Policie dopadla žháře z náměstí. Bydlel v Lokti ve sklepě. Teď mu hrozí pět let vězení

suvenyry_loket

Sokolovští kriminalisté dopadli 33letého zloděje z Nového Sedla, který v noci z úterý na středu vykradl obchod se suvenýry na loketském náměstí. Prodejnu následně zapálil.

„Obviněný měl nejdříve 20. prosince 2018 poblíž Nového Sedla vniknout do odstaveného vozidla značky Renault a odcizit autorádio. Majiteli osobního automobilu způsobil škodu přes 5 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Tím ale pachatelovo zlodějské řádění neskončilo, jeho pozornost se v nočních hodinách přesunula na loketské náměstí do prodejny suvenýrů. „V té bral vše, co mu přišlo pod ruku. Kromě toho, že měl odcizit několik stovek různých upomínkových předmětů s tématikou města Loket, tak měl odcizit například i kapesníky, knížky, lihové bylinné roztoky, diáře či žárovky. Při svém odchodu měl navíc v prodejně založit na několika místech požár, který se ovšem podařilo přivolaným hasičům rychle zlikvidovat. I přesto se vlivem sálavého tepla a zplodin z hoření poničilo vybavení prodejny, obvodové zdi i výmalba s historickými motivy,“ popsal dále Kopřiva. V prodejně zloděj způsobil škodu 180 tisíc korun.

suvenyry_loket

Svůj lup si 33letý muž moc dlouho neužil. Další den na něj policisté mezi Loktem a Novým Sedlem narazili a kontrolovali ho. „Během kontroly u muže našli upomínkové předměty, které byly odcizeny z prodejny suvenýrů. Z tohoto důvodu policisté muže okamžitě zadrželi a převezli na obvodní oddělení,“ doplnil policejní mluvčí. Tomu ale předcházela pozoruhodná historie.

Pachatel v posledních dnech totiž přespával ve sklepě domu v Lokti, kde ho v mrazivém počasí nechávali jeho majitelé. „Dne 26. prosince majitelé domu muže pozvali na snídani, během které jim měl sdělit, že si nakoupil různé věci. V odpoledních hodinách se majitel domu dozvěděl o odcizených věcech z místní prodejny suvenýrů a okamžitě se šel podívat do sklepa, kde v posledních dnech přebýval třiatřicetiletý muž. Ve sklepě objevil krabice a igelitové tašky plné různých předmětů a okamžitě přivolal policii. Ukázalo se, že jde o věci odcizené z prodejny na náměstí v Lokti, a proto je policisté okamžitě zajistili,“ doplnil Kopřiva.

Kriminalisté už podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí do vazby, který jej akceptoval. „Třiatřicetiletému muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na pět let, jelikož byl za stejný čin v posledních třech letech pravomocně odsouzen,“ dodal Kopřiva.

KRISTIÁN ŠUJAN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree