Domorodci ze Sadova představují své kandidáty

sadov

Nové sdružení nezávislých kandidátů Domorodci vzniklo také v Sadově na Karlovarsku. Čistota v obci, vybudování zázemí pro seniory či posílení integrované dopravy. To jsou jen některé z bodů, které chtějí SNK Domorodci.cz v Sadově prosadit, pokud se v říjnových volbách dostanou do zastupitelstva obce. Podrobnější program bude zveřejněn v nejbližších týdnech, jednotlivé kandidáty vám však představíme již nyní. Sledujte pravidelně web www.domorodci.cz pro podrobnější informace. 

1. Bc. Šimon Dvořák
– 23 let
– bydlí v části zvané „Na Krachu“ v Horním Lesově
– absolvent Univerzity Jana Evangelisty Purkyně bakalářského oboru regionálního rozvoje a student navazujícího magisterského oboru
– mezi zájmy patří především cestování, četba, cyklistika a plavání

simon-dvorak

2. Mgr. Petra Zábojníková
– 29 let
– Sadov
– absolventka Západočeské univerzity magisterského oboru učitelství pro střední školy (tělesná výchova, psychologie)
– v současné době pracuje jako pedagog
– zájmy: sport všeho druhu (in- line, volejbal, fitness, běhání, florbal) samostudium

PT

3. Mgr. Nikola Kočandrlová
– 27 let
– Sadov
– absolventka Západočeské univerzity právnické fakulty
– v současné době právní koncipient v advokátní kanceláři
– zájmy: cestování, sporty všeho druhu

NK-

4. Zdeněk Varga
– 24 let
– Sadov
– student Vysoké školy chemicko-technologické, obor technologie ochrany prostředí
– zájmy: především geocaching, četba SCI-Fi a cestování

Zdeněk Varga

5. Jana Grossmannová
– 22 let
– Bor
– studentka Chemicko-technologické fakulty Univerzity v Pardubicích, bakalářského oboru zdravotní laborant
– zájmy: cestování, sporty

JG

6. Ing. Michaela Krejnická
– 26 let
– Sadov
– absolvent magisterského studia na Vysoké škole ekonomické v Praze Fakultě managementu v Jindřichově Hradci se zaměřením na veřejnou správu.
– V současné době pracuji v internetovém obchodě Kokiska s.r.o. se sídlem ve Stráni, kde mám na starosti marketingové aktivity.
– Ve volném čase sleduji nové trendy v reklamě, fotografuji, čtu knihy a hraji PC hry s fantasy tématikou.

MK

7. Martin Zábojník
– 35 let
– Sadov
– – vyučen jako truhlář a následně vystudoval nástavbu v oboru stavební provoz v Královském Poříčí
– v současné době pracuji jako hlavní stavbyvedoucí ve firme EUROVIA CS a.s.
– – záliby sport, kolo, motorka, auta, cestování a kamarádi

MZ

8. Bc. Renata Marešová
– 23 let
– Sadov
– v současné době pracuje jako pedagogický asistent v ZŠ Sadov, zároveň studuje
– absolvent bakalářského studia zoo-rehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty na ČZU v Praze.
– V současné době studuji obor sociální práce a sociální pedagogiky na VOŠ pedagogické v KV.
– Záliby: plavání, psi, koně, příroda, turistika, fotografování…

RM

26 Responses to Domorodci ze Sadova představují své kandidáty

 1. Laci LEVKO napsal:

  Nějak nám tady diskuse v „předvolebním kvasu“ vázne, abych ji oživil, vrátím se myšlenkou k diskusi o obecním zpravodaji v Sadově. V dřívější odpovědi Šimon Dvořák uvádí, že by bylo lepší najmout externí firmu na vydávání tohoto zpravodaje. V jiné diskusní odpovědi zmiňuje náročnost takové činnosti a uvádí příklad svého známého, studenta ze školy, který takovou činnost vykonává. Tady cítím drobný rozpor, jednou je uváděno, že je to práce náročná a podruhé ji vykonává student, který jak předpokládám, je podstatnou dobu mimo bydliště na studiích. O aktuálnosti takového zpravodaje pochybuji. Před několika lety začal Obecní úřad v Dalovicích vydávat Dalovické listy. Obsahově i graficky je připravovaly pracovnice Obecního úřadu, později je dělala místostarostka Jarmila Zajíčková. Tento zpravodaj jsem s oblibou četl a vždy jsem se těšil na další vydání. Na jaře začali tento tisk vydávat externisté, sdruženi pod názvem Rodiče dalovických dětí. Podívejte se na tyto noviny, obsahují velmi málo o dění v Dalovicích. Prostě, sednout si k internetu a udělat noviny je možné, ale je zde cítit odtrženost od místního dění. V sousední obci v Otovicích si dělají noviny sami a je zde vidět výrazný rozdíl. Pokud bychom v Sadově chtěli mít dobré noviny, stejně by musel někdo znalý z obce sbírat údaje a tyto předávat externímu tvůrci. To už by bylo jednodušší a operativnější, naučit se úkony potřebné pro tvorbu novin a dělat je přímo v obci. Z toho mi vychází, že noviny musí tvořit lidé, kteří sedí na Obecním úřadě. Když to budou dělat dobře a zajímavě, tak se jistě přidají i místní občané.

  • Šimon Dvořák napsal:

   Vážený pane Levko,

   na rozdíl od Vás v tom žádný rozpor nevidím. Jedná se o časově náročnou práci, kterou zmíněný kolega dělá na částečný úvazek v rámci svého studia. To, že je ve značné části týdne mimo bydliště ho nijak neomezuje, protože vlastní telefon a notebook, který umožňuje připojení k internetu a tím pádem získat potřebné informace. Vlastní také speciální program s potřebnou licencí, která opravdu není zdarma.
   Dále to už nebudu rozvíjet. Prostě si myslím, že v dnešní době není třeba vydávat tištěný zpravodaj. Čas a finance se dají určitě využít lépe než v tištěném zpravodaji.

   Dvořák

 2. Karel Dyk napsal:

  Vážený pane Dvořáku, zaujala mě iniciativa Vašeho sdružení mladých lidí. Případná účast některých kandidátů v zastupitelstvu, by jistě přinesla spoustu zajímavých nápadů. Poprosil bych Vás ale o jedno vysvětlení. Někteří kandidáti jsou stále, dle vašich vizitek, studenty. Jak chtějí tito kandidáti (tím myslím i Vás), skloubit studování, zkouškové období a další povinnosti vyplývající ze studia, s náročnou prací v zastupitelstvu ?
  Děkuji za vysvětlení Karel Dyk

  • Šimon Dvořák napsal:

   Vážený pane Dyku,

   děkuji za Váš dotaz a také za podepsání celým jménem, bohužel není to samozřejmost.
   Na kandidátce máme v současné době tři studenty (včetně mě). Co se u ostatních kandidátů týče, nemyslím si, že by to bylo výrazně omezující, rozhodně ne více, než běžné zaměstnání. Budu-li hovořit za sebe, mám možnost nastavit si rozvrh a termín zkoušek relativně dle svých možností. V případě výraznějšího úspěchu u voleb nabízí vysokoškolské studium možnost dálkového studia, případně nastavení individuálního plánu.

   S pozdravem
   Š.Dvořák

 3. Alena napsal:

  Dobrý den pane Dvořák,posledních asi sedm let jsem byla téměř na všech kulturních akcích v Sadově,pokaždé vyprodaný ples pro dospělé,pokaždé nějaký jiný program,ano,pokaždé stejná kapela,ale to zřejmě proto,že většině vyhovuje.Dětský den každý rok trochu jiný a letos byl skvělý.Taktéž ostatní akce jsou hojně navštěvované,snad jen na divadlo chodí méně lidí.Jen mne mrzí,že jsem Vás tam nikdy neviděla,ale je možné,že jsem vás třeba přehlédla.Asi před šesti nebo sedmi lety dělalo jedno kulturní uskupení dvě nebo tři akce v Kulturním domě v Sadově,akce se nesetkala s pochopením občanů,prostě se to drtivé většině nelíbylo.Pěkný den.

  • Šimon Dvořák napsal:

   Vážená paní Aleno,

   zřejmě jste nepochopila můj ani Petry příspěvek! Dal jsem Vám příklad akce, kterou bychom chtěli uskutečnit. To, že se zde konají hojně navštěvované akce nepopírám a ani je nekritizuji a v žádném případě je nemám v plánu rušit. Jen se Vám snažím vysvětlit, že jdou věci dělat také jinak a my jsme přišli s některými nápady. Ano, můžeme tu dělat dalších 20 let stejné akce nebo je také postupně inovovat a zkoušet něco nového. Nerozumím, co je na tom špatného nebo co mi zde vyčítáte.
   Na výše zmíněných akcích jste mě pravděpodobně neviděla, přestože jsem například na plese byl. Bohužel totéž nemohu říct já o Vás, neboť jste se stále neuvedla své celé jméno.

   S pozdravem
   Š. Dvořák

 4. Petra Zábojníková napsal:

  Jsme občany svobodné země, žijeme v demokratickém státě. Každý z nás má možnost v této zemi kandidovat a přijít s různými návrhy. Proč bychom neměli mít možnost dát návrh, jak by to třeba bylo jinak? Body programu nejsou kritikou současného zastupitelstva, ale toho jak to vidí naše kandidátka. Z doslechu je mi líto, že to někteří občané vidí jako útok na současné zastupitelstvo. Sama mám s organizováním podobných akcí zkušenosti a přesně jako Šimon vím, že to opravdu není nic lehkého. Apropó, k integrované dopravě Karlových Varů bych zvolila synonymum – příměstská doprava.

  Hezký den, Zábojníková.

 5. Alena napsal:

  MAŠKARNÍ PLES PRO DOSPĚLÉ,MAŠKARNÍ PLES PRO DĚTI,STAVĚNÍ MÁJKY NEBO TÁBORÁK NA ČARODĚJNICE,KRÁSNÉ DĚTSKÉ DNY,DVAKRÁT ROČNĚ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ,VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ,SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMKU S DĚTSKÝM VYSTOUPENÍM,DVOUDENNÍ POŽÁRNÍ SOUTĚŽ,MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA,TO JSOU JEN NĚKTERÉ HLAVNÍ KULTURNÍ AKCE,NA KTERÉ JSEM SI VZPOMNĚLA,TO VÁM PŘIPADÁ MÁLO????

  • Šimon Dvořák napsal:

   Vážená paní Aleno,

   netvrdím, že akcí je málo. Jak už jsem někde zmiňoval, chceme na některé věci poskytnout trochu jiný pohled. Počínaje komunikací s občany až třeba po Vámi zmiňované kulturní akce.
   Máte pravdu, že akcí je v obci poměrně mnoho, také v této věci nechci nikoho kritizovat, neboť sám dobře vím, že uspořádat podobné akce není žádná legrace. Nicméně to neznamená, že to nejde uspořádat jinak. Je možnost to dělat neustále stejně nebo si můžete brát inspiraci odjinud.
   Mě samotného zaujala například myšlenka vytvoření společné kulturní akce v našem mikroregionu (soutěžení mezi obcemi). Otázkou je, jak se k tomu postaví zbylé obce, zda budou soutěžící apod. Možností je spousta.
   Neberte však tento náš bod programu jen jako kritický současného zastupiptelstva, spíše chceme nabídnout jiné možnosti zábavy nebo je alespoň trochu inovovat.

   S pozdravem
   Š. Dvořák

  • Kristián Šujan napsal:

   Paní/slečno Aleno, jde vidět, že se o kulturu ve své obci velmi zajímáte a dle Vašeho výčtu se jí taktéž pravidelně účastníte. Určitě tedy nebude od věci, když se pod svůj příští příspěvek podepíšete celým jménem, aby Vás tým Domorodců Sadov mohl kontaktovat kvůli případné spolupráci či inspiraci, jak oživit kulturní život v obci. Děkuji a zdravím,

   Kristián Šujan
   Domorodci Loket

 6. Alena napsal:

  Děkuji za Vaše vysvětlení,ale to je jenom přidání dvou spojů,pod pojmem integrace se dle mého názoru skrývá něco víc.

  • Šimon Dvořák napsal:

   Nebyl to taxativní výčet, jen jsem uvedl dva konkrétní příklady. Jak jsem již zmínil, u tohoto bodu by bylo nejideálnější zeptat se obyvatel formou ankety nebo formuláře např. na internetových stránkách obce. Je to jednoduché a myslím, že celkem efektivní.

 7. Alena napsal:

  Dobrý den,prosím o vysvětlení pojmu“integrovaná autobusová doprava“.Děkuji.

 8. Pavel Levko napsal:

  Ve středu 20. srpna jsem byl znovu na zasedání Obecního zastupitelstva v Sadově a překvapilo mě, že jsme tam byli kromě zastupitelů jenom dva občani z obce. Tedy já a ještě jeden občan z Boru. Myslel jsem si, že když kandidují v podzimních volbách mladí lidi z obce, tak se taky příjdou podívat, jak to na takovém jednání probíhá. Zvláště jsem tam očekával kandidující studenty, když jsou zrovna prázdniny. Tak nevím, co si o tom mám myslet, nakolik myslí svoji kandidaturu vážně, a jak zodpovědně vezmou svoje případné zvolení do zastupitelstva a z toho vyplývající povinosti.

  • Šimon Dvořák napsal:

   Ahoj Pavle,
   spousta ze studentů na naší kandidátce má v současné době letní brigády. Povinnosti vyplývající z případného zvolení si budou plnit všichni, nicméně tato povinnost nastane až po podzimních volbách. O tom jak schůze zastupitelstva probíhá samozřejmě všichni víme.
   Jsem také velice rád, že navštěvuješ a sleduješ naše stránky, brzy tady dočteš další zajímavé informace, se kterými budeme vstupovat do voleb. Budu také rád, když mi sem vložíš odkaz na představení tvé kandidátky a volebního programu.

   Š.Dvořák

   • Pavel Levko napsal:

    Naše kandidátka je jako i další Sadovské kandididátky na odkazu Volby.cz. Volební program máme na krajských stránkách KSČM Karlovy Vary, viz. odkaz.
    http://karlovyvary.kscm.cz/volebni-programy?start=20
    Taky už ho máme vytištěný na papíře, ale zatím ho neroznášíme do schránek, ještě je brzo.
    Máme program stručný a konkrétní, nepíšeme tam takové obecné věci, jako že zlepšíme čistotu v obci a podobně. Pokud jde o tu uvedenou čistotu, tak můj táta říkal, že takhle čisto jako teďka v Sadově nikdy nebylo. Ještě nedávno před lety jsme několikrát za rok zametali okraje silnice před domem a teď nemusím nic zametat a je tam čisto.

    • Šimon Dvořák napsal:

     Ahoj Pavle,

     děkuji za bleskovou reakci. Když jsem Ti psal, zda bys nám nemohl představit svou kandidátku, oficiálně zveřejněná ještě nebyla. Za další, zveřejněním jsem měl na mysli například s přiloženním fotografií jednotliých kandidátů, nikoliv jen s uvedenými povinnými údaji. To si dokáži sám dohledat.
     Popravdě moc nechápu, co je obecného na bodu „Čistota v obci?“ Přečtěním celého bodu, by jsi se dozvěděl KONKRÉTNÍ pod body, jako je například instalování odpadkových košů se sáčky na výkaly pro psy. Evidentně je tento bod obecný jen pro Tebe, neboť jak jsi jistě zpozoroval, koše se již začaly po obci objevovat. Ať jde či nejde o náhodu, je to pro mě potvrzením, že náš program je smysluplný a inspiraci si z něj berou i jiní.
     Podívám-li se na Váš program o konkrétnosti bychom se mohli dohadovat. Proč další, již třetí, uvolněný zastupitel? Co by měl za funkci? Proč tištěný měsíční zpravodaj, když ostatní města od něj ustupují a nechávají ho volně online ke stažení? Přijdou Ti obecní stránky nepravdivé? V čem tedy?
     Rád bych Tě také upozornil, že Váš druhý bod programu může být chápán jako dikriminační. Přijmout někoho jen základě bydliště není zcela objektivní kritérium…
     Stejně tak by mě zajímalo, jak chceš podporovat těžební a výrobní aktivity v okrajových částech? Navíc co už je a není okrajová část obce? O konkrétnosti bychom mohli tedy vést debaty a nemyslím si, že bychom někam dospěli…

     S pozdravem
     Š. Dvořák

     • Pavel Levko napsal:

      Musím se ti přiznat, Šimone, že jsem volební program nedělal, ten byl schválen na schůzi ještě před prázdninama. Mně se také nelíbil, ale když jsem si nechal vysvětlit jednotlivé body, tak jsem byl pro. Je to lepší, než napsat, jak to bylo v minulých volbách:“aby se lidem v celé naši obci dobře žilo“. K těm bodům uvádím, že třetího uvolněného zastupitele schvaluju, neboť teď nestíhají, například pan Ludvík má ještě mnoho nevybrané staré dovolené, ve vývěsní skříňce u obchodu visely staré materiály z května ještě v půli srpna atd. A taky by ten třetí člověk připravoval obecní zpravodaj. Taky tištěný, neboť si myslím, že polovina lidí v Sadově na počítači neumí. K těm neaktuálním a nepravdivým obecním stránkám by se dalo napsat hodně, krátce jen, že kulturák nebyl otevřen v roce 1962, že Stráň s Borem nebyly připojeni k Sadovu v roce 1970, požár kulturního domu nebyl v roce 2000. Ten text o škole je asi deset let starý, zásahová jednotka hasičů v Sadově byla zrušena asi v roce 2012, spolek hasičů vloni atd. O výrobních aktivitách to myslíme tak, že obec nebude proti spolupráci, když kaoliňáci přijdou s návrhem na rekultivaci výsypky v Podlesí, nebo chtějí kopat hlínu v Lesově a pod. Podle toho, co mi říkal táta, tak by to chtělo uspořádat veřejnou předvolební schůzi s představením kandidátů a tam by se o všem dalo mluvit víc. Ty schůze v minulosti před volbami byly.

     • Šimon Dvořák napsal:

      Pavle, je dobré vědět, že u Vás diskuze probíhá takhle. Něco někdo řekne, schválí a pak Ti to vysvětlí. U nás každý může přispět svým názorem, který je brán vážně.
      Zrovna slogan: “ aby se lidem v naší obci žilo lépe“ se mi celkem líbí. Navíc byl podepřen konkrétními body.
      Já si nemyslím, že na malé obci, jako je naše, by měl být další uvolněný zastupitel. Už teď je velká část rozpočtu určena na platy zaměstnanců. Zajímal bych se spíš o jiné věci…
      Aby měl zpravodaj nějakou úroveň, je třeba najmout si člověka, který se této činnosti věnuje. Obvykle se na to najímá externí firma. Další položka navíc. Pokud by se dělal zpravodaj, byl bych pro aby se dělal pro celý mikroregion a profesionálně!
      Zpracování historie je kategorie sama pro sebe. Té je třeba se věnovat. Myslím, že v budoucnu by po vzoru západních států stálo za zmínku vytvoření malého muzea – ostatně evropské fondy jsou k této iniciativě štědré.
      Nevím o tom, že by byl někdo proti případné rekultivaci. To je snad samozřejmé.
      Co se mi tedy nezamlouvá je jak ty říkáš, kopání hlíny v Lesově. To si nedokáži představit. Navíc si nemyslím, že by se v okolí Sadova mělo vůbec něco podobného otvírat. Když už chcete podporovat, jak vy říkáte zaměstnanost, tak si nemyslím, že sekundární sektor je pro Sadov řešení.

      Š. Dvořák

      P.S. Pavle, kritizoval jsi nás za to, že nechodíme na zastupitelstvo. V pondělí jsme Tě tam, stejně jako ostatní Vaše kandidáty marně hledali…

     • Pavel Levko napsal:

      Vidím, že už nestojíš o to, aby se diskutovalo, ale rád bych se ještě vyjádřil k novinám. Najmout externí firmu stojí strašný peníze a to si myslím není pro obec dobré. Znám obce, kde jsou jen tři zaměstnanci v obci a každý měsíc si vydavají vlastní noviny už několik let a nemusí na to mít externí firmu za několik tisíc. Ohledně vydávaní v mikroregionu si myslím, že to není dobrý nápad, protože už to tady jednou bylo a né moc úspěšně.

      PS: Na zastupitelstvu jsem nebyl, protože nebyl čas a podle zápisu bylo stejně jen krátké, kde se neřešilo tolik věcí.

     • Šimon Dvořák napsal:

      Spíš vidím, že tato diskuze nikam nesměřuje a stejně neodpovídáš na mé vyřčené otázky, jen na ty, které se Ti hodí.
      Pokud chci, aby zpravodaj měl nějakou úroveň a vycházel pravidelně, je třeba, aby se tomu dotyčný člověk věnoval s náležitou profesionální péčí a věř, že to taková sranda není – shodou okolností můj spolubydlící na koleji jeden takový zpravodaj píše. V tomto případě vychází lépe placená externí firma než uvolněný zastupitel, protože na firmu máš „páky.“ To je právě příklad zpravodaje, který vycházel v mikroregionu.
      Do nás jsi rýpal, že nechodíme na zastupitelstvo a sám na něj nechodíš, byť bylo jen krátké? Nevím co si o tom myslet… Použiji tedy tvá slova: „Tak nevím, co si o tom mám myslet, nakolik myslí svoji kandidaturu vážně, a jak zodpovědně vezmou svoje případné zvolení do zastupitelstva a z toho vyplývající povinnosti.“
      Byl bych rád, kdybys věnoval svou pozornost především vysvětlování svého programu, který i Tobě přišel nejasný (co tedy pak nám)…

      Š. Dvořák

  • Alena napsal:

   Tedy přesněji „posílení integrované autobusové dopravy“.Děkuji.

   • Šimon Dvořák napsal:

    Dobrý den,

    „posílením integrované autobusové dopravy“ máme ve svém volebním programu na mysli:
    1. Zvýšení počtu večerních linek z KV – Ostrov a zpět. Dle jízdního řádu frekvence linek z KV 21:05, 22:20, 4:50. Zavedení linky v cca 23:30 by bylo dle mého ideální pro spoustu cestujících.
    2. Spojení BOR – KV a KV-BOR. Řekl bych, že na této trase se frekvence autobusů o proti dřívějšku o mnoho zvýšila. Za zvážení by stálo zavedení autobusového spojení z KV do Boru v pozdějších odpoledních hodinách (cca kolem 18.hod).

    Který spoj a kde nejvíce chybí bychom chtěli zjistit od občanů například formou internetové ankety, případně formuláře.

    S pozdravem
    Š. Dvořák

    • Kristýna napsal:

     Dobrý den,

     jsem velice spokojena s tímto bodem ve Vašem volebním programu – posílení integrované autobusové dopravy. Posílení nočních linek je vynikající nápad! Sama osobně s tím mám zkušenost, protože ne jednou jsem dojížděla na brigádu, která končila ve 22°°hod a opravdu jsem neměla šanci stihnout autobus, který odjížděl z terminálu ve 22:20 a věřím, že nejsem jediná, která by tuto změnu uvítala. Ne každý má svůj vlastní automobil. Hodně úspěchů u voleb!

 9. Šimon Dvořák napsal:

  Děkujeme za reakci.
  S psaním velkého a malého „h“ máte pravdu, mělo být malé. V co nejkratší době, bude chyba napravena.
  Co se fotografie týče, s názvem obce jsem měl ve svém archivu jen tuto. Nicméně si myslím, že jde především o ilustrační fotografii, která je pro tento účel dostačující.
  Za každý hlas ve volbách děkujeme.

  S pozdravem
  Š. Dvořák

 10. Laci LEVKO napsal:

  Jsem potěšen, že se v Sadově dala dohromady parta mladých a vzdělaných lidí, kteří se chtějí podílet na veřejném dění. Nebýt tohoto, byly by podány pouze dvě volební kandidátky a volby by byly nezajímavé. Ovšem, mám obavy, aby se neopakovala situace z roku 2002, kdy se do ambiciózní kandidátky vkládaly naděje voličů a skončilo to odchodem místostarostky z obce a rezignací zastupitelů. Co se týče prezentace vaší kandidátky, tak si myslím, že by se název místa horní Lesov měl psát s malým „h“, neboť podle místopisu máme pouze jeden Lesov a místně si je rozlišujeme na horní a dolní. Na kandidátce máte odbornici, která se pohybuje v marketinkové branži, tak bych očekával, že si do úvodu prezentace dáte lepší fotografii z obce, než jsou nevábné hospodářské budovy v pozadí. Dopravní označení máme i na druhé straně obce. Fandím vám a také vám dám hlas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree