Starostou Lokte zůstává Bednář, Zahradníček bude nově uvolněným místostarostou

starosta_bednar

Starostou města Lokte zůstává Zdeněk Bednář (na fotografii). Na dnešním zasedání na hradě Loket o tom formou tajné volby rozhodli místní zastupitelé. Z 15 přítomných hlasovalo pro Bednáře celkem 13 z nich. „Děkuji za důvěru, kterou jste ve mě vložili. Má práce pro rozvoj města Loket bude i nadále pokračovat,“ sdělil směrem k občanům Bednář, který zároveň uvedl i další důležitou volbu. A to zvolení nástupce místostarosty Rudolfa Flašky.
„S ohledem na rozvoj turismu, kultury a propagace města jsme v užším koaličním kruhu jednali o dvou možnostech. Buď zřídit odbor cestovního ruchu nebo tyto kompetence převést na místostarostu, nově uvolněného. Nakonec jsme se rozhodli pro druhou variantu, o které dnes chceme nechat hlasovat,“ sdělil Bednář. Na tuto variantu už na začátku zasedání reagoval zastupitel Jaroslav Hlavsa. „Mám jednu zásadní výhradu. Celá záležitost o uvolněném místostarostovi nebyla projednána s opozicí, za kterou se mohu považovat. Postrádám vstupní informace. Předpokládal bych, že o tak závažném tématu dostanou potřebné materiály všichni zastupitelé včas, a ne že jste nám sem dnes místostarostovu koncepci dali na papíře těsně před začátkem. Nejsem apriori proti, jen chci mít pro své rozhodnutí relevantní podklady,“ řekl Hlavsa, který chtěl bod č. 4 (určení, které funkce budou členové zastupitelstva vykonávat jako dlouhodobě uvolnění) stáhnout z jednání. Nakonec se však na doporučení tajemníka MěÚ v Lokti Jiřího Vávry o bodu hlasovalo.

Posléze kandidáta na post uvolněného místostarosty navrhl Jaromír Ungr. „Navrhuji Petra Zahradníčka,“ sdělil Ungr. Nikdo z dalších zastupitelů protikandidáta již nepostavil. V tajném hlasování nakonec pro Zahradníčka hlasovalo 10 zastupitelů. „Možná jde o nepopulární změnu, ale prostřednictvím uvolněného místostarosty chceme profesionalizovat činnost týkající se kultury, školství, cestovního ruchu a dalších městských záležitostí,“ řekl Zahradníček, který uznal Hlavsovu připomínku. „Tímto se vám omlouvám, že jste koncepci dostali na stůl až dneska. Určitě vás s ní co nejdříve seznámím,“ dodal Zahradníček, který také poděkoval za zvolení do funkce. „Chtěl bych poděkovat – teď je to na mně, abych prokázal, že uvolněný místostarosta bude mít smysl,“ uzavřel.

Více jak hodinové zasedání v hlavním sále hradu Loket provázela poklidná atmosféra. Možná to bylo ovšem i tím, že z řad občanů nebyl o veřejné jednání zastupitelstva zájem. Přišly se totiž podívat jen asi tři desítky lidí.

KRISTIÁN ŠUJAN

Více podrobností v Deníku Domorodce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree