Reakce Vítězslava Adamce na rozhovor s místostarostou Lokte Petrem Zahradníčkem

zahradnicek

V minulém čísle Loketských listů vyšel pozoruhodný rozhovor s Petrem Zahradníčkem, tzv. místostarostou pro „kulturu, cestovní ruch a propagaci“. Když se Kristián Šujan zeptal na to, zda v Lokti nechybí čajovna či hudební klub, odpověď zní: „Čaj si udělám doma, stejně tak jako si doma zahraju na piano nebo si můžu dojít poslechnout hudební produkci do knihovny, na hrad nebo v létě o víkendu na lavičku před malou scénu.“ Dle této logiky bych navrhoval zrušit knihovnu, protože každý máme doma nějakou knihu, zrušit restaurace, protože najíst se také mohu doma. A kino? K čemu? Lehnu si doma před bednu… Na závěr rozhovoru vyzývá občany, aby „nedali na fámy a povídačky a hodnotili skutky a argumenty.“ Jako člověk v loketském kulturním životě se relativně pohybující tedy tyto „skutky“ milerád zhodnotím:

 1. Všechny akce, které organizoval osobně Petr Zahradníček, skončily fiaskem. Na zahájení kulturní sezóny na náměstí minulý rok neexistovala jakákoliv propagace v Listech, na webu města a bizarní plakáty, které by i z rukou žáka 9. třídy ZŠ vypadaly lépe, byly vyvěšeny jen několik dnů před zahájením (až po urgenci Romana Kvaka), což se samozřejmě projevilo na mizerné účasti. Zářijový Agrofest dopadl ještě hůře. Akce, které dopadly úspěšně (letní Malá scéna, open-air Silvestr), byly úspěšné jen proto, že jejich celou organizaci elegantně přenechal někomu jinému (Roman Kvak, resp. Vladimír Suchan), jak se samozřejmě na dobře placeného místostarostu sluší a patří. O tom, že v podstatě na naprostou většinu kulturních akcí osobně nechodí, se ani nesluší hovořit.
 2. Z hlediska cestovního ruchu a propagace bude hodnocení podobné. Loketské listy stále v jakési provizorní podobě nesmyslně vydává karlovarská reklamní agentura Media a. s., takže jak se můžete sami přesvědčit, nic zajímavého se v nich kromě reklam téměř nedozvíte. Jako vzor bych dal např. sokolovský Patriot, který si vydává samotný Městský dům kultury a tudíž jeho úroveň je asi o dvě třídy výše než u nás. Web města vypadá graficky celkem dobře, ale obsahově v něm vládne chaos, neaktuálnost a amatérskost. (Jeho správci se platí 6050 Kč měsíčně…) Oficiální facebook města Lokte spravuje soukromá agentura Vlny, takže logicky propaguje téměř jen akce této agentury (koncerty v amfiteátru), nikoliv akce na hradě, v knihovně či v Galerii Café; o dalších důležitých informacích pro občany ani nemluvě. Aby i venkovní propagace byla dokonalá, dnes v půlce března před vchodem do amfiteátru najdete ještě po třech měsících obrovský plakát zvoucí vás na adventní trhy. Abych nebyl jen negativní, chtěl bych pochválit Petra Zahradníčka za Loketský kurýr, který se minulý rok velmi povedl.

Ač se současné vedení města rádo holedbá, jak mu kultura leží na srdci, nenechte se zmást. Loketský kulturní život vskutku vzkvétá, to však nikoliv díky tomutu vedení, ale právě jemu navzdory.

S přáním pěkného jara

Vítězslav Adamec

Milý Víťo,

pominu-li fakt, že jsi mé odpovědi na otázky Kristiána Šujana v rozhovoru v Listech vytrhl ze souvislosti, možná nepochopil (v lepším případě) nebo záměrně zkreslil (v horším případě), pak následující text, ve kterém hodnotíš mé skutky mě opravdu uráží. I přesto se nad to dovedu povznést a stejně jako ty vnímám kritiku, že plakáty na zahájení sezóny nestály za nic a že jsme možná příliš dlouho otáleli s výměnou billboardu u mostu, byť důvodem bylo čekání na potvrzení programu… Ale tohle beru, mohli jsme tam možná na dva měsíce dát klidně nějaký uvítací obrázek a pak ho vyměnit (ale stálo by nás to zbytečně 7 tisíc).  Že by ale všechny akce, které jsem osobně organizoval, skončily fiaskem??? Malá scéna byl od A do Z můj nápad, dramaturgicky pomohli Roman Kvak a Honza Smolík, za což jim děkuji, ale prakticky každý víkend jsem na místě vyřizoval zvukové zajištění i samotné kapely. Asi jsi mě přehlédl… Živý loketský orloj skončil fiaskem??? Vím o „pár“ lidech, kterým se to líbilo. Rozsvěcení vánočního stromu bylo fiasko? Vlajková výzdoba, na kterou jsem sehnal příspěvek z kraje je fiasko? Výměna starých informačních cedulí ve městě je fiasko? Dohoda s městem Lauf a společný projekt uspořádat souběžnou výstavu (a sehnat na ni z Českoněmeckého fondu budoucnosti a Karlovarského kraje 300 tisíc) je fiasko? Silvestrovské zahájení roku s Karlem IV. s dotací z kraje 80 tisíc, kde sis mohl mimochodem se svojí kapelou zahrát (pan Suchan to pouze zastřešil a sehnal Smokie revival) skončilo taky fiaskem? Dokonce ani tebou zmíněný podzimní Agrofest nepovažuji za fiasko, protože ta akce byla poprvé, město jen propůjčilo amfiteátr a nestála nás ani korunu…

Loketské listy vydáváme přes Media, a.s., protože nás to vyjde nejlevněji (srovnání se sokolovským Patriotem pro 25 tisíc lidí za nesrovnatelně vyšší náklady je nefér) a obsahově splňují to, co od nich město očekává, byť vždycky mohou být redakčně lepší. Webové stránky máme dle mého názoru dostačující (konečně i v cizojazyčných verzích) a opět… mohou být i lepší. Facebook je kapitola sama pro sebe, protože nejde o žádný „oficiální facebook města“, ale díky za něj… A dávat si na něj může pochopitelně kdo chce, co chce.

Milý Víťo, když se pouštíš do čehokoliv nového, vždycky riskuješ. Pamatuji si, jak riskovala První loketská kulturní společnost s Vojtou Kiďákem Tomáškem, pány Rybářem, Truhlářem a dalšími, když se s vervou jim vlastní pustili do obnovy amfiteátru. Pamatuji si, jak jsme v té době zkoušeli s Jirkou Koláříkem dva tři roky pořádat rockový festival tamtéž a Ignác Kaliánko vyráběl provizorní zastřešení z lešení. Pamatuji si, jak jsem obnovoval tradici městských plesů (na hradě), psal s Pavlem Urie a Jardou Kučerou Mystiku loketských lesů nebo jak se na hradě „objevil“ Gottstein a posléze i stejnojmenný loketský likér. Pamatuji si na celou řadu akcí od Živého orloje na Kolowratské skále až třeba po nejpomalejší cyklistickou tour Karlovy Vary – Loket. A nejvíc jsem pyšný na to, že jsem „byl u toho“, když byly Lokti státem navráceny jeho sbírky milionové hodnoty. Věř mi, že fakt necítím svou historickou stopu v Lokti jako fiasko. Možná jsem poněkud kontroverzní, ale zároveň si vážím každého kulturního počinu v Lokti, ať už jej pořádá Knihovna, Hrad, Galerie Café, Termiti, Pepa Novotný nebo třeba Forest. Někdy se akce povede, jindy šlápneš vedle, ale takový je život. Bohužel si ale nějak nevybavuji, že by ses ty sám o nějakou akci pokusil, takže nemohu naopak zhodnotit žádné tvé „skutky“.  Doufám jen, že všichni ti ostatní, co se o něco pokoušejí, že to dělají proto, ŽE JE TO BAVÍ a nikoliv DÍKY nebo NAVZDORY vedení města.

Petr Zahradníček, místostarosta

PS: Taky ti ale něco pochválím… End of Scream je fakt dobrá kapela!

9 Responses to Reakce Vítězslava Adamce na rozhovor s místostarostou Lokte Petrem Zahradníčkem

 1. Roman napsal:

  K té malé scéně říkal jsem to už na více místech.Dostal jsem na starost dramaturgii kde mi pomáhal s tipy Honza Smolík a pan Gardener sestavoval pár akcí také.Já měl pak logicky měl na starost i smlouvy které jsem předával paní ekonomce.Pan Gardner jako šéf měl nastarost vyplácení peněz kapelám a zvukaři a takové ty technické věci před koncertem a po něm.Já jsem na všechny skoro tedy koncerty chodil dobrovolně.Tomuto projektu jsem moc nevěřil proto jsem pozoroval návštěvnost a reakce turistů a tak…

 2. Roman napsal:

  Za mně protože ten oficiální v mém pohledu nefungoval využil jsem skupiny Loket a přejmenoval jí na Město Loket.Snažím se tam propagovat vše co se děje v Lokti a také rozvíjet diskuzi.Takže logicky za mně ta oficiální zbytečná a je mi úplně jedno jestli je nebo není!

 3. Roman napsal:

  Facebook je dnes prostě kanál s neskutečnou rychlostí předávání informací.Oficiální face Lokte vznikl aby se tam přenesla diskuze Loketských.Ale od začátku to prostě nefungovalo.Absolutně nesouhlasím stím že diskuze a kritika zastupitelů nepatří na internet či facebook.

 4. Tomáš Svoboda napsal:

  Dobrý den všem,

  poprvé v životě tímto přispívám do nějaké internetové diskuze a to jen proto, že se v předcházejícím příspěvku píše o mně osobně a o mém „dítěti“. Tím v zásadě nechtěným mým „dítětem“, které mám ale nakonec stejně rád, a tak se o něj i starám, je facebookový profil Město Loket (www.facebook.com/MestoLoket).

  Nejsem Lokeťák a proto už tuplem nehodlám vstupovat do loketských politických šarvátek. Kdo, proč, co a tak dále jsou Domorodci je mi srdečně jedno. Proč „Reakce Vítězslava Adamce na rozhovor s místostarostou Lokte Petrem Zahradníčkem“ na tomto webu není komentářem pod zmíněným rozhovorem (což by bylo přinejmenším logické), ale jedním z více viditelných „zpravodajských“ příspěvků na „hlavní straně“ mě vůbec nazajímá.

  Každému, kdo si přečetl rozhovor s místostarostou Zahradníčkem, reakci Adamce, odpověď Zahradníčka a následující komentáře musí být vše jasné:

  – Občan Adamec má s místostarostou Zahradníčkem osobní problém (jak sám nakonec přiznává)
  – Adamec kritizuje práci Zahradníčka a snaží se ze Zahradníčka udělat za každou cenu …
  – Zahradníček odpovídá a najednou to vypadá, že tím … bude spíše Adamec
  – Adamec opět reaguje na Zahradníčkovo stanovisko a opět si tím u soudných a nezaujatých čtenářů příliš nepomáhá
  – Jde o klasický příklad politického hašteření o ničem na té nejnižší (politické) úrovni

  Jako člověk, který se několik let živil novinařinou a navíc potom několik let pracoval i na úřadech místních samospráv, zde uvedu bodově a co možná nejstručněji už jen toto:

  – Facebookový profil mít žádné město nemusí, takže jakákoli diskuze o oficialitě profilu, jeho názvu, obsahu a o způsobech jeho prolinkování je bezpředmětná.
  – Facebookový profil Město Loket se primárně zabývá kulturou, společenským a sportovním děním ve městě obecně, protože pro prezentaci Lokte za hranicí jeho katastrálního území kromě těchto aktivit a hradu nic víc nemá smysl.
  – Facebookový profil se jmenuje Město Loket jako označení místa, kde se tyto aktivity odehrávají – s radnicí a s aktuálním složením zastupitelstva a politických nálad ve městě nemá nic společného.
  – Protože Agentura VLNY působí v Lokti jako promotér naprosté většiny „větších“ kulturních akcí, které do Lokte dokážou přitáhnout i Nelokeťáky a cizince, tak tento facebookový profil zdarma, dobrovolně, nepřetržitě a bez jakýchkoli předsudků a místních loketských předpojatostí provozuje.
  – Absolutně nemá smysl, aby se tento facebookový profil stal nástěnkou pro inzeráty na cokoli, veřejným prostorem pro sdílení osobních dojmů a hlavně aby se stal prostředkem více či méně anonymní loketské drbárny nebo dokonce nástrojem komunální politiky. To je – věřím – hlavní důvod, proč má tento profil založený v dubnu 2011 nyní 699 příznivců a nejen tuzemských.
  – Příspěvky návštěvníků profilu Město Loket jsou zcela otevřené. A protože tam přibyde zhruba jeden měsíčně, tak tam jsou nakonec vidět i ty inzeráty. Komentáře příspěvků na Timeline jsou otevřené.
  – Vítězslav Adamec správně cituje z mé korespondence s ním: „Na nabídku zpřístupnění administrace tohoto profilu i dalším lidem a subjektům, aby byl bohatší a aktualizovanější a REPRE, nikdy nikdo nereagoval.“ Někdy v září 2015 se mnou přes facebook V. Adamec na téma možnosti administrace profilu Město Loket komunikoval a ihned se administrátorem profilu také stal. Od září 2015 tedy obsah profilu administrují 2 lidé – já a V. Adamec. Proč to ale V. Adamec neuvádí, nevím.
  – Na facebookovém profilu Město Loket V. Adamec změnil Profilový obrázek, Úvodní fotky, připojuje Kulturní přehledy města Lokte z webu Domorodci.cz … Mazání všech už neaktuálních příspěvků provádím jen já.
  – Je třeba poznamenat k tomu, co V. Adamec uvádí: „Oficiální facebook města Lokte spravuje soukromá agentura Vlny, takže logicky propaguje téměř jen akce této agentury (koncerty v amfiteátru), nikoliv akce na hradě, v knihovně či v Galerii Café; o dalších důležitých informacích pro občany ani nemluvě.“ Od začátku a tedy dříve než se stal V. Adamec spoluadministrátorem Město Loket jsem na tomto profilu zvěřejňoval informace o všech možných akcích v Lokti, o kterých jsem se nejrůznějším způsobem dozvěděl – tedy o akcích v kostele, na náměstí, na hradě, v knihovně, v Galerii Cafe, odkazy na Loket v médiích apod. Žádný problém. V zásadě to stejně dělám i nadále, protože můj loketský spoluadministrátor v tomto ohledu – pro mě trochu překvapivě – moc nefunguje. Zase žádný problém. A pokud existují nějaké další důležité informace pro občany, proč je na profilu Město Loket tedy nezvěřejňuje administrátor V. Adamec sám, když může? Co k tomu dodat?
  – Facebookový profil Město Loket je i nadále otevřen všem zájemcům o administraci.

  S pozdravem

  Mgr. Tomáš Svoboda
  VLNY music agency

  • Vítězslav Adamec napsal:

   Milý Tomáši Svobodo,
   1. Komentář jsem posílal do tištěných Loketských listů. Samo vedení města ho však nechtělo zveřejnit a samo se rozhodlo, že ho vyvěsí na tyto „Domorodce“, aby se tak říkajíc „vlk nažral a koza zůstala celá“. Já osobně jsem byl proti tomu.
   2. Samozřejmě, že obce žádný oficiální facebook mít nemusí. Celkový dnešní trend je ale, že je to dnes stále běžnější a jde o nový kanál, kde může město komunikovat s občany, případně alespoň zvát lidi na různé akce. Před 15 lety také nebylo povinné, aby měly obce internetové stránky, a přitom je to dnes v podstatě povinné.
   3. Na podzim 2015 jsem se opravdu stal jedním z administrátorů této fb stránky, celkově jsem ji výrazně pozměnil, aby vypadala důstojně, pozval jsem mnoho dalších fanoušků a až do nedávné doby jsem se snažil sdílet všechny loketské akce. Zdůrazňuji, že ale vše naprosto neoficiálně, aniž mne o to někdo požádal, dobrovolně a zdarma, takže kdykoliv budu chtít, můžu s tím přestat a nikdo mi nemůže říct ani „ťuk“. Mam hromady jiných povinností a dokončuji právě vysokou školu v Praze, takže teď musím vkládat energii jinam. Proto si myslím, že by na této propagaci měl pracovat někdo, kdo je za to placený a bude to dělat objektivně, profesionálně a jako zástupce města. Jinak si ale Tvé práce na tomto profilu vážím, jen si ji prostě celkově představuji jinak.
   S pozdravem Víťa A.

   • Tomáš Svoboda napsal:

    Ad 1) OK, v pohodě. Pozadí a všechny souvislosti s reakcí na článek v radničních novinách neznám. Asi by bylo nejlepší to na Domorodcích všechno rovnou uvést. Aby to bylo čtenářům webu jasnější.

    Ad 2) OK, v pohodě. Osobně pochybuji, že někdy zákon obcím uloží mít vedle www stránek i profil na Facebooku nebo na jiných sociálních sítích a jiných moderních komunikačních kanálech.

    Ad 3) OK, v pohodě. Naprostý souhlas. Pracujeme oba dobrovolně na tom, abychom nějak pomohli informování o dění v Lokti. Aby to v Lokti žilo. Možná se k nám přidá i někdo další.

    Osobně si myslím, že věcné připomínky k práci zastupitelů jsou zdravé a že patří na jednání zastupitelstva a ne na internet.

    Tomáš Svoboda

 5. Teodor Kravál napsal:

  Výčet úspěchů Petra Zahradníčka je sice vcelku přehnaný, ale oukej – vypovídá o tom, na kolik se přenesl přes kritiku (jak sám píše “urážku” místostarostenský nohy :) ). Tvrzení, že “Loketské listy obsahově splňují vše, co město očekává” je vcelku úsměvné už jen vzhledem k okolnosti, že článek Vítka Adamce v nich nevyjde. Ale znovu oukej (plno jiného materiálu, náhoda, veverka v rotačce atd. :) ).

  Za nevhodnou ovšem považuji invektivu Petra Zahradníčka směřovanou na Vítka týkající se jeho přínosu loketské kultuře (“Bohužel si ale nějak nevybavuji, že by ses ty sám o nějakou akci pokusil, takže nemohu naopak zhodnotit žádné tvé skutky.“). Pokud vím, tak Vítek není placen za rozvoj kultury ve městě. A že by měl místostarosta v odpovědi na vlastní kritiku “hodnotit” kritikovu činnost… To by snad byl argumentační faul, ne? Argumentum ad hominem. Až bude někdo kritizovat stav chodníků, také mu odpovíte, že dotyčný se ho nikdy nepokusil opravit sám a nemáte tedy co hodnotit? Tato část odpovědi mi trochu připomíná žvásty typu “dokud si nic nedokázal, nekritizuj”. A reagoval by Petr Zahradníček totožně, pokud by ho nekritizoval o čtvrt století mladší student, ale o dvacet pět let starší důchodkyně?

  Na vysvětlenou: Nestavím se z podstaty za Vítkovu kritiku. Ohrazuji se však proti stylu odpovědi, kterou zvolil ze své pozice Petr Zahradníček ;)

  Krásné Velikonoce :)

  Teo

 6. Vítězslav Adamec napsal:

  Děkuji za reakci a rád ještě stručně na Tvé odpovědi zareaguji:
  1. Nakolik jsem odpovědi z rozhovoru zkreslil se každý může přesvědčit sám. Osobně mě udivuje, že tyto věty vůbec můžeš jako místostarosta pro kulturu vypustit z úst, ale proti gustu žádný dišputát.
  2. Situace s billboardem se opakuje již po druhé. Minulý rok visel, pokud se nemýlím, ještě v dubnu.
  3. Malou scénu jsem navštěvoval relativně často a protože jsem s mnohými kapelami osobně znám, tak jsem věděl, jak to chodilo. Ale to už je na Romanu Kvakovi, aby řekl, jak to bylo doopravdy. Další akce (orloj, rozvěcení stromku)a sehnání dotací jsou chvályhodná věc, ale co by jiného měl uvolněný místostarosta dělat, než alespoň tyto nejzákladnější věci. Jiní lidé bez nároku na jakýkoliv výdělek pořádají akce mnohem většího rozsahu a zajímavějšího obsahu (Meanderfest, Sdružení ZUŠ, apod.) a také si nestěžují.
  4. Srovnávat Loket a Sokolov není nefér, protože důležité je porovnávat rozpočet měst, kde ten rozdíl není tak velký, a ne počet obyvatel. Ale klidně se lze podívat i na srovnatelně velká města a jasně uvidíme rozdíly v kvalitě.
  Například zpravodaj Chlumce nad Cidlinou (http://www.chlumecnc.cz/chlumecke-listy/ds-1003/archiv=0) má každý měsíc 40 – 50 stran a stojí ročně 505 000 Kč. Loketské listy mají 8 stran a stojí ročně 240 000 Kč.
  5. Facebook je samozřejmě „oficiální“. Stačí si otevřít stránku http://www.loket.cz a podívat se dole v levém sloupci na 6. odkaz odshora a kliknout. Dávat si na něj nemůže, kdo chce, co chce, protože jde o tzv. facebookovou stránku, na kterou může vkládat odkazy jen její správce, jímž je Tomáš Svoboda. Cituji zprávu od něj: „Celý tento profil založila kdysi na žádost vedení radnice až Agentura VLNY pana Suchana a celý jej také jako jediná od začátku administruje. Na nabídku zpřístupnění administrace tohoto profilu i dalším lidem a subjektům, aby byl bohatší a aktualizovanější a REPRE, nikdy nikdo nereagoval.“ Konec citace.
  7. Pokud tedy mám hodnotit i své skutky, tak můžu říci, že jsem minulý rok spoluzaložil v Lokti divadelní skupinu Impro Mejdlo, s kterou jsme měli již několik vystoupení v Lokti i okolí. Krom toho hraji v kapele End of Scream, se kterou jsme minulý rok 6x vystoupili v Lokti, za což pořadatelům děkuji. Krom toho každých 14 dní sem na domorodce píši Kulturní přehled. Vše dělám čistě dobrovolně ve svém volném čase. A také navštěvuji téměř všechny akce, na které mám čas.
  8. Neměl bych jakékoliv přípomínky, kdyby jsi byl místostarostou neuvolněným a v tom případě bych vše chápal. Pakliže ale máme místostarostu uvolněného tzv. „na plný úvazek“, očekávám toho z hlediska poměru „cena – výkon“ trochu více. Možná je to ale jen můj problém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree