„Loketské lesy? Z cizího krev neteče,“ říká bývalý zastupitel Karel Smolík

karel_smolik

Dobrý den,
nedá se nic dělat, cítím potřebu se touto formou vyjádřit a sdělit názory na dění ve městě a v jeho okolí. Předpokládám, že časem se připojí se svými postřehy další aktivní Lokeťané. Začnu opět bohužel důraznou kritikou bezohledné těžby v našich lesích. Stav Robičského vrchu je toho dokladem. Tvrdím: Kdyby naše lesy byly soukromým majetkem současné Rady města a členů dozorčí rady LML, vypadal by les určitě lépe. Z toho plyne pořekadlo:
„Z cizího krev neteče.“. Škody jsou nenávratné: „Co je všech, není ničí!“. To známe z minulosti, že? Už dříve jsem si posteskl panu starostovi o megatěžbě, ale bez odezvy. Před Velikonocemi, po silném větru, došlo na Robiči k velkému polomu jen v důsledku toho, že předtím byla vykácena většina vzrostlých smrků. Stěžoval jsem si především dozorčí radě – p. Stangarovi, dosud mi neodpověděl. Nestojím mu za to! Opustíme toto téma. Přesto jsem optimista.

Po přečtení rozhovoru s Ing. Petrem Adamcem v LL. Mám radost, že je v zastupitelstvu. Nemluví do větru, nespěchá se svými závěry na sporné věci, dobře váží slova, svou práci zastupitele bere zodpovědně. Držím mu palce, a počkáme si na další rozhovory s novými zastupiteli. Další téma bych zmínil dosud úspěšné zkrášlování města a jeho okolí pracovníky VPP za řízení firmy ELESTA Loket. Dobrý. Ale dosud se jen čistí a vyřezává, a nesázejí se žádné dřeviny. Mám informace, že komise pro životní prostředí plánuje a navrhuje osazení travnatých ploch v parku pod benzínkou a doplnit park okrasnými dřevinami.Těšíme se. Poslední postřeh, p. Stangar informuje o postupném obnovení prostor a branek na hřbitově. Předpokládám, že oplocení zafinancuje z roční částky na údržbu hřbitova. Nebo je má financovat město? To se mi nezdá. Firma 2P REALITY již začala s opravou, tak doufám, že je vše podle pravidel. K závěru bych vyzdvihl práci loketského, také patriota, p. Pavla Urieho, který vytrvale celoročně obnovuje a udržuje lesní stezky, což je diametrálně odlišné od toho co dělají LML. Děkuji.

lesy_01 lesy_02 lesy_03 lesy_04

Karel Smolík

One Response to „Loketské lesy? Z cizího krev neteče,“ říká bývalý zastupitel Karel Smolík

  1. Petr Adamec napsal:

    Dovolím si upřesnit co řešila komise pro životní prostřední, nejednalo se o konkrétní záměr výsadby, ale o to aby město zadalo vytvoření dlouhodobého plánu péče o zeleň, který by řešil údržbu zelených ploch, plán výsadeb a péči o dřeviny kompletně a ze kterého by se vycházelo při zadávání různých opatření. To co se děje v současné době je podle mě živelné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree