla: “V letošním parném létě jsme si my pamětníci určitě vzpomněli na loketské koupaliště (požární nádrž) s malou restaurací, kde bylo příjemné svlažit tělo zvenku i zevnitř. Ale nejenom tato vzpomínka nás navedla, abychom do programu Lopaty dali výstavbu loketské plovárny. Jsme přesvědčeni, že takové věci jako plovárna, kino, dětská a sportovní hřiště do města patří. Myslíte si to také?” Při krátké debatě pamětník a místostarosta Jan Hadrava začal mluvit o inspiraci Rozmarným létem a na závěr uvedl, že by si plovárnu představoval jako součást řeky. Prý je to poetický návrh. Tudíž by Lokeťáky nahnal do Ohře a ke břehu zřejmě umístil ceduli PLOVÁRNA JANA HADRAVY.

Na to, že v roce 2005 hlasoval Jan Hadrava pro prodej areálu Koupaliště Loket do soukromých rukou nezní jeho slova moc poeticky. Spíše tragikomicky. Ovšem jak se nechal v minulosti slyšet současný vlastník pozemků (stavebních parcel), nebrání se jednání s městem, aby od něj pozemky koupilo zpátky. Takže, pane Hadravo, máte čtyři roky na to, dotáhnout tenhle záměr do konce a vrátit Lokeťákům to, co jste jim spolu s dalšími 11 zastupiteli v roce 2005 vzal – loketský koupák, plovárnu… říkejte si tomu, jak uznáte za vhodné. Děkujeme.

MIGRACE DĚTÍ ZE ZUŠKY DO DVORANY?
Mohykán mezi tématy, jenž vždy zaručeně rozzuří do běla všechny přítomné. Dvorana. Fámy kolující po městě o tom, co v ní vlastně vůbec bude, a jestli v ní vůbec něco někdy bude, vyvrátil sám starosta.

“Projekt zatím běží podle stávající dokumentace a řeší se možné úpravy, aby mohlo dojít k přestěhování ZUŠ (základní umělecká škola). Zásadní stavební úpravy se týkají bytu správce a menší se týkají prostor restaurace. Nemůžeme stále tvrdit, že tam budou nějaké studovny a klubovny, jak to říkalo bývalé vedení,” uvedl Adamec. Toho se chytli opoziční zastupitelé. Prý s nimi nikdo migraci ZUŠky neprojednával. Dokonce ani bývalý člen rady, který se odstěhoval z Lokte a dnes působí jako ředitel ZUŠky, se prý o možném přesunu nikdy nezmínil.

“Hlavní účel, co jsme se shodli, bylo využití Dvorany jako sálu pro zábavy, pro vystoupení a pro školení. Nemyslím si, že máte jasno, jak budovu provozovat, kalkulačku do ruky neberete,” poučil přítomné Lubomír Stehlík s tím, že město chce dělat se ZUŠkou “migraci”. “Chcete dělat migraci, ale nemáte pravomoc bez sohlasu zastupitelů a bez souhlasu veřejnosti rozhodnout v takové otázce. Barák nepatří vám osobně, ale všem ostatním,” podotkl Stehlík. Vidíte, to jsem ani nevěděl, že mám majetkový podíl ve Dvoraně. Výborně!

Jeho mínění poupravil zastupitel Robert Picka. “My se naopak snažíme vybruslit z ničeho do něčeho konkrétního. My diskutovat s veřejností budeme, dali jsme konkrétní využití Dvorany. Kulturní sál tam zůstává, v původním záměru to totiž nešlo jako sál využívat,” podotkl Robert Picka. Do Dvorany by se tak měly přestěhovat všechny obory ZUŠ z prostor ve Sportovní ulici. Možná. A možná taky ne.

No a máme to za sebou, žilka nikomu nepraskla a mikrofony, do kterých zastupitelé hovoří, nakonec tu vlnu silných výroků taky zvládly. I když teda často vypadávaly. Asi věděly proč…

KRISTIÁN ŠUJAN

One Response to Přesun ZUŠky do Dvorany? Rvačka v Illertissenu? Politici v Lokti kladli otázky, odpověďmi šetřili

  1. r.kvak napsal:

    Pro ty co neumí počítat se musím ještě jednou vyjádřit ohledně vánoční výzdoby. Opravdu při tomto objemu výzdoby co má Loket jsou v normálním režimu (ne soboty a neděle) třeba 2 měsíce minimálně na instalaci (můžete si to kdokoliv ověřit u některé z firem). Ověřoval jsem si to v listopadu na min. 6 místech a také si pamatuji a sleduji jak dlouho klukům z Elesty ta instalace trvala.1.listopadu jsme nastoupili 2. prosince byla první adventní neděle kdy má být hotovo. Lhůta na výzvu pro firmy je 10 dní takže měla být tato zakázka zadána 2,5 měsíce před 2. prosincem. Tak si to spočítejte sami( Optimálně v září!!!!!!). A to se nechci bavit o tom, proč tato zakázka nebyla nabízena za minulého vedení jiným firmám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree