Rozruch na zastupitelstvu: Psychiatr se pustil do místostarosty kvůli reklamě na prací prášek

moravec

Čtvrteční zasedání zastupitelstva v Lokti skončilo velkým pozdvižením. Psychiatr Karel Moravec ze Zahradní ulice v Lokti se v závěrečné diskusi pustil do místostarosty Petra Zahradníčka (TOP09) kvůli natáčení reklamy na prací prášek.  To probíhalo v Lokti od 8. do 9. června 2015 a vyžádalo si řadu dopravních omezení. Moravec tvrdí, že ho Zahradníček vůbec neinformoval o tom, že se v Zahradní ulici bude reklama natáčet a že nebude možné ulicí projet. „Ani já, ani sousedé jsme o tom nevěděli. Jde o vážnou věc. Je nepřijatelné, aby pan Zahradníček dělil lidi na menšinu a většinu, na jakési vyvolené, kteří se o natáčení dozví a jiní už nikoli. Vadí mi, že za mnou nikdo nebyl osobně. Netrpte tuto nezodpovědnost a aroganci nespolehlivého místostarosty, vážení zastupitelé. Ohrozil občany na zdraví, životě a majetku. Kdyby se někomu něco stalo, neprojede tudy ani záchranná služba, ani hasiči,“ sdělil Moravec, který si také postěžoval, že mu Petr Zahradníček údajně odpověděl na jeho e-mailovou stížnost arogantně a bez omluvy.  

Místostarosta se následně zvedl a vykročil směrem ke své kanceláři. „Teď utíká,“ reagoval na něj Moravec, ,,není schopen zůstat na svém místě, a to už o něčem svědčí. Není na něj spolehnutí,“ snažil se „diagnostikovat“ situaci Moravec. „Ne, nikam neutíkám, poslouchám vás a jdu si jen pro e-mailovou korespondenci, kterou jsme spolu vedli, abych ji tady přečetl,“ odpověděl Zahradníček.

Ani přečtení e-mailu, kde se Moravcovi několikrát omlouvá za vzniklé problémy s informací, že město za natáčecí dny utržilo od filmařů 250 tisíc korun za pronájem, však Moravce neuklidnilo. „Má-li být i příště u natáčení takový chaos, přijďte za mnou a já vám těch 250 tisíc raději dám, když to bude na smysluplnou věc,“ řekl Moravec.

„Asi takhle. Normální člověk se otočí a objede to. Vy jste tam s autem najížděl do lidí. Nebudu se k tomu dál vyjadřovat, pan doktor je vůči mně zaujatý. Nenechám se vytočit,“ komentoval vyostřenou diskusi Zahradníček.

Úřednice Marta Kálalová následně Moravcovi vysvětlila, že složky integrovaného záchranného systému i všichni občané byli o natáčení informováni. „Všechny složky, od policie, záchranky až po hasiče byly informovány. Značení i informace o konání akce byly v předstihu zveřejněny jak v místě, tak na internetu. Mimochodem, pan místostarosta není ten, kdo by měl lidem něco hlásit, od toho máme lidi na městském úřadě,“ uvedla Kálalová.

Do diskuse se zapojili i další zastupitelé. „Chaosu během natáčení bylo až až. Z toho e-mailu, co tady Petr přečetl, rovněž cítím povýšení a poučování. Normální by bylo, kdyby Petr přišel a řekl promiň,“ sdělil zastupitel Jaroslav Hlavsa (ODS). Naopak Jaromír Ungr byl podle svého vyjádření informován dostatečně, dokonce dvakrát, a to přímo filmovým štábem. Rozruch se snažil uklidnit také zastupitel Patrik Stangar, který připomněl, že se Zahradníček v e-mailu Moravcovi omluvil hned několikrát.

„Slovo omlouvám se ještě neznamená omluvu. Vyvolení dostali informace, já mezi ně ale nepatřím. A ano, natáčení reklamy je sranda, ale povodně, ohně a další mimořádné situace už ne. Pan Zahradníček ignoroval obyčejné lidské potřeby a navíc se stále nehodlá omluvit. Vždyť vy máte zodpovědnost za své i naše životy a životy našich rodin,“ stál si za svým Moravec, který filmaře nazval partou zhulených lidí a natáčení reklamy označil za hoštaplerskou akci.

„Lži a urážky, které jsem si musel vyslechnout na svoji osobu z úst pana doktora na zastupitelstvu beru jako daň veřejné funkce. Samozřejmě mě to lidsky mrzí, ale nenechám se vyprovokovat rétorickým cvičením profesionála v oboru psychiatrie. Mimochodem se nemám za co stydět a spíše se ptám, co pro Loket udělal pan doktor?“ dodal po zasedání Zahradníček.

E-mailovou korespondenci, kterou místostarosta Petr Zahradníček přečetl na zasedání, zveřejňujeme níže:

Vážený zastupiteli města.
Stěžuji si na neoprávněný zábor veřejné komunikace. V ulici Zahradní byl dnes v 7,30 zablokován průjezd směrem do Roosveltovy ulice. Bylo tam nashromážděno několik desítek nijak neoznacenych lidi, žádné dopravní značení, žádné upozornění o záboru a neprujezdnosti. Žádám o projednání na nejbližším jednání zastupitelstva, žádám omluvu od vedení města za neoprávněný zásah do mého práva užívat veřejnou komunikaci dle zákona o silničním provozu.
Děkuji za Váš čas, který mé stížnosti věnujete a přeji pěkný den.
Karel Moravec
P.s. Vůbec nechápu proč v Loketskych listech není v dostatečném předstihu patřičná informace. Místo reklamy na neúspěšný hokejový team z krajského města…
KM

Vážený pane doktore,
v uplynulém týdnu se v našem městě uskutečnilo natáčení reklamního spotu nového produktu firmy Ariel. Tato informace nemohla být zveřejněna v Loketských listech, neboť ty mají uzávěrku 20tého příslušného měsíce před měsícem následujícím a v době uzávěrky nikdo ani netušil, že se zde bude točit nějaká reklama. Produkce oslovila naše město zhruba čtrnáct dní před uskutečněním samotného natáčení a to si stanovilo následující podmínky:
1. Točit se může pouze v týdnu (aby nebyl narušen jakýkoliv víkendový program), nejlépe od pondělka, maximálně do čtvrtka.
2. Dopředu budou vyrozuměni všichni živnostníci i občané, jichž se natáčení bude týkat a nějakým způsobem je omezí, s tím, že se produkce bude snažit kompenzovat případné ušlé zisky dotčených provozoven.
3. Město souhrně sečte zábory veřejného prostranství a dobu nutnou k natáčení a vyčíslí poplatek, který produkce uhradí.
Produkce s těmito požadavky souhlasila. Při kalkulaci poplatku za zábor jsme dospěli k částce zhruba 160.000,-Kč, přičemž se nám se starostou podařilo vyjednat cenu vyšší , a to 200.000,-Kč, se kterou produkce nakonec souhlasila.
Produkce informovala všechny dotčené občany o natáčení formou osobního dopisu (letáku), který v předstihu doručila všem do poštovních schránek. Město informovalo o plošném omezení na webu města také v předstihu. Tam, kde bylo třeba volného prostranství (bez zaparkovaných aut – týkalo se zejména náměstí), bylo toto prostranství dostatečně dopředu vyznačeno.
Vzhledem k překročení podmínek harmonogramu natáčení jsem ve středu (v den vaší kolizní situace) produkci upozornil na přesah smluvených podmínek a město doúčtovalo produkci dalších 50.000,-Kč.
Z informací, které mám k dispozici, se produkce se všemi živnostníky, podnikateli, ale třeba i s LML, s.r.o. finančně vyrovnala formou kompenzace za ušlý zisk, či za služby.
Nyní k Vaší konkrétní stížnosti – Omlouvám se za zásah do vašeho práva užívat veřejnou komunikaci. Produkce, dle jejich vlastních slov, informovala obyvatele Zahradní ulice o omezení dopředu dopisem do schránek i letáky na veřejných prostranstvích. Přijde mi až neuvěřitelné, že naprostá většina vašich sousedů o akci věděla a dokázala se tomu přizpůsobit, a vás, že tato informace minula. Ale i to se mohlo stát. Proto se ještě jednou omlouvám a po vašem telefonátu, kdy jste mě aktuálně informoval o incidentu, jsem požádal produkci, aby se vám také ještě jednou omluvila, což mi bylo přislíbeno. Věřím, pane doktore, že omluvu přijmete a děkuji za pochopení…
Osobně si myslím, že i přes všechna omezení, pomůže reklamní spot zase o trochu zviditelnit naše město (reklama poběží jako pilotní projekt nového produktu ve 12 zemích EU) a nezanedbatelný je i příjem městu, který pomůže například s financováním nové „malé scény“ na náměstí v Lokti.
Petr Zahradníček, místostarosta

Pane místostarosto, je mi Vás líto a přemýšlím proč Vám zastupitelé tolerují opakovaná selhávání. Je nepřijatelné, že jste jako zástupce města neinformoval VSECHNY obyvatele o záboru veřejného prostranství, je nepřijatelné aby zábor neprobíhal podle zákona. Vaši omluvu přijímám s velkými rozpaky, působí na mne jako sebestředná výmluva lenocha, který přehazuje zodpovědnost na druhé.
Karel Moravec

KRISTIÁN ŠUJAN

One Response to Rozruch na zastupitelstvu: Psychiatr se pustil do místostarosty kvůli reklamě na prací prášek

  1. gerhard schrock napsal:

    Ten pán je spíše sebestředný arogantní psychopat, nikoliv psychiatr.Zkrátka doktor, který se domnívá, že je díky svému titulu, eventuelně postavení, nadčlověkem.Ovšem s panem místostarostou – voličem Khárla von Bilderberga a strany STOP09, si zase až tak moc co vyčítat nemá, takový člověk na tom rozumově o moc lépe nebude..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree