Ve Sportovní se chlubí květinovými záhony

zahony_sportovni

Panelový dům číslo 541 ve Sportovní ulici v Lokti jen tak nepřehlédnete. Jeho vchod tam totiž nově zdobí dva pozoruhodné záhony plné květin. Nápad vzešel z hlav samotných obyvatel domu. „Chceme, aby se inspirovaly i ostatní vchody. Lidem se to líbí, téměř každý se u toho zastaví, protože to praští hned do očí,“ říká odborník na květinovou výzdobu Miloslav Štěpán z Lokte. Ten chce prý podle svých slov požádat městské radní, aby zorganizovali soutěž o nejhezčí květinovou dekoraci. „Ať už se to týká oken, balkónů nebo třeba předzahrádek. Město přeci nepatří cizím lidem, ale jeho obyvatelům,“ uzavřel Štěpán, který před dvěma lety u předzahrádky hotelu Goethe v Zámecké ulici v Lokti nainstaloval několik truhlíků s dýněmi a cuketami.
Jeho tvorbu tenkrát vedení města příliš neocenilo. „Starosta mi řekl, že je to hnusný. Zajímá mě názor veřejnosti, co na to říká,“ sdělil tehdy Štěpán. „Měsíc to nikomu nevadilo a teď najednou se rada města rozhodla, že se dýně a cukety mají do pěti dnů odstranit. To je naprosto marginální problém. Nikdo nikomu nic nezakazuje, ale truhlíky musejí být udržované. Jde přeci o solidnost, slušnost a schopnost se domluvit se sousedem, kterým je v tomto případě město,“ reagoval tehdejší místostarosta Petr Zahradníček. „Dýně v Zámecké jsou soukromou iniciativou pana Štěpána, o které jsem nikdy neřekl (jak jsem citován), že dýně jsou hnusné,“ uvedl bývalý starosta Jaroslav Hlavsa. Miloslav Štěpán dokonce inicioval i veřejnou petici za zachování těchto zeleninových truhlíků.

KRISTIÁN ŠUJAN

One Response to Ve Sportovní se chlubí květinovými záhony

  1. joker napsal:

    Jen čekám kdy se objeví nějaký namachrovaný vandal a zničí jim to, Sportovní ulice je jich plná!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree