Divokej Bill i předskokani AC/DC buráceli v Lokti

loket-amfik

Víkend plný rockové muziky zažilo město Loket. V pátek 29. července zdejší amfiteátr pod hradem ovládla populární kapela z Úval u Prahy Divokej Bill. Jedinečnou podívanou si nenechaly ujít tisíce nadšených diváků.
Než na pódium hlavní hvězda celého koncertu dorazila, bavily natěšené publikum dvě předkapely. Hudební mejdan odstartovali energičtí Liwid z Karlových Varů a zaplněné přírodní divadlo se pomalu dostávalo do varu. Skromný kotel před podiem zhoustl, když na prkna pod loketské nebe doslova vlétli tři extravagantní mladíci říkající si Doctor Viktor.
Jen málokdo ze sedících diváků pravděpodobně tušil, že tihle hudebníci před nedávnem hráli jako předskokani celosvětově proslulým AC/DC v pražských Letňanech. A to před 60 tisíci lidmi. Tolik jich sice do Lokte nedorazilo, ale rockovou nálož kapela předvedla stejně dobrou, ne-li lepší jak v Letňanech. Ani fenomenální předělávka hitu Purple Rain od Prince však některými sedícími diváky nepohnula a ti tak místy připomínali návštěvníky koncertu vážné hudby.

doktor_viktor

Doctor Viktor v Lokti.

„To už je česká nátura. Když jsem dvěma, očividně znuděným slečnám před podiem vysvětloval, jak jsou slavní a že hráli na koncertě AC/DC, což je velmi prestižní, bohužel ani nevěděly, kdo to jsou AC/DC. Tak jsem jim popřál hezký večer s tím, že Divokej Bill je taky dobrá kapela,“ poznamenal s úsměvem rocker Jozef z Lokte.
Dobrá? Pro fanoušky z loketského amfiteátru nejlepší skupina! Stovky jich totiž během chvíle zaplnily prostor před pódiem a s natěšením vyčkávali na příchod pomyslné třešinky koncertu. Barevná světla, spouštící se plachta a za ní partička pohodářů Divokej Bill. „Tak jsme tady zase, Loket, pojďte s námi,“ odstartoval show frontmann Vašek Bláha a z reakcí bylo vidět, že publikum je jeho. Brouk, Plakala, Malování, tyhle hity zná snad z rádií úplně každý, a tak lidé zpívali, tančili, skákali a vytvořili tak bezchybnou atmosféru. Téměř dvouhodinová party s několika přídavky se opravdu povedla.

divokej_bill

Divokej Bill v Lokti.

„Moc jsme si to užily, snad zase dorazí i příští rok,“ přáli si po koncertu kamarádky Veronika a Karolína, které přijely do Lokte až z Chomutova. VIDEO Z AKCE ZDE!
Perfektní víkend zakončila v Lokti v neděli odpoledne další rocková smršť. Tentokrát na Malé scéně před radnicí zahrál revival Rolling Stones Kryštůfek Robin.

KRISTIÁN ŠUJAN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree