Výběrové řízení na chodník u mateřské školy v Lokti vyvolává emoce

chodník_sportovka-nahled

Před blížícími se komunálními volbami otřásá Loktem zajímavá debata. Ta se týká průběhu a výsledku výběrového řízení na rekonstrukci chodníku u tamější Mateřské školy ve Sportovní ulici. Zakázku za 1,4 milionu korun totiž vyhrála firma bývalého radního a zdejšího zastupitele Lubomíra Stehlíka, což se některým občanům zdá podezřelé.
„Je divné, když město zadává zakázky nějakým standardním způsobem, a pak těsně před volbami využije nejméně transparentní způsob a úplnou náhodou to vyhraje firma zastupitele, který je s vedením jedna ruka,“ myslí si Petr Adamec z Lokte. Podle dalších diskutujících na sociální síti dostal Stehlík zakázku za odměnu.
Sám Lubomír Stehlík situaci uklidňuje. „Podal jsem nabídkovou cenu dle dostupných podkladů, u otevírání obálek jsem nebyl. Z města mě poté kontaktovali, že jsem výběrové řízení vyhrál, protože má nabídka byla nejlacinější,“ uvedl k věci Stehlík.
Vítěze tendru na výstavbu chodníku vybírala komise. „Tu tvořila rada města, která vybrala nejlevnější nabídku – tedy firmu MaSS,“ potvrdil starosta Zdeněk Bednář.
Členem výběrové komise byl také radní Václav Neudert, který vylučuje jakoukoli manipulaci s výběrovým řízením. „Účastníků bylo pět. Komise vybrala nejlevnější firmu, a to dle standardních postupů a dle zákona. Zakázku nikdo nedal panu Stehlíkovi jako dárek, to je nesmysl. Výběrové řízení v žádném případě nemůžeme ovlivnit, to bychom porušili zákon,“ dodal Neudert. Oprava chodníku začne podle slov vedení města v říjnu.

KRISTIÁN ŠUJAN

12 Responses to Výběrové řízení na chodník u mateřské školy v Lokti vyvolává emoce

 1. Petr H. napsal:

  Tímto chci za uživatele domu čp. 547 a 548 v ul. Sportovní poděkovat L. Stehlíkovi a dělníkům realizujícím opravu chodníku za vstřícný přístup a zhotovení napojení chodníku k domovním vchodům. P.Heth.

 2. M.Utíkalová napsal:

  Bože chlapi, víte jak hnusná je lidská závist !!
  Proč by nemohly regulerně vyhrát loketské firmy a naopak my Lokeťáci bychom z toho nemohli mít radost?
  Zkusili jste si někdy popovídat s panem Stehlíkem nebo s panem Stangarem například o tom, kolik času tráví se svými manželkami, pokud už nejsou rozvedeni, nebo kolik času tráví se svými dětmi ? Kdy naposledy byli na společné dovolené?
  A naopak – kolik času trávíte a trávili jste Vy tím, aby jste Loket udělali hezčím ? A kolik peněz jste darovali na různé loketské akce?

  • r.kvak napsal:

   Zdravím paní Utíkalová nevím ale diskuze na toto téma byla na více místech na internetu a většina se schodovala že nejde o to že by to pan Stehlík neměl dostávat ale aby to bylo na úřední desce aby se to vědělo toť celé a možná také by bylo fajn kdyby se obesílali všechny Loketské firmy. Tedy až na názor pana Moravce.

  • Petr Adamec napsal:

   Ano je to přesně jak píše Roman, opravdu nejde o to odstříhnout loketské firmy od zakázek. Naopak měl by se systém nastavit tak aby se tam pokud budou chtít, dostávali i další loketské firmy a až když z jejich strany zájem nebude, nebo jich nebude dostatečné množství k oslovení, oslovit i firmy, které v Lokti nepůsobí.

 3. karel moravec napsal:

  Je to nemravné, ale od parazitů nelze čekat že se budou chovat mravně. Stehlík a spol dobře ví, že končí a tak si chtějí naposledy ukousnout z koláče.

 4. Petr Adamec napsal:

  Oprava chodníku ve Sportovní ulici – aneb jak se v Lokti dělají veřejné zakázky
  Rada města Loket konaná dne 10. září 2014, schválila na základě výběrového řízení realizovaného jako veřejná zakázka malého rozsahu vítěze na provedení opravy chodníku ve Sportovní ulici v délce 513 m. Vítězem byla s nabídkovou cenou 1.438.873,- vč. DPH schválena firma Služby MaSS spol. s. r. o.. Dnes ráno jsem využil možnosti nahlédnout do zadávací dokumentace, která byla pouze ve formě oslovovacího emailu a výkazu výměr (u zakázky za 1,5 miliónu dost nestandardní), a do nabídek jednotlivých firem a zjistil sem, že ze strany zadavatele (tedy města a jím zřizovaného odboru) nebylo požadováno doložení kvalifikace k provádění takovýchto činností. Firma MaSS spol. s. r. o. nemá dle výpisu s příslušného rejstříku mezi svými předměty podnikání takový, který by ji opravňoval k provádění takto rozsáhlých staveb (oprav), a to konkrétně předmět Provádění staveb, jejich změn a odstraňování, tak jak je běžně u takovýchto akcí požadováno (stačí se podívat jak soutěží a co požadují při srovnatelných opravách jiná města), a ani přípravné a dokončovací stavební práce, specializovaná činnost, do kterých spadají zemní práce a jím podobné. Dle informace sdělené mi vedoucím odboru majetku byly poptávány firmy, které činnosti poptávané v rámci VŘ provádět, což však firma Mass určitě není.
  Takže nejen, že město využije před změnou zastupitelstva nejméně transparentní způsob výběrového řízení oproti tomu, který běžně používá, ale ještě z něj úplnou náhodou vzejde firma našeho zastupitele, bývalého radního, která dokonce nemá oprávnění takovéto stavby provádět. Je to asi taková situace jako kdyby si na opravu domu pozvali firmu, která dělá úklidové práce.
  Předpokládám, že zástupci města si nějakou odpověď, že k žádnému porušení zákona a dobrých mravů najdou, ale určitě je to k zamyšlení co se u nás ve městě již pěknou řádku let děje.
  Blíží se nám volby a lidé, kteří jsou za toto zodpovědní kandidují, tak by bylo dobré jim toto chování znesnadnit. Jen doufám, že lokeťákům nestačí k rozhodnutí jenom pivo a párek a budou u rozhodování přemýšlet.

  • Petr Adamec napsal:

   Tak Přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební činnosti, firma MaSS má, ale podle to ji podle mne neopravňuje k provádění takovéto stavby.

 5. M. Roubek napsal:

  Vážení slušní občané,
  čert vem chodníky. Daleko větší problém jsou děti jistého etnika, která vás nepustí na parkoviště ve Sportovce, dokud jim nedáte peníze. Stalo se dne 2. 10. 2014 v 15.05.

  • Joe D. napsal:

   Nevím kde se stala chyba, ale je zvláštní, že událost, která se stala 2.10.2014 v 15:05 byla zde zapsána 2.10.2014 ve 14:02. Jinak promiňte za použitý slovník, ale rozmach nepřizpůsobivých v Lokti mě taky sere! :-(

   • Joe D. napsal:

    A už to vidím. Poslední koment jsem psal v 7:27 a píše to tu 5:27…takže chyba webu. ;-)

   • hanykovics napsal:

    Rozmach nikoliv jen v Lokti, nýbrž ve všech městech kraje. Bude to sladký multikulturní život vašich dětí.Do dvaceti let budeme romskemu etniku platit desátek i za to, že dýcháme vzduch v jejich teritoriu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree