Stotisící návštěvník přišel na hrad Loket v roce 2018 o týden dřív než vloni

20180823_143238

Sezóna roku 2018 je na hradě Lokti zase velmi úspěšná, návštěvnost hradu je zatím na vyšších číslech než v roce 2017! Vloni jsme uvítali stotisícího turistu 29.8.2017, letos již 23.8.2018! 

Stotisícím návštěvníkem hradu Loket za rok 2018 se stala mladá rodina ze Stříbra: pan Petr Sásik s manželkou Veronikou, jedenáctiletou Adriankou s její dvouletou sestřičkou Arletkou si zakoupili vstupenku a prošli hradní branou ve 14.29 hod. dne 23. 8. 2018. (viz foto)

Jubilejní návštěvníky na Lokti vřele uvítal ředitel hradu Loket pan Václav Lojín a předal rodině pana Petra Sásika glejt hradního pána, napsaný ve středověkém stylu a přednesený průvodcem panem Mgr. Radkem Šmídem. Tento glejt s hradní pečetí opravňuje jeho držitele k návštěvě hradu Loket zdarma během let 2018 i 2019, včetně doby konání výročních trhů, jako jsou Vánoční jarmark, Středověké slavnosti s rytířskými kláními či říjnové Vinobraní.

Držitelům stotisící vstupenky, rodině Sásikových, gratulovali a předali dárek spolu s ředitelem hradu Loket panem Václavem Lojínem také vedoucí průvodců paní Mgr. Naděžda Koláříková, průvodci Miloslav Švec a Jakub Jan Kosohorský.  Naši jubilanti Sásikovi ze Stříbra obdrželi na památku balíček s velkou soškou skřítka Gottsteina, který nosí štěstí, knihu „Loket v době života a vlády Karla IV.“ s autorským podpisem historika PhDr. Vladimíra Vlasáka, od téhož autora brožuru o Anežce České a jejím působení v Lokti; děti se potěší brožurou Letem Karlovým světem s kvízy, rodiče jistě ohodnotí likérku-placatici s erbem Lokte a další drobné upomínky na hrad Loket.

Manželé Sásikovi navštívili hrad Loket již nejméně počtvrté, je to jejich oblíbený hrad, rádi se sem vracejí a vždy objevují nové předměty v expozicích. Hrad Loket navštívili s již dvěma dcerkami, starší Adrianka zde byla s rodiči již podruhé, malá Arletka poprvé. Sásikovi vedou své děti k poznávání naší historie a k objevování krás naší země. Nejvíce pana Petra Sásika na Lokti baví výstup na hradní věž, kde oceňuje výhled do kraje, zvláště dnes za krásného slunného počasí stál výhled zato! S dvouletou Arletkou prý 94 schodů zvládli bravurně! Paní Veroniku Sásikovou a její starší dceru Adrianu zaujaly nejvíce expozice historického porcelánu. Adrianka se ale také vůbec nebála v děsivé expozici útrpného práva a moc si to v mučírně prý užila! Rodina Sásikových v čele s panem Petrem popřála hradu Loket a všem hradníkům mnoho úspěchů a stotisícího návštěvníka prý vícekrát do roka!

Hrad Loket slaví tedy další z velmi úspěšných roků, a to jsou před námi teprve ještě dvě velké akce: 

6.10. a 7.10. 2018 se již tradičně koná Vinobraní na hradě Lokti s našimi přáteli vinaři a cimbálovkou z Moravy. 

Také se těšíme na jedinečné Vánoční trhy na hradě Lokti v době adventu – 8. a 9.12. 2018.

Významné číslo   „100 000  návštěvníků  na  hradě  Loket“  tedy letos opravdu hodně vysoko překročíme!

Srdečně Vás zveme k návštěvě kouzelného a magického hradu Loket!

Městský hrad Loket můžete navštívit denně, včetně svátků, a to do konce srpna od 9.00 do 18.00 (zavírací hodina je v 18.30 hod.), od září od 9.00 hod. do 16.30 hod. (zavírací hodina je v 17.00), od listopadu pak od 9.00 do 15.30 (zavírací hodina je v zimě v 16.00). 

Přijďte si prohlédnout po létech opět zpřístupněné části hradu a nově vystavované zajímavé exponáty! 

Mgr. Naděžda Koláříková

vedoucí průvodců hradu Loket 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree