Zastupitelé-podnikatelé prosazovali stavbu truck centra s benzinkou nedaleko hřbitova v Lokti. Záměr nakonec zůstává u ledu

Obyvatelé Finských domků v Lokti na Sokolovsku si oddychli. Alespoň prozatím. Návrh prodeje orné půdy nedaleko městského hřbitova o výměře zhruba 5 tisíc metrů čtverečních, kde manželé Riedlovi z Lokte hodlali vybudovat truck centrum s benzinovou pumpou, zůstává u ledu. Zastupitelé k věci nepřijali žádné usnesení, přestože zejména podnikatelé v zastupitelstvu záměr prosazovali. Těm se nápad i cena 300 korun za metr čtvereční zdály dobré. Územní plán navíc podobnou stavbu umožňuje.
“Cena je slušná. Zvedla by se i cena celé lokality. Beru to jako formu podpory loketského podnikání. Pořád lepší benzinka než nějaká fabrika,” uvedl zastupitel a podnikatel Patrik Stangar s tím, že oceňuje, že zájemci o koupi uvedli, co v místě postaví. “Mohli říct, že tam bude něco jiného, otevřeli aspoň karty a myslím si, že je to férové,” řekl Stangar.

Jak vypadá celá lokalita

Jak vypadá celá lokalita

Orná půda (modře), kde truck centrum mělo vyrůst

Orná půda (modře), kde truck centrum mělo vyrůst

Součástí budovaného areálu měla být i odstavná plocha, kterou by kupující nabídli k využití městu pro velké kulturní akce.
“Když jsem stavěl penzion a žádal o stavební povolení, tak jsem musel změřit hluk z dálnice. A dneska by se tam stavělo parkoviště s benzinkou? To je jen padesát metrů ode mě,” řekl obyvatel lokality Pavel Fůra.
“Že by tě to, Pavle, nějak ohrozilo, to ne, je to od tebe dobrých 300 metrů. Vím, že některé věci jsou nepříjemné, ale stejně ti tam jezdí kamiony, pozemky jsou z mýho hlediska pro využití komerční,” odpověděl mu další podnikatel a současně městský radní Lubomír Stehlík. Podle něj daný pozemek bez sítí a investic větší cenu než 300 korun za metr čtvereční nemá. “Až tam budou sítě, přístupová komunikace, až se ta lokalita rozjede jakýmkoli směrem, tak potom ta cena vzroste,” uvedl Stehlík.

Ostatní zastupitelé ovšem se stanoviskem zastupitelů-podnikatelů nesouhlasili. “Do 5 až 10 let bude cena mnohem vyšší, pro další vývoj a rozvoj města tady vidím velice strategický pozemek,” uvedl zastupitel Jaromír Ungr.

“Chtělo by to mít připravený nějaký podrobnější záměr. Říct, že tam bude truck centrum a pumpa nestačí, chtělo by to říct, jak to bude vypadat. Vůbec nevíme, co tam bude,” uvedl Petr Adamec.

PRO PRODEJ POZEMKU HLASOVALI: Zdeněk Bednář, Lubomír Stehlík, Patrik Stangar, Zdeněk Demeter a Roman Moravec

PROTI PRODEJI POZEMKU HLASOVALI: Gerta Míková, Jaromír Ungr, Kristián Šujan, Petr Adamec a Jaroslav Hlavsa

ZDRŽELI SE: Jana Motlíková (nová zastupitelka po Janu Zapfovi).

KRISTIÁN ŠUJAN

One Response to Zastupitelé-podnikatelé prosazovali stavbu truck centra s benzinkou nedaleko hřbitova v Lokti. Záměr nakonec zůstává u ledu

  1. jarda m. napsal:

    co se tam uvas deje to je sranda. ruka ruku myje. pani podnikatele citili ze jim z toho taky neco kapne. at si postavi benzinku u svych baraku kdyz se jim to tak libi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree