Domorodci Sadov zveřejňují předvolební program

sadov

Sdružení nezávislých kandidátů Domorodci.cz Sadov představuje svůj volební program:

1) Vybudování zázemí pro seniory – penzion, stravovací služby, společná setkání, jubilea…
2) Zveřejňování obecních zakázek a smluv na oficiálních stránkách obce.
3) Čistota v obci – zavedení odpadkových košů, rozšíření sběrných míst na tříděný odpad a zavedení svozu bioodpadu.
4) Interaktivní komunikace s občany – obrazové záznamy z jednání zastupitelstva, informační sms, facebook, e- mail…
5) Rozvoj kulturního života v obci a rozšíření dětských aktivit.
6) Dokončení kanalizačního systému po celé obci, včetně možnosti vytvoření biotopové čističky.
7) Rekonstrukce a vybudování obecních silnic a cest, včetně cyklostezek s napojením na páteřní cyklostezku Ohře.
8) Posílení integrované dopravy (včetně Boru, Stráně, Podlesí) – zavedení nočního spoje autobusu z Karlových Varů do Ostrova.
9) Společenské propojení Regionu Karlovarský venkov
10) Pro část Bor: vybudování dětského hřiště a chodníku skrz Bor.

Prohlédněte si také plakát k blížícím se podzimním volbám (pro zvětšení stačí kliknout na obrázek):

domorodci_sadov

20 Responses to Domorodci Sadov zveřejňují předvolební program

 1. Alena Procházková-rozená Novotná napsal:

  Soudruhu Levko,ovčané,od slova ovce,už nejsme téměř 25 let.Již čtvrt století jsme SVOBODNÍ OBČANÉ.Díky Bohu……Alena Procházková.

 2. Laci LEVKO napsal:

  Od několika občanů, včetně starosty, jsem se dozvěděl, že se volební strana Domorodci velmi provinila, neboť provedla svoji volební prezentaci na stránkách domorodci.cz, na jejichž zřízení se finančně podílel i Obecní úřad v Sadově. Dle mého názoru se o tak závažné provinění nejedná, neboť Domorodci na těchto stránkách prezentovali nejen sebe, ale uvedli tam kandidátky všech zúčastněných stran v Sadově a taktéž umožnili uvést odkazy na volební programy těchto stran. Je třeba vzít v úvahu, že tito mladí lidé začínají, neprošli Pionýrem ani Svazem mládeže a dovolím si tvrdit, že nejsou členy žádného spolku, kde by se podíleli na organizaci a chodu takového společenství, že se i tyto náležitosti a pohyb na malé politické scéně ještě musí naučit. Ale mají jiné přednosti, umí cizí jazyky, dobře ovládají komunikační a výpočetní techniku. Mám dojem, že teď v předvolebním období po vstupu Domorodců do voleb, jsou někteří obecní funkcionáři nervózní. Myslím si, že vycházejí ze zkušeností z minulých voleb, kdy se na volebních kandidátkách objevili dva mladí kandidáti s tituly MUDr. a Ing. Ovčané, aniž by tyto kandidáty znali, jim hlasy při volbách dali. Na kandidátce Domorodců se titulů objevuje šest, takže……

  • Kristián Šujan napsal:

   Dobrý den, pane Levko, dovolte mi se vyjádřit k Vaší mylné připomínce. Web funguje od r. 2010, takže peníze nešly na zřízení, ale na provoz již zaběhlého portálu. Pokud si dobře vzpomínám, zpravodajský web Domorodci.cz získal od obce Sadov dotaci 2.000,- korun v roce 2011 a 2012, a to na jeho provoz. Stejnou sumu obdržel zpravodajský web Domorodci také od města Loket a Březové u Sokolova. Za tuto symbolickou částku jsme obci Sadov a zbylým dvěma městům poskytli články a reportáže, které si podle statistik přečetly tisíce návštěvníků. Tedy za málo peněz hodně muziky. Od začátku roku 2013 si veškeré náklady hradíme sami. Teprve v letošním roce jsme se navíc rozhodli tyto stránky využívat také k předvolebním tématům. Nicméně již zcela v naší režii a korektně bez jakýchkoli obecních peněz.

   S pozdravem,

   Bc. Kristián Šujan
   šéfredaktor

   • Šimon Dvořák napsal:

    Dobrý den,

    při sestavování kandidátky opravdu nehrálo roli to, kdo má jaký titul nebo zda ho vůbec má (sám to považuji spíše za nevýhodu). Jedná se spíše o náhodu a je to především dáno tím, že jako studenti z obce se známe a různě se třeba po republice potkáváme.

    S pozdravem
    Š.Dvořák

 3. Kristýna napsal:

  Dobrý den,

  po přečtení předchozích komentářů mi to nedá abych nezareagovala na bod číslo 3 ve Vašem volebním programu, na který reagoval pan František. Souhlasím, že čistota v obcích se zlepšila, ale proč to dál nerozvíjet a neuklízet víc a víc? Skvěle, objevil se i odpadkový koš se sáčky na výkaly od psů, ale bohužel jsem ho viděla jen v Sadově. I my v ostatních částech obcí máme pejsky!! Rozšíření sběrných míst na tříděný odpad je potřeba, vzhledem k tomu, že jsou neustále přeplněné.
  S pozdravem.

  • Eduard Frisch napsal:

   Milá Kristýno.. Po celou dobu co jsem starostou se snažím zlepšovat čistotu a pořádek v obci (a nejen to). Nikde jsem neřekl, ani nenapsal, že nebudeme úklid dále rozvíjet a uklízet víc, právě naopak. Odpadkové koše se sáčky se neobjevily samy od sebe, ale byly nainstalovány na přání občanů. Nejsou jen v Sadově, ale jsou i v Lesově.
   Místa na tříděný odpad se již delší dobu optimalizují a rozšiřují. Nová místa jsou v Podlesí vedle kolejí, v Sadově za poštou, v Lesově za hasičárnou, v Boru vedle Trojášků. Není vůbec jednoduché najít místa pro tyto nádoby, neboť to některým občanům v blízkosti domu vadí. Některé nádoby jsou přeplněné proto, že je zneužívají místní živnostníci pro něž nádoby nejsou určené.
   Chcete-li tedy někde koš, (ale nejen koš, to je oproti kanalizaci v Boru banalita) napište mi nebo zavolejte a najdeme řešení. Problémy jsou od toho, aby se řešily a já s tím nemám žádný problém. Koše jsme zakoupili za finanční dar v hodnotě 20 000,- Kč, který jsme obdrželi za přístup k životnímu prostředí v soutěži „Vesnice roku v Karlovarském kraji v roce 2014″. Chceteli vědět více o tom, co jsme udělali a jaké máme plány navštivte stránky http://www.snk1.cz.
   S přáním hezkého dne Eduard Frisch

 4. Alena Procházková-rozená Novotná napsal:

  Je poznat,že slečna neučí češtinu,to poslední souvětí,to je jak z jiné planety,navíc naprosto mimo téma a nedává žádný smysl.Hezký večer.

 5. Alena Procházková-rozená Novotná napsal:

  Integrovaná autobusová doprava je obsluha určité oblasti veřejnou dopravou.Může zahrnovat více druhů dopravy a různé druhy dopravních prostředků,například železnici,autobus,lanovku,tramvaj,metro atd.Integrace spočívá především v tom,aby na sebe optimálním způsobem jízdní řády navazovaly.V žádném případě se nejedná pouze o příměstskou dopravu,ta může být její součástí.Je to stejné,jako když máte motor do auta,pořád nemáte auto,ale jenom jeho část.A už vůbec to není synonymum.Příjemný den.

 6. Karel napsal:

  Kdyby společnost MP zařadila do svého svozu i biopopelnice, jako je většinou všude v cizině, tak bych si klidně i připlatil, nemusí se tím zatěžovat obecní pokladna. Kdo by chtěl, zaplatil by a dostal by popelnici na bioodpad. Ano, vlastním pronajatý kompostér od obce, ale po nějaké době se naplní. Rozhodně lepší, než někteří starší spoluobčané, které to hází ke stromům, ale k vašemu pozemku, kde pak hnijící tráva je opravdu slast.

 7. František napsal:

  Dobrý den Domorodci.
  Právě jsem si přečetl váš volební program a mám k němu pár dotazů.
  Jsem důchodce z Boru a zajímá mně bod 1 vybudování jídelny pro seniory. Zajímalo by mne pokud nebude jídelna vybudována v Boru jak se tam budeme dostávat a popřípadě kolik bude stát jídlo.
  Dále pak v bodě 3 chcete zvýšit čistotu v obci, myslím že od té doby co obec uklízí zametací vůz se to hodně zlepšilo, určitě je to lepší než to bylo dřív. Rozšíření sběrných míst, proč? Myslím si že jich je dost a kdo chce si kontejnery najde a dojde si k nim. Chtěl by někdo z vás kandidátů mít u svého domu umístěné velkoobjemové kontejnery? Zřídit odvoz bioodpadu, proč? Vy mladí s tím máte možná problém, ale mi starší jsme byli odmalinka zvyklí vše zužitkovat a pokud vím tak obecní úřad rozdává zdarma kompostéry. Ano je s tím trochu práce, ale obec to do budoucna nebude stát vůbec nic.
  K bodu 4 bych chtěl pouze poznamenat. Máte mladou kandidátku, váš věkový průměr je málo přes 26 let, ale myslím si, že orientovat se pouze na mladé, kteří ovládají nové druhy elektronické komunikace není úplně férové. Myslete také na nás občany, kteří tu žijeme v našich obcích drahnou řádku let včetně našich předků.
  K bodu 7 bych rád uvedl pouze malou poznámku. Už by se mohl někdo začít zajímat také o to proč musíme rekonstruovat a opravovat obecní silnice. Nemněly by se hledat příčiny poškození a jejich viníci?
  K bodu 8. Fandím každému kdo by chtěl vstoupit v jednání s takovým molochem jako jsou Dopravní podniky Karlovy Vary. Myslím si, že pokud pro nás jako pro obec něco udělají tak si to ale na druhé straně nechají pořádně zaplatit. A odkud, to je jasné. Z obecní pokladny.
  K bodu 10. Jelikož bydlím v Boru souhlasím s vybudováním chodníku.
  Na závěr mi dovolte vyjádřit svůj předvolební názor.
  Je dobré, že mladým lidem v našich obcích není lhostejné co se děje, ale nebylo by lepší kdyby jste raději přikládali ruce k dílu průběžně v celém volebním období a pomáhali lidem kteří mají již s vedením obce zkušenosti, než zformovat svojí aktivitu jednou za čtyři roky když je v dohlednu možnost rozdělit si určité posty a s nimi patřičné odměny. Přijde mi toto jednání slušně řečeno jako vypočítavé. Myslím si že všichni voliči by si mněli dobře rozmyslet koho budou volit, za kým jsou vidět nějaké výsledky a to je pro mne jistota.

  • Šimon Dvořák napsal:

   Dobrý den pane Františku,

   děkuji za Vaše dotazy, pokusím se na ně co nejstručněji odpovědět.
   K Vašemu prvnímu bodu – v letácích máme uvedeno: stravovací služby, zde jsme nějakým nedopatřením uvedli vybudování jídelny. Omlouvám se za chybu a nedopatření. Myslím, že vybudování jídelny v obci Sadov je právě z důvodu rozlehlosti zásadní problém. V čem naopak problém nevidím, je možný rozvoz jídel po všech částech obce (tzn. i do Boru). Mou představou je, že by vaření obědů mohla zvládat i školní kuchyně, v případě že by na to v současné době kapacitně nestačila, po plánované rekonstrukci by se to snad změnilo. V jiném případě je možné vysoutěžit firmu, která by veškeré služby zajistila. Jak finančně náročné by to bylo, Vám v současné době říci nedokáži, nicméně si myslím, že podobné služby by měly být finančně dostupné valné většině seniorů. V tomto případě by určitě stálo za to využít velikosti mikroregionu a zkusit zapojit všechny tři obce.
   K bodu číslo tři. Čistotou v obci nemyslíme jen zametání ulic. Pořízení zametacího samozřejmě vítám a kvituji, nicméně není to jen zametání ulic. Například bychom velmi uvítali zavedení odpadkových košů se sáčky na výkaly od psů apod. Rozšíření sběrných míst je potřeba. Nevím zda jen my mladí s tím máme problém, já bych řekl, že i starší. Navíc nejde jen o vzdálenost, jde také o počet kontejnerů, kterých je málo. Nevím proč by kontejnery měly být umístěny přímo u domu?
   K bodu číslo čtyři. Dle mého je již trošku klišé, že internet a moderní technologie jsou doménou mladých. Vy sám jste toho důkazem. Minimálně mobilní telefon má snad už každý a právě ten bychom například využili při zasílání informačních sms a příkladů bych mohl uvést více. Prostě si myslím, že cesta mezi občanem a úřadem by měla vést tudy. Zároveň však nezatracuji již tradiční formy.
   K sedmému bodu nevím co bych dodal. Naprosto s Vámi souhlasím.
   Na závěr. Na tom, že chceme prosadit svůj volební program nevidím nic špatného. Bohužel pokud bychom nesložili naši kandidátku a nerozhodli se kandidovat, valná většina našich nápadů by zůstala jen na papíře. Navíc si myslím, že jakákoliv konkurence je zdravá a také se říká, že nespokojenost je matkou pokroku. Tudíž na naší iniciativě nevidím nic špatného.
   Obviňovat nás hned, že chceme odměny a posty je minimálně nefér. Rád bych Vás také ubezpečil, že jsem se neobjevil jen tak před volbami. Před třemi lety jsme měli v plánu psát na tento server zprávy z jednotlivých obcí, včetně této a dělat tak něco na způsob zpravodaje. Chvíli vše fungovalo, nicméně pak z projektu z několika důvodů sešlo. Během těchto tří let jsem také založil a spravuji oficiální stránky obce na facebooku, jako dalšího správce jsem pak přidal panu místostarostu L. Ludvíka. Už tímto jsem myslím pro obec vykonal víc, než někteří zastupitelé. Bohužel.
   Voliči by si tedy opravdu měli dobře rozmyslet, komu svůj hlas vhodí. S tím s Vámi naprosto souhlasím!

   S pozdravem
   Š. Dvořák

   • Ladislav Ludvík napsal:

    Vážený pane Dvořáku,
    rád bych zde uvedl některé věci na pravou míru. Zmiňované webové stránky Obec Sadov zpočátku finančně podporovala. Novinařina ale není o tom, že budu čekat, až mi někdo něco napíše a já to pak opíšu. Novinařina je o tom, že aktivně vyhledávám náměty na články a ty potom publikuji. Článků o Obci Sadov jste publikoval opravdu málo a poslední dobou používáte uvedené stránky pouze pro své volební představení. Takhle jednostranně by zpravodajské stránky opravdu vypadat neměly. Píšete zde, že jste založil a spravujete oficiální stránky obce na Facebooku a tím jste pro obec vykonal více práce než někteří zastupitelé. Je vidět, že o práci zastupitelů nemáte absolutně ponětí. Ten kdo má profil na Facebooku ví, že zřídit profil je otázkou několika chvil. Každý zastupitel je předseda nějaké komise nebo výboru. Tito předsedové odvedou spoustu papírové práce, která ale bohužel není navenek vidět. Zastupitelé pracují ve svém volném času a nemají potřebu se s tím chlubit. Měl byste se nejdřív seznámit s prací zastupitelů a pak něco veřejně prezentovat a urážet práci zastupitelů.
    K rekonstrukci kuchyně ve škole. Nevím, kde jste tohle slyšel, ale ve škole se chystá přístavba jídelny a ne kuchyně. O ničem jiném nevím. Jinak již dnes funguje rozvážková služba obědů pro seniory v rámci pečovatelské služby. Jde jen o to zjistit si informace.
    S pozdravem Ludvík

    • Šimon Dvořák napsal:

     Vážený pane Ludvíku,

     děkuji za osvětlení.
     Když je to tak jednoduché proč to nikdo neudělal, nikdo se o to nezajímal apod.? Vám jsem správcovství předal a myslím, že oba hojně příspěvky přidáváme.
     Je škoda, že se tím zastupitel nechlubí, protože ostatní pak nemohou vědět, že něco dělají. Například o Vás vím, že jste maximálně vytížen a pokud vždy něco potřeboval vždy jste mi právě Vy vyhověl. Práci zastupitelů tedy neurážím, jen o ní bohužel nevím, stejně jako ostatní.
     K rekonstrukci jídelny. Máte pravdu, měl na mysli jídelnu. Ovšem nic to nemění na tom, že školní kuchyně by mohla vařit i pro místní obyvatele…
     S pozdravem
     Š. Dvořák

     • Lubomír Vorel, Bor napsal:

      Dobrý den. Nevím, kdy jste naposled navštívil školní jídelnu a kuchyni, ale udělejte to a až uvidíte bojové podmínky, které zde panují – stísněný, malý prostor a na “ ústa “ padající tuším 2 a půl kuchařky, tak Vás tenhle nápad přejde. Nebo tam zajeďte a objasněte jim tam svůj „nápad“! Možná se mýlím, ale řekl bych , že s jejich hlasy už pak nebudete moci počítat …… L. Vorel, Bor

     • Šimon Dvořák napsal:

      Vážený pane Vorle,

      děkuji za Váš komentář, nicméně jsem se od pana Ludvíka dozvěděl, že v obci již funguje rozvážková služba a předpokládám tedy, že by nevozila z jídelny. Náš nápad ihned zavrhujete. Pokud by se tedy něco podobného zavádělo zcela jistě by to mělo i za následek alespoň posílení pracovních sil v kuchyni a také předpokládám nový nákup vybavení. Což je logické. Rád bych také upozornil, že v případě výstavby domova pro seniory by se muselo zajistit stravování pro klienty. Jak by se tedy řešil tento stav? a) dovoz jídel, b) výstavba nové kuchyně, c) vaření ve školní jídelně. Tak jako tak by se situace musela řešit a přijde mi ekonomicky nesmyslné, aby v malé obci byli dvě kuchyně jedna v domově pro seniory a druhá ve škole.

      S pozdravem
      Š.Dvořák

    • Petra Zábojníková napsal:

     Vážený pane Ludvíku, nedá mi to, ale dovolím si komentovat.
     Trochu mi připadá, jako aby se nechtělo práci zastupitelů rozumět. Tato teze mne napadla po posledním mimořádném zastupitelstvu. Nedovedu si například vysvětlit, proč se poslední mimořádné zastupitelstvo či jiné, nekoná třeba v 18:00 a ne v 15:00, jak tomu bylo minule, kdy v tento čas je většina pracujících v zaměstnání. Pokud tedy vykonávate práci i ve svém volném čase, jak popisujete výše, neměl by to být problém.
     Co se týče posledního zastupitelstva- schvalování bodů, kdy přihlížející nemají absolutně ponětí co se konkrétně schvaluje, vyjma Vaší proplacené dovolené a posledního bodu, mne zarazilo. V zápise z jednání tyto body také konkrétně rozepsány nejsou. Zřejmě to není Vaše povinnost.
     Pokud zastupitelstvu nerozumíme my, Vy jste pozici zastupitele než jste do této funkce byl zvolen, na 100% ovládal? Myslím si, že jsme seskupení učenlivých, pracovitých lidí jako vy, tak prosím o nepodceňování našich schopností. Má práce učitelky kromě výuky, je také velké papírování, které dělám ve svém volném čase, avšak opravy písemných prací to nejsou, jelikož učím tělesnou výchovu.
     S pozdravem,
     domorodkyně Petra Zábojníková.

     • Vážená slečno Zábojníková,
      je mi líto, že jste slovům v mém komentáři, neporozuměla. Nezmiňoval jsem v něm mojí práci, ale práci ostatních neuvolněných zastupitelů. Pouze jsem komentoval slova pana Dvořáka. Jestli Vaši ostatní kandidáti rozumí nebo nerozumí zastupitelstvu bohužel netuším, takže to ani nemůžu komentovat. Nijak nepodceňuji Vaše schopnosti, jen by si každý diskutující měl zjistit pravdivé informace, než nějaký komentář napíše. Ani já jsem před svou první kandidaturou práci zastupitelů nerozuměl. Proto jsem se skoro pravidelně mnoho měsíců před volbami zúčastňoval jednání zastupitelstva, abych se o té práci něco dozvěděl.
      K času konání zastupitelstva. Již řadu let začínají zasedání zastupitelstva v 17.00 hodin právě proto, aby se mohli dostavit i občané. Např. v Karlových Varech začínají zasedání v 10.00 hodin, zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje začíná v 9.00 hodin. Pokud je třeba svolat mimořádné zastupitelstvo, na kterém se řeší pár nutných bodů, čas se stanovuje podle potřeby zastupitelů. Pokud občané nerozumí projednávaným bodům, mají možnost po projednání každého bodu programu po jeho přečtení a vysvětlení vznést dotaz nebo připomínku. Dále je možné se na konci každého zasedání v diskusi na cokoli zeptat a předsedající vše vysvětlí, pokud je to v jeho silách. Vy jste této možnosti nevyužila. Pokud má někdo zájem o informace, nikdy jsem nikoho neodmítl a vždy jsem se snažil pomoci. To určitě potvrdí i pan Dvořák, kterému jsem také vždy vyšel vstříc.
      S přáním hezkého dne Ludvík
      http://www.snk1.cz

    • Šimon Dvořák napsal:

     Vážený pane Ludvíku,

     jsem rád, že jste některé mé komentáře upřesnil a vysvětlil. Myslím, že do budoucna by podobný princip tzn. diskuzní fórum na stránkách obce stálo za zmínky.
     K jednání zastupitelstva. Vámi zmíněný kraj i Karlovy Vary nabízení možnost online přenosu a následného prohlédnutí záznamu v archivu. Je to také jednou z věcí, kterou bychom rádi zavedli (v obci by myslím postačil záznám z archivu). Začátek jednání Vámi zmíněných začíná takto brzy asi především z mnohem větší agendy, kterou je třeba probrat.

     Děkuji za Vaše názory a komentáře.

     S přáním hezkého dne
     Š.Dvořák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree