Novoroční běh v Lokti předčil očekávání, zúčastnilo se 411 závodníků

novorocne_beh_2

Stálou součástí loketského kulturního kalendáře se stal Novoroční běh. Letošní ročník předčil očekávání; v loňském roce přišlo rozhýbat své tělo zmožené vánočními oslavami 309 účastníků. Letos vkročilo do nového roku pohybem 411 běžců a chodců, mužů a žen všeho věku, od mimin v kočárku až po veterány. Nárůst účastníků o 102 osob nikdo z pořadatelů nečekal, je to největší skok v dějinách tohoto závodu. Jsme samozřejmě potěšeni rostoucím zájmem o naši akci. Pohodovou náladu na náměstí nezkazil ani nedostatek čísel, příští rok se určitě polepšíme.
Závod odstartovali ve 14:00 hod Loketští ostrostřelci salvou z replik historických ručnic. Všichni účastníci dorazili do cíle bez újmy na zdraví, na konci 2,5kilometrové trati se posilnili vyhlášenou česnečkou manželů Hejnových, obdrželi pamětní minci a přespolní závodníci volnou vstupenku na hrad.

Nejrychlejší muži:
1. Oldřich Kohoutek (Sokolov) 8:24
2. Petr Lill (Sokolov) 8:32
3. Jan Veszprémi (Loket) 8:40
4. Jan Kundrát (Sokolov) 8:43
5. Michal Salaba (Loket) 8:57
6. Radim Tokár (Nejdek) 9:00
7. Adam Bauer (Loket) 9:19
8. Simon Illenberger (Gerstetten) 9:25
9. Aleš Hoch (Loket) 9:27
10. Petr Basl (Loket) 9:43

Nejrychlejší ženy:
1. Eva Hejnicová (Sokolov) 10:34
2. Markéta Bauerová (Loket) 10:40
3. Kristýna Vášová (Loket) 10:59
4. Marie Lillová (Sokolov) 11:26
5. Eliška Staňková (Sokolov) 11:32
6. Miroslava Bláhová (Loket) 12:18
7. Lenka Flašková (Loket) 12:58
8. Romana Pöplová (Chranišov) 13:10
9. Hana Staňková (Sokolov) 13:19
10. Eva Bednářová (H. Slavkov) 13:22

Mezinárodní punc dal Novoročnímu běhu start Pabla Escajadilla a jeho rodiny z Bruselu, který si Loket oblíbil a startuje zde pravidelně. Španělsko reprezentovali Ernesto a Ilia Montemayor. Z Berlína dorazil Esca Yann a Bratislavu zastupovala Marta Tomaščiková.
Nejstarší ženou, která se vydala na trať, byla Anna Jakubáčová z Lokte (r. nar. 1942); a mužem Alfréd Stočes z Lomnice (r. nar. 1937).
Loketskou radnici reprezentovali starosta Petr Adamec, který přislíbil pomoc při organizaci dalších ročníků, a zastupitelé Patrik Stangar, Petr Zahradníček, Jaromír Ungr a Vítězslav Adamec.
Zvláštní kategorii tvořili psi, kteří doprovázeli své páníčky i na Nový rok.

Chtěl bych poděkovat řediteli ISŠTE v Sokolově Mgr. Pavlu Janusovi, který nám umožnil využít prostory školní jídelny pro zřízení důstojného zázemí pro prezentaci a občerstvení. Velký dík za hladký průběh závodu patří Policii ČR, která zabezpečila trasu kolem Lokte, jež je vedena po silnici za normálního provozu. Velkou chválu a vděk zaslouží nadšená parta pořadatelů a sponzoři, bez jejichž nasazení by nebylo možné Novoroční běh v tomto rozsahu vůbec uskutečnit. Jmenovitě, manželům Károvým a Hejnovým, pí. Longinovové, Baslové, Vlasaté, Honzíkové, Ing. arch. Červinkové, p. Jakubáčovi, Demeterovi a Rybářovi; za zpracování výsledků sourozencům Bauerovým a Károvým. Akci finančně podpořili MěÚ Loket, MUDr. Bauerová, MUDr. Bauer, MUDr. Hosová, Ing. Kára, Ing. Pinter, pánové Stangar, Stehlík a Lojín, firma Leben, a Ing. arch. Červinková.

Mgr. Rudolf Flaška

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree