„Volby? Mrzel mě urážlivý postoj ODS,“ říká v rozhovoru starosta Lokte Zdeněk Bednář

bednar

Pane starosto, jak jste vnímal předvolební boj politických stran v Lokti?
Až na jednu výjimku jsem vnímal předvolební nabídky ostatních uchazečů jako pozitivní, byť ne se všemi názory jsem se mohl ztotožnit. Mrzel mě konfrontační, až urážlivý, postoj ODS, ale byla to jejich volba, takže to nechci hodnotit. To nakonec zhodnotili voliči. My, jako kandidátka TOP 09, jsme se snažili nabídnout program, který by posunul Loket opět o krok dopředu a pokračoval v nastoleném trendu.

Nakonec jste se stal starostou a získal jste velkou podporu voličů. Co si od toho slibujete?
Především bych chtěl poděkovat všem voličům za tuto ohromnou podporu. Beru to jako ocenění mé práce a zároveň je to pro mne velký závazek do budoucna.

Občané i turisté se v poslední době ptají hlavně na nefunkční bankomat ve městě. Jaké jsou aktuální informace?
Komerční banka si vyhlédla nový nebytový prostor, kde by měl být do půl roku zabudován úplně nový bankomat, protože ten stávající dosluhuje. S nájemcem nebytového prostoru, kde je stávající dosluhující bankomat, jsme se dohodli na jeho zprovoznění do doby instalace nového s tím, že město bude garantem při doplňování peněz. Celý problém byl mezi bankou a majitelem, a to se řeší…

bednar_starosta

Zdeněk Bednář/ Foto: L. Rumpík

Zkuste, prosím, k následujícím tématům uvést informace, které vás jako první napadnou:

  • oprava Dvorany – V rekordně krátkém čase se nám podařilo prohlásit Dvoranu kulturní památkou, což otevírá větší možnosti čerpání dotací z ministerstva kultury. Uvědomuji si, že větší společenský sál Lokti chybí, a proto je třeba hledat urychleně řešení, které nám umožní nastartovat rekonstrukci Dvorany co nejdříve.
  • Loketské městské lesy a těžba dřeva – V současné době se řeší rozpor mezi skutečně vytěženým množstvím dřeva a povoleným objemem v desetiletém období 2001–2011. V té době došlo k výraznému přetěžování povoleného objemu za zády vlastníka, čímž je město. V novém desetiletém plánu těžby na leta 2012–2022 je těžba dřeva mnohem šetrnější, a přesto s výrazně lepším hospodářským výsledkem.
  • technické služby v Lokti – Celá problematika technických služeb musí být řešena komplexně. Což znamená, že zimní údržbu, úklid, sekání trávy, veřejné osvětlení, sběrný dvůr, atd., by měl zajišťovat jeden subjekt a to dlouhodobě. Zde se nabízí několik možností – např. vlastní technické služby nebo dlouhodobá smlouva s firmou, která by vzešla z výběrového řízení. Za tímto účelem vznikla pracovní skupina, která možná variantní řešení předloží zastupitelstvu.
  • lékárna – Sdílím nespokojenost, stejně jako občané, s fungováním lékárny. Řešením je rychlé zlepšení služeb občanům. Za tímto účelem se zúčastnila současná nájemkyně městské rady a celá tato záležitost s ní byla projednána s tím, že pokud nedojde do konce roku k nápravě, město přistoupí k výpovědi z nájmu. Zároveň vede město jednání s případnými novými nájemci lékárny v Lokti, ale situace je velmi složitá.
ukazka-z-kampane-ods

Ukázka článku z předvolebních novin ODS.

KRISTIÁN ŠUJAN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree