Na hřbitově v Lokti se objevují volná místa pro nebožtíky. Vyřezávají se i dožilé stromy

hrbitov_loket_02

Horní část Městského hřbitova v Lokti, která je určená na urnové hroby, je plná včetně okolí. Občas se však objeví i volné místo. „Někdo ukončí třeba nájemní smlouvu nebo je místo zrušeno. Momentálně je tedy volných 3 + 2 místa po zrušení. Tyto místa pak vytyčujeme. Tím, jak je míst již málo, se přistoupilo k vytyčení nové lokality na tento způsob pohřbívání. O pole níže vytyčujeme stejně, aby bylo patrno rozmístění a mělo to nějaký „řád“,“ říká zastupitel Patrik Stangar, jehož firma má hřbitov ve správě s tím, že míst s ohledem na velikost hřbitova je mnoho.
Loket nabízí na hřbitově také pohřbení na vsypové loučce, využitých je prozatím pouze 14 míst z celkových 1 300.
Na hřbitově se rovněž letos provedla další etapa údržby vzrostlé zeleně. „Z jedné venkovní strany došlo pracovníky VPP k výřezu náletových dřevin. V okolí hřbitova pak Loketské městské lesy vyřezaly staré, dožilé stromy podél cesty k Finským domkům a mělo by zde dojít k úpravě terénních nerovností tak, aby to korespondovalo s úpravou u silnice. Dá se říct, že to je i příprava k parkování na louce za hřbitovem pro návštěvníky kulturních akcí,“ dodává Stangar.

KRISTIÁN ŠUJAN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree