Loket navštívil autor malované mapy

_DSC0701

U příležitosti znovuodhalení a aktualizace výtvarně ztvárněné mapy Lokte v centru města se u mapy zastavil také autor mapy Eduard Milka.

Společně se svými přáteli aktualizovanou verzi pokřtil a připomenul její historii. „První mapu Lokte jsem namaloval v roce 1993 a je stále k vidění na parkovišti pro autobusy. Později jsem s Asociací Jeana de Carro v Lokti inicioval výtvarné plenéry, a na tom prvním jsem zpracoval zadání bývalého starosty Lokte Jana Hadravy a vytvořil mapu novou – její první výtisk se zdařil již v roce 1998,“ uvedl Milka.

V loňském roce inicioval autor její aktualizaci a výrobu nové verze, která je nyní na třech místech v Lokti, a to u pomníku J. W. Goetha, u kavárny Florian, kde nahradila původní již poněkud vybledlou, a na parkovišti autobusů.

Loketská mapa patří po hradě k jednomu z nejvíce fotografovaným objektům ve městě, již roky slouží turistům a je nenahraditelnou oporou všem průvodcům a návštěvníkům královského Lokte.

text Jaroslav Dolina, foto Milan Hloušek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree