Do Lokte míří Dr. Filipitch, úřadující mistr ČR ve slam poetry

filip_koryta_02

Tradiční básnické klání proběhne už v neděli 8. dubna v loketské Galerii Café od 17:00 hodin. Půjde o Slam poetry Arénu, což je zmenšený model standardní slamové exhibice, v němž proti sobě vždy nastupují výhradně dva umělci, prezentující se vlastní autorskou tvorbou, a to bez rekvizit a bez kostýmů.
Slam poetry je svébytný umělecký žánr, který vznikl v 80. letech v USA jako opozice proti statickému autorskému čtení. Jde o interaktivní disciplínu, jsou do ní totiž zahrnuti i diváci, na jejichž bedrech leží rozhodnutí, jak celý večer dopadne. Publiku jsou náhodně rozdány bodovací karty, skrze které dávají najevo svůj názor. Slam poetry je žánr performativní, nejde tedy pouze o to, co umělec říká, ale i o to, jak to říká.
V Lokti se spolu utkají Dr. Filipitch, úřadující mistr ČR ve slam poetry, a Klára. Shodou okolností tito performeři tvoří partnerskou dvojici, proto dozajista půjde o neopakovatelnou podívanou!
Vstupné je dobrovolné, doporučená částka je 100 korun.

KRISTIÁN ŠUJAN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree