Na hradě i v ulicích. Loket čeká nabitý víkend !

muzikantska_noc_loket

Ve čtvrtek 10. května se koná v Městské knihovně od 17. hodiny vernisáž dlouho očekávané výstavy s podtitulem Cherchez la famme. Šest špičkových českých autorek umělecké knižní vazby zde představí své různé pohledy na knihu a její řemeslné i výtvarné ztvárnění. Jmenovitě zde bude vystaveno to nejlepší z tvorby Jiřiny Musilové, Jany Přibíkové, Jarmily Sequensové, Jarmily Sobotové, Jany Trnkové a Ivany Vyhnalové. Taneční doprovod zajistí chebská tribalová skupina orientálních tanečnic Malika Lalja Tribe. Výstava potrvá až do 24. června.

O den později, v pátek 11. května lze doporučit návštěvu hradu Loket, kde se odehraje kvalitní hudební večírek. Nejprve od 20 hodin zahraje kynžvartská hard-rocková kapela The Wild Roots. Jak sami přiznávají, na svých vystoupeních dávají vzniknout jak příjemné a melancholické náladě, tak dechberoucím, tvrdým kytarovým melodiím, inspirovaným divokou přírodou krutého severu. Nechme se překvapit! A poté nastoupí již slavná táborská alternativně-rocková skupina Pleese The Trees, která vznikla v roce 2006, a od té doby se již stali tuzemskou špičkou ve svém stylu. Několikrát se jim povedlo jet turné i po Spojených státech, kde také natočili jedno ze svých alb. Vstupné 110 Kč.

Sobota 12. května bude kulturními akcemi nabitá k prasknutí! Již dopoledne od 10 hodin se koná v areálu bývalé drůbežárny vedle prodejny JIP zbrusu nová Burzička. Pokud chcete koupit, prodat či vyměnit oblečení, hračky, kočárky, autosedačky, kola, sportovní potřeby či cokoliv jiného, máte zde jedinečnou možnost.

S novým oblečením můžete od 14:00 navštívit Městskou knihovnu, kde se bude konat další tradiční Herní odpoledne. Můžete se naučit hrát hry Honeycombs (mladší děti) či bláznivou kozí hru Up the rock. V nabídce jsou k vyzkoušení i další nové hry od firmy Mindok a Piatnik. Vstup zdarma!

Patřičně vyhráni se můžete přesunout na hrad Loket, kde se od 17:00 odehraje cenami ověnčené loutkové představení Jezinky Bezinky v podání pražského Divadla Elf. Co vlastně víme o životě jezinek? Proč unášejí jen malé zlobivé chlapečky? To se snaží odhalit dva potrhlí vědátoři – doktor Smolík a docent Jelének. Protože žádnou jezinku nikdy nelapili – ba dokonce ani neviděli, hledají inspiraci v pohádkách. Tam se to jezinkama jenom hemží! Na konci nejsou naši badatelé o nic moudřejší než na začátku. Potvrdili však jednu starou známou pravdu: JEZINKY JSOU NESMRTELNÉ! Vstupné 25 Kč.

A poté již začne 2. ročník projektu Muzikantskomuzejní noc. A kdo všechno se po loketských zařízeních představí?

Od 18:00 vřele doporučuji přesun zpět do Městské knihovny, kde se odehraje první sobotní koncert, takže stihnete poté i ty další. Nejprve poprvé veřejně v Lokti zahraje a zapěje místní kytarista Robert Picka se svým romantickým setem a mým houslovým doprovodem. Poté se představí loketská mladá talentovaná zpěvačka a klavíristka Kristýna Vášová. A na závěr jako vrchol večera zahraje a zazpívá neméně talentovaná místní zpěvačka, houslistka a kytaristka Lucie Šreinová, opět za doprovodu Vítězslava Adamce (tedy mě). Nejprve dáme několik houslových duet a poté již večer bude patřit zpěvu s houslemi, zahrajeme bezpochyby i píseň Skinny Love, na kterou jsme nedávno natočili videoklip. Děkujeme za hojnou účast, vstupné žádné!

Všechny další koncert se konají od 19:00. A jaké to budou? V Hospodě U Radnice zahraje oblíbená loketsko-mariánskolázeňská soulově-funková kapela Booger, která již má za sebou jak dlouhé roky působení na západočeské scéně, tak početné řady věrných fanoušků.

Hospůdce U Gardnera zahraje legendární karlovarská rock’n’rollová formace Kozatay se speciálním hostem s iniciály PG, pod nimiž se neskrývá jistě nikdo jiný než taktéž legendární Petr Gardner.

baru Diana se mohou sejít příznivci folk&country, protože se zde představí habartovská rodinná folková kapela Fíci. Jako jejich dlouholetý příznivec je mohu jen vřele doporučit.

Pivovaru Svatý Florián se zase mohou sejít příznivci českých léty prověřených hitů, protože zde zahraje osvědčené Duo Návraty.

Terasa Hotelu Bílý Kůň bude hostit Duo Petr a Anna. Co se pod tímto tajuplným názvem skrývá, se mi nepodařilo zjistit, nechme se tedy překvapit…

A od 19:30 bude Restaurace Atmosféra hostit sokolovskou rockovou kapelu Dependence, která rozproudí poslední zbytky našich sil po tomto náročném víkendu. Pozvánka láká na country-gastro večer, tak uvidíme, co se pod tím skrývá.

Krom toho budou tento večer zdarma otevřena všechna loketská muzea – tedy Atelier ve zbrojnici, Černá věž, Muzeum lázeňských pohárků, Pivovarské muzeum, Muzeum tajných spolků i Goethova terasa hotelu Bílý kůň.

S přáním silných zážitků

Vítězslav Adamec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree