Laci Levko ze Sadova: O volbách a plakátech

sadov

Po delší době názorový článek o obci Sadov nedaleko Karlových Varů.

O volbách a plakátech
Letošní volby do zastupitelstva Karlovarského kraje a do Senátu byly pro občany Sadova zajímavé z několika důvodů. Hlavně proto, že ve volbách do kraje byli na předních místech kandidátky nezávislých tři zastupitelé obce Sadov. Starosta na prvním místě, místostarosta na místě čtvrtém a syn starosty na místě desátém. A další dva občané na konci kandidátní listiny. Dále pak starosta obce kandidoval za nezávislé do Senátu.
Ale zajímavé a neobvyklé byly ještě z dalšího důvodu. To proto, že v naší obci došlo poprvé k systematickému a cílenému strhávání volebních plakátů jiných volebních stran, hlavně KSČM. Ne, že by se v minulosti toto „demokratické“ konání v Sadově nepraktikovalo, například při posledních parlamentních volbách. U volebních plakátů KSČM běžné, ale je znám i případ, kdy starosta obce strhnul plakát s úsměvným textem“Více hlav, víc rozumu, při pivě a při rumu“, který zval občany do hostince v Kulturním domě. Toho hostinského totiž neměl rád.
Jenže letos to strhávání bylo důsledné, prováděné každý pracovní den, dva týdny. Některé stržené plakáty byly uloženy před bývalou požární zbrojnicí do popelnice na komunální odpad. To už byl signál, kdo by tuto činnost mohl vykonávat. Ale chyběly důkazy.
Jako v mnoha případech lidského konání, přispěla k dalšímu potvrzení podezření náhoda a také roztržitost pisatele, který ráno tuze pospíchal. Jak by ne, bylo třeba se vypravit do práce, ale také ještě vyvěsit nové plakáty za ty včera stržené. Večer jsem to vyvěsit nechtěl, neboť v noci je vhodná příležitost…, takže ráno. Pět plakátů na tři místa, to chvíli trvá. Musím si pospíšit. A tak se stalo, že jsem odešel za svým úkolem, ovšem bez brýlí v tašce, které ve svém zaměstnání musím používat. Plakáty jsem v chladném ránu jako obvykle na vývěsní tabule upevnil a spokojeně odjel před šestou hodinou do práce v Ostrově. Po příchodu na pracoviště jsem ihned zjistil, co se mi přihodilo. Nebylo jiného řešení, než se vrátit domů pro brýle. Bude to rychlé, v šest dvacet mi jede z náměstí v Ostrově autobus a v sedm deset pojedu zpět s brýlemi. Nebyla to marná cesta i z jiného důvodu. Na zastávce autobusu jsem se setkal s pracovnicí Obecního úřadu v Sadově, cestou jsme si povídali o dění na OÚ. Prováděli tam totiž stavební práce v přízemí, řemeslníci odstraňovali vlhkost ze zdiva a podlah. Přitom jsem si vzpomněl, že před lety se stará budova úřadu důkladně zateplovala. A teď řeší vlhkost. Nemělo to být naopak? Asi ne, vždyť starosta je vystudovaný stavař, ten ví, jak se to správně má dělat.
Po příjezdu do Sadova jsem ihned zaregistroval chybějící plakát na vývěsní tabuli, ale také jsem viděl, že u čekárny chybí odpadkový koš. Dobře, pracovníci obce se činí, pracují hned od rána, odvezli koš k vyprázdnění. Ale, chybí plakát, chybí koš, že by… Na další vývěsní tabuli taktéž bez plakátu. Chci mít jistotu, půjdu se podívat na třetí vývěsní tabuli. Samozřejmě, tři plakáty strženy. Takže plakáty na tabulích vydržely necelou hodinu. Ale pořád chybí důkazy.
Odpoledne jsem si u vývěsních tabulí obhlédl možnosti skrytého pozorování strhávačů plakátů a usoudil jsem, že nejlepší pozorovací místo je na schodech u kapličky, kryté hustými keři. Večer jsem vyvěsil nové plakáty. V pátek ráno 23.9.2016 jsem jako obvykle odešel z domu, ovšem vybaven teplým oblečením a fotoaparátem. Zamířil jsem k tabulím zkontrolovat neporušenost plakátů a poté jsem zaujal místo na schodech u kapličky. Dlouho se nic nedělo, ale v šest dvacet jsem se dočkal. V dálce se objevila obrysová světla známého malého nákladního automobilu. Připravil jsem si fotoaparát. Auto jelo pomalu, u tabule zastavilo. Rychle jsem vystoupil z úkrytu a pospíchal k autu. Spolujezdec řidiče svižně vyskočil z auta a jedním šmahem strhnul plakáty. Měl to dobře natrénované. Tak jsem jeho výkon vyfotil. Záblesk fotoaparátu oba aktéry vyděsil, strhávač se vrátil do auta a oba překvapeně civěli. Poté jsem je hezky pozdravil a otázal jsem se, jestli tuto činnost vykonávají ze své vůle, nebo jim to bylo nařízeno. Odpověděli mi, že to není z jejich rozhodnutí. Tak jsem je požádal, aby pozdravovali pana starostu a vyřídili mu, že podám oznámení na policii a také oznámím událost na OV KSČM v Karlových Varech. Udělal jsem si ještě dva záběry jejich vyděšených obličejů i auta a odešel domů, abych napsal zprávu o události na okresní výbor.
Jsou to dobří podřízení, ti strhávači plakátů. Ihned o události informovali starostu. Než jsem o ranní příhodě stačil podat zprávu, starosta konal. Samozřejmě tvrdil, cituji: „Jednalo se o vlastní aktivitu našeho obecního pracovníka.“ Když později dostal oficiální sdělení z okresního výboru, kde mimo jiné bylo uvedeno, že o události informují naše centrum v Praze a také poskytují informaci médiím, uskutečnil starosta ještě několik telefonátů se stranickými orgány, kdy se od akce distancoval, avšak připustil, že ke strhávání plakátů dal pokyn, ale jen z dřevěné čekárny na zastávce autobusů. Pro úplnost podotýkám, že tam jsme nikdy žádné plakáty nevyvěsili.
Když jsem se odpoledne vrátil z práce, ptal se mě můj dvacetiletý syn, cože jsem to v sedm ráno dělal doma, přece jsem měl být v práci. Nechtěně jsem mu musel říci, co jsem řešil. Odpověděl mi, že je to od starosty hloupé, pro pár hlasů ze Sadova si takhle zkazit začátek politické kariéry. Syn je ještě mladý, zatím neví, co je to lidská nenávist, která dovede zatemnit mozek.
Po poradě stranických orgánů jsme v záležitosti další, dříve vyslovené úmysly neprovedli. V rozjeté stranické předvolební kampani jsme se nechtěli dále zabývat hloupým politickým jednáním prosťáčka, který si nedovede uvědomit možné následky svého konání. Nejsme strana, která se potápí, nemáme zapotřebí se chytat kdejakého stébla, které plave na politické hladině.
Po této události už v Sadově k žádnému dalšímu stržení plakátů KSČM nedošlo. V této souvislosti si kladu otázku. Kdopak nám to, třeba za posledních deset let, strhával plakáty v obci?

Laci Levko

30 Responses to Laci Levko ze Sadova: O volbách a plakátech

 1. Mataral napsal:

  Vážený pane Frischi, potřebuji sehnat práci pro svou firmu, udat pár sousedů, nějakou trávu na lepší náladu a poradit jak mohu beztrestně střílet na zahradě. Prosím ozvěte se mi. Děkuji. Mataral.

 2. Koudelka napsal:

  Tak jsem narazil na tyto stránky a celkem se bavím. Jak může někdo vychvalovat a volit člověka který nechá trhat plakáty, nutí lidi z pozice nadřízeného hlasovat ve volbách pro sebe, drzost a pomatenost ho vede k účasti ve volbách do senátu a na kraj, je arogantní, udává občany Sadova a okolí, nechá za sebe dělat druhé, střílí na zahradě, na úřad dosadí jen rodinu a své vlezprdele. Všem co ho zde nechtějí se mstí, je to zoufalec co jen vzal (odměnu) za občana roku díky synům kteří mohou z fleku dělat ředitele u narkomafie. Kdy konečně dostane rozum a půjde do prdele, nebo nedostane a někdo ho tam kopne.

 3. Dle starosty kráva napsal:

  Tak jsem se právě dozvěděla, že včera a na silvestra střílel taé. Fakt magor ten Frisch.

 4. Dle starosty kráva napsal:

  Vážená paní Kláro, když se zde zastáváte pana starosty, myslíte, že má všech pět pohromadě když oslavu svátků našeho spoluobčana z Ruska který střílel petardy na dvoře překazí střelbou z opravdové zbraně do vzduchu. Šla jsem okolo, a on chodil po své zahradě a střílel snad z kulometu. On snad není v pořádku. Není Váš manžel či druh náhodou policista ?. Klidně se ho zastávejte dál, ale prosím ať s tím něco udělá. Děkuji. P.S- opravdu není normální, to snad není ani pravda.

  • Dle starosty kráva napsal:

   Tak ještě jsem se právě dozvěděla, že včera a na silvestra střílel také. To je fakt magor.

  • Občan napsal:

   A proč to neoznámíte sama?

  • Klára Zdechovanová napsal:

   Podle starosty kráva, mohu se zeptat, kde se zastávám starosty? Pouze jsem komentovala kulturní akce a to, že na každém je něco dobrého i špatného. Pokud se starosta chová arogantně, tak je to jeho boj, musí za to nést následky on sám a jestli ho lidé mají či nemají rádi se ukáže v dalších volbách. O střílení jsem slyšela od lidí, ale ja o ničem nevím. Já vlastně ani nevím, komu odpovídám a kdo si mě a mého přítele bere do úst

 5. Iva napsal:

  Spoluobčaní reagujicí na članek pana Levka. Myslím si, že někteří pisatelé nevědí co tím chtěl pisatel říci a rozvíjí teorie uplně jiným směrem. K članku pana L. nemuselo vůbec dojít kdyby si pan kandidát do voleb uvědomil, že se pravděpodobně jako nově vznikající strana na přední místa nedostane. Proto podle meho nazoru nemělo toto jeho jednáí smysl. Nehledě na to že to jsou svobodné volby a,každá strana a kandidát do voleb mají pravo si na určitých místech vyvěsit své plakaty.To ale neplatí pro pana starostu, který si vylepuje kde je libo. Myslím si že pan L. by žádný z plakátů nedaval na nepovolená místa a rozhodně plakaty nestrhaval, protože to k předsvěčení voličů nepomůže aby tu danou stranu nevolili.

 6. Klára Zdechovanová napsal:

  Prostě a jednoduše… Pokud někdo někoho nemá rád, tak na něm vidí jen to nejhorší, i kdyby udělal bůh ví co. Tak to bylo, je a bude. Já tu žiju skoro 40 let, zažila jsem tři starosty a na všech se najde něco špatného i dobrého.

 7. hvězdička napsal:

  Pan starosta má víc nepřátel,než si myslí,ale nikdo mu to do očí neřekne,protože by ho zlikvidoval,to on umí-viz.fabrika.Všude se snaží protlačit své syny,přitom na žádných akcích je neuvidíte.Možná tak opilé na plese.Jeho touha po moci,penězích a velké ego z něj přímo čiší.Přitom,když přijdete na úřad,nikdy tam není,polovinu pracovní doby stráví venčením psa nebo doma.
  Kdyby to byl chlap a měl koule,tak předá starostování p.Ludvíkovi,který je mnohem schopnější,má ve všem přehled,všem vyjde vstříc,umí jednat s lidmi a záleží mu na chodu obce.Byl by to skvělý starosta.A to není jen můj názor…

  • Kája napsal:

   Myslím, že nemáte pravdu, p.Ludvík je jen cvičená opička p.Frische. Oba musí z kola ven, jinak se nic nezmění. Jen zlo, arogance a vyčůraná hloupost dohromady.

 8. Ilegaloska napsal:

  Pane Levko,po přečtení Vašeho detektivního příspěvku Vám musím napsat,že mi Vaše chování připomnělo doby minulé,kdy STB tajně pronásledovala a donášela na lidi a ničila jim životy,tudíž patříte do té správné strany.Chytří lidé budou volit ne podle plakátu,ale podle svého srdce.
  Vy jste rýpavý a zlý člověk,který se snaží lidi v našich obcích jen rozeštvávat a hnát proti vedení obce,protože moc dobře víte,že od té doby, co je ve vedení p.Frisch s p.Ludvíkem se do zastupitelstva nikdy nedostanete.A proto děláte všechno možné,aby jste je lidem znechutil.Proč se tady svým spoluobčanům nepochlubíte,že jste se neštítil toho, dát panu starostovi na parapet okna domu mrtvého krtka.Vyšetřovala to policie a dostal jste pokutu.Tohle dokáže jen lidská krysa.
  To Vám lidská nenávist zatemnila mozek,takže jste zdárným příkladem pro své syny.
  Žiji zde už dost let na to,abych mohla zhodnotit, kolik práce se tu udělalo za poslední dvě volební období.Stuhy při soutěži ,,Vesnice roku,, mluví za vše,nespočet kulturních akcí atd.Kdo chce vidět vidí,kdo ne jen kritizuje.Lidi prostě úspěch neodpouští…

  • Antifrisch napsal:

   Možná by bylo dobré otevřít oči a zamyslet se nad tím, co je současný starosta zač. Děkuji bohu, že se nedostal na kraj ani do senátu, nechápu kde vůbec sebral odvahu on a jeho kumpáni kandidovat. To snad není ani drzost, to se nedá snad popsat.

   • Petr napsal:

    Kulturní akce ?, jaké ?, jako chytání ryb na jeho rybníku. Za vše hovoří peníze za občana roku které dostal díky klukovi. Ono těch peněz bylo vlastně víc, i na jiné akce které radši nekomentuji.

    • Klára Zdechovanová napsal:

     Tak akcí tu není zrovna málo, dříve jich tolik nebylo, jenže lidé na ně nechodí. Nechodí na ně, protože jsou pořádané starostou.
     Ať je rybník koho chce, ať akce pořádá kdo chce, podstatné je, že jsou šťastní ti, co se akce účastní, a to většinou děti.

     • Antifrisch napsal:

      Rybník kohokoliv, to máte pravdu, jen fotkách v místním obchodě jsem z akce lovení ryb žádné děti neviděla. Zato Visarionovič Frischovič byl na všech.

     • Občan Sadova napsal:

      Vy víte proč lidé na akce nechodí nebo jste si to jen domyslela?
      Pokud je to tedy starostou, tak k tomu lidé asi mají důvod.

     • Klára Zdechovanová napsal:

      A vy jste tam byla? Já ano a věřte, že dětí bylo dost.
      Mě je jedno, kdo co pořádá, prostě jdu, protože využiji toho, že se něco koná, ale pak si nestěžuji, že se v Sadově nic neděje.

     • Občan Sadova napsal:

      Mě už to přijde jak Ovčáček se Zemanem.

     • Klára Zdechovanová napsal:

      Připadat vám to může jak chce. Mě se spíš líbí, že když má někdo jiný názor na akce v obci, tak je hned zle…

  • Vasil napsal:

   Dobrý den paní Ilegáloško, mám nazor že krysa je tu někdo uplně jiny. Třeba ten blazen co střilí na zahradě a udavá nás všechny za všechno co ho napadne. Pan Laci je jenom jeden z mnoha co tu toho clověka a jeho rodinu nechtěji.

 9. Antifrisch napsal:

  Vážený pane Levko, moc děkuji za Váš článek. Hodně jsem se pobavila. Konečně někdo, kdo se toho opičáka nebojí. Jen jsem se utvrdila v tom, že tento člověk nemá na radnici co dělat. Musím ale také poupravit ,,zatemnit mozek“, jaký prosím Vás. Jen se kouknu na starostovu rodinu a jeho koně, a hned mám v hlavě jasno. Doufám, že volby na radnici dopadnou stejně jako ty do senátu a kraje. To bude konečně po letech v Sadově vše v pořádku.

  • Občan napsal:

   Hlavně, že za Kocha a Wolfa bylo vše v pořádku. Pan Koch byl nejarogantnější starosta, co tu kdy byl. Hlavně, že skoro celá jeho rodina měla obecní byty, veškeré opravy a rekonstrukce katastrofa, na všem se šetřilo a muselo se dělat znovu.
   Víte co, pane Levko, mě by zajímalo, co byste jako první udělal pro blaho občanů? Tady se totiž nezavděčíte nikomu, pořád budou prskat, že se jim něco nelíbí.

   • Petra napsal:

    Vážený anonymní občane.Na rozdíl od Vás se nestydím svojí identitu skrývat a komentáře píši otevřeně.Prosím vysvětlíte mi výraz „skoro celá rodina“? Bavíme se tu o současné situaci v obci,nekalých praktikách při volbách a Vy sem táháte starosty,kteří zde nepůsobí již několik let.Pokud jste měli problém v té době,od to ho byly zastupitelstva.Milý občane(občanko)pokud se nestydím za svůj názor, tak se neskrývám za anonym(typu občan).
    S pozdravem Šinglárová Petra.

   • Antifrisch napsal:

    Pan Koch byl starosta, byl to člověk na svém místě, určitě nebyl idiot a udavač.

   • Antifrisch napsal:

    Hlavně, že současné opravy jsou perfektní. Možná jen jako předvolební oblbnutí lidí.

   • Občan Sadova napsal:

    Za to teď opravy dávají smysl a nešetří se na nesprávném místě! Doporučuju vám projít se po obci a podívat se na některá díla a výmysly.

   • Kája napsal:

    Pan Koch je stavař, co udělal proboha špatně ?, jak můžete něco takového napsat ?. Co ten Ostrovský přivandrovalec dělá lépe ?. Asi nevíte jak nutil lidi dát mu hlas ve volbách. Pryč, konečně pryč s ním a i s tou jeho gruppou.

    • Kája napsal:

     Koukněte se víc zpátky, budou volby… tak co se najednou děje momentálně jak v kultuře tak i ve zvelebování Sadova je jen dobrý tah jednoho škoda, že spoluobčana do voleb. Jen neví o tom jak ho tu nikdo nechce. S tím ale jistě počítá, tak jen vzkaz ode mne… Vašeho syna volit také nebudu.

 10. Občan napsal:

  Starosta by z toho měl vyvvodit osobní odpovědnost! Opustit svůj úřad! Je trapné!!!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree