Sadov má nového starostu, bývalý se postará o zeleň a úklid v obci

sadov

Sadov – Po rezignaci dlouholetého starosty obce Sadov Eduarda Frische (SNK1) na Karlovarsku usedl do jeho křesla Ladislav Ludvík, dosavadní místostarosta. Prvním neuvolněným místostarostou byl zvolen Marek Frisch, druhým neuvolněným místostarostou Daniel Oliva. Bývalý starosta Eduard Frisch se stal pracovníkem obce pro úpravu zeleně a úklid. Zastupitelé Sadova za hnutí Domorodci k nastalé situaci uvádějí:

Mgr. Petra Zábojníková
Po jednání zastupitelstva by si kdekdo mohl myslet, že se SNK1 rozrůstá, avšak členů této strany v zastupitelstvu je stále 5.
Po rezignaci starosty E. Frische k 30.6.2018 přibyly nové pracovní pozice. Na pozici dlouhodobě neuvolněné funkce do podzimních voleb byl jako 1. místostarosta zvolen Marek Frisch, jako 2. místostarosta Daniel Oliva. Rezignující starosta naváže stále jako zastupitel s obcí pracovní smlouvu na úklid obce a jako předseda kontrolního výboru. Finanční výbor připadl panu Drdovi.
Vybízí se pouze mnoho otázek k zamyšlení. Neměl rezignující starosta odejít ze zastupitelstva se vším všudy a s grácií? Je hoden na funkci uklízeče obce? Neměla by byt spíše tato pozice nabídnuta sociálně slabším, či někomu z úřadu práce?
Panu Ludvíkovi, jako novému starostovi přeji hodně štěstí. Na této pozici měl být již dávno.
Kdo včera byl, na zastupitelstvu mohl by si myslet, ze se nam tady z opozice stává „rodinný podnik“. Domorodcům opět zbyly jen oči pro pláč. Však tak už to v politice chodí. Budeme doufat, že se na podzimních volbách blýskne na lepší časy.

Ing. Šimon Dvořák
Celé tohle představení bych nazval předvolební šaškárnou a šancí jak z obce vytřískat co nejvíce peněz. Znechucení pana bývalého starosty asi není ještě úplně dostatečné, když si jen prohodí funkce z otce na syna… Jeho odcházení by bylo o mnoho elegantnější, kdyby se všech svých funkcí vzdal a neměnil je za jiné. Takto to působí jen jako obyčejné divadlo, na které už doufám není nikdo zvědavý. Panu Ludvíkovi přeji úspěšné starostování, které si již dlouho zasloužil. Ovšem celé toto prapodivné provedení, je velkou kaňkou nad celým jeho nástupem. Všem občanům obce šťastnou ruky u voleb, abychom již podobné taškařice nemuseli zažívat.

11 Responses to Sadov má nového starostu, bývalý se postará o zeleň a úklid v obci

 1. Kája napsal:

  Je do nebe volající, co si p.Frisch dokáže dovolit. Dělá si co chce, a nokdo s tím nic nedělá. Sebere odstupné, místo uklízení venčí psa a staví dům pro syna, používá k tomu obecní auto, a ještě mu za to platíme. Po dokončení stavby se bez vracení odstupného vrátí, p.Ludvík si odstupné vybere také, a jedeme vesele dál. Rodinnou komedii na úřadě raději nekomentuji. Lidé…, kdo jste mu dal hlas…možná to chce používat mozek. Tak nějak se Vám ale nedivím, strach z jeho pomsty je opravdu důvod, a to on opravdu umí dobře.

  • Kája napsal:

   P.S. A p.Marek ať raději již nic nepíše, stačí naložit papánka a zbytek rodiny, a vrátit se zpátky do Ostrova. Třeba Vám tam ty Vaše čachry a machry sežerou, a možna z Vás budou i senátoři. Kálit na hlavu si dál nenecháme.

 2. Marek napsal:

  Líbí se mi to, že někteří lidé mají spousty toho co říci na sociálních sítích a přes internetové stránky, například Domorodci.cz či Facebooková stránka Obec Sadov.
  Avšak když zasedne zastupitelstvo obce, tak ti někteří co tady mají spousty co říci tak tam pouze mlčí a kroutí očima. Čim to asi bude.

  • Karel napsal:

   Myslím, že je to jen připravená komedie, trafikant je tam jen jako zástěrka a bořek stavitel se tam stejně vrátí i s celou rodinou protože ho s tím co na něj ví sundá z trůnu kdykoliv. Chce to někoho nového, určitě ne ten neprůhledný rodinný klan.

  • Kája napsal:

   Co mají asi říkat?, když tam sedíte Vy, vraťte se raději zpět do Ostrova a pejskaře můžete vzít klidně s sebou.

  • Kája napsal:

   Protože tam vidí tu bandu co tam sedi, a to dojdou slova každému normálnímu člověku.

 3. Jitka napsal:

  Nelíbí se mi vyjádření sl.Zabojnikove.Toto je pouze její názor, proč by měl být ze zastupitelstva rodinný podnik,proč by proč by měl p.Frisch zanechat pracovní místo sociálně slabším?Kdo doposud měl nejvyšší zájem obec zvelebovat? Který předchozí starosta nebo zastupitel oblékl montérky a šel dělat? Ať už krumpáčem,lopatou nebo motorovou pilou?Nikdy nikdo!Tak proč by v tom nemohl pokračovat? Vždyť nikdo nezná ten pravý důvod toho,proč pan FRISCH rezignoval na místo starosty.

  • Zabojnikova napsal:

   Ano je to pouze glosa k zamyšlení paní Jitko. Nikoho tu neurážím, jen jak to může vypadat navenek. Rodinným podnikem bylo myšleno- jak jen opozice si rozděluje funkce a my tomu jen nečinně přihlížíme. Nicméně na předchozím zastupitelstvu bylo dotazu z obecenstva: Proč není v obci více uklízečů? sděleno: Že na to nejsou peníze a je to zásah do rozpočtu.

  • Martin napsal:

   Ano to je spravna otazka… Z jakych duvodu starosta rezignoval? Spravny starosta, ktery odstoupi pred volbama je dost divne, aby se po Sadove nesirily famy o jeho rezignaci… Napr. ze treba obchazi zakon, uplatky a problemy v rodine???
   Spravny starosta by mel mit koule na svym miste, ale to se o byvalem starostovi p. Frischovi rict vubec neda!
   Takze famy se budou sirit dal…

 4. Imrich Kašperko napsal:

  Nejdřív bych si přečetl, co jsem napsal a pak bych do někoho střílel. Panu Ludvíkovi také přeji mnoho ùspěchů v nové funkci a obci Sadov ať vzkvétá:-) Těším se až uvidím, co všudetlučhubové dokážou! Kromě pomluv!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree