Loketské lesy propustily čtyři dělníky, byli drahou pracovní silou

areál-Farma-Hory

Celkem čtyři zaměstnance musela propustit firma Loketské městské lesy (LML). Dle vyjádření ředitele Františka Koláře za to mohou zejména ekonomické důvody. Na situaci upozornil bývalý zastupitel Karel Smolík. „Velmi mě udivilo, že LML propustilo několik zaměstnanců pro nadbytečnost, což se mi zdá podivné vzhledem k rozloze 5000 ha lesa. Mezi propuštěnými byl mimo jiné člověk, který vystudoval vysokou lesnickou školu, lesního inženýra. U LML byl dlouhodobě zaměstnán. Podle mého názoru by LML neměly propouštět lidi, kteří mohou poskytovat aktuální informace v oboru,“ sdělil k věci Smolík. Ředitel Lesů situaci uklidňuje.
„LML z ekonomických důvodů propustilo čtyři zaměstnance v dělnické profesi, kteří používali při práci vlastní výrobní prostředky a kteří byli pro společnost příliš drahou pracovní silou. Zároveň jsem těmto zaměstnancům nabídl, že se mohou o práci na majetku města ucházet coby živnostníci a dva z nich již o tuto nabídku projevili zájem,“ uvedl ředitel LML František Kolář s tím, že od zmíněného inženýra žádnou aktuální informaci z oboru neobdržel. „A myslím, že pokud pro mě nějakou bude mít, nic mu nebrání v tom se o ní podělit, ať už bude v zaměstnaneckém poměru či nikoliv,“ dodal Kolář.
V roce 2014 odvedla firma LML do městské kasy 15 miliónů korun a mohla si tak znovu dovolit zvýšit investice také do svého majetku. Na rok 2015 pak Lesy chystají několik novinek, a to kupříkladu nákup nových uniforem, opravu lovecké chaty v Údolí či modernizaci vozového parku. Na Farmě Hory rovněž dojde k vybudování nářaďovny pro uskladnění lavic, stolů, sekaček a další techniky.

KRISTIÁN ŠUJAN

2 Responses to Loketské lesy propustily čtyři dělníky, byli drahou pracovní silou

  1. Vorel napsal:

    Ano,používali při práci vlastní výrobní prostředky.Ale né z vlastní iniciativy.Doporučili jim to.Už vidím jak jim kupujou nové Husqarny…
    A to že si museli obstarat vlastní výrobní prostředky (pily) už nikdo neřešil.A to z platu zaměstnace.Amortizace a motohodiny něco stojí.I oprava pily při poruše vzniklá za účelem lesní výroby pro zaměstnavatele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree