Novým ředitelem Loketských lesů je František Kolář z firmy TRONEKO

Loketské městské lesy mají konečně nového ředitele. Stal se jím František Kolář z Lokte z lesnické společnosti TRONEKO. „Pro město provedla výběrové řízení personální agentura Hofírek Consulting. Přihlásilo se 27 zájemců, z čehož 7 nesplňovalo zadávací podmínky. Předvýběr sedmi nejvhodnějších uchazečů provedla personální agentura pomocí pohovorů a testů. Těchto sedm kandidátů si pak pozvala k dalšímu pohovoru valná hromada a dozorčí rada LML,“ popsal místostarosta Lokte Petr Zahradníček s tím, že po tomto kole byli následně vybráni tři uchazeči, kteří odprezentovali své vize a odpovídali na dotazy v rámci mimořádné schůze zastupitelů. Ta proběhla v úterý 23. října na loketské radnici.
„Poté zastupitelé vyjádřili jednotlivě svůj názor, který byl pro závěrečné rozhodování valné hromady (rady) poradní,“ uvedl místostarosta. Jedenáct ze třinácti přítomných zastupitelů se shodlo po závěrečném pohovoru tří nejúspěšnějších kandidátů na post ředitele LML, s.r.o. na jménu Františka Koláře. Ten přesvědčil zastupitele znalostí problematiky našich lesů, nejlépe představil své vize a vedení Loketských lesů bere jako osobní výzvu. Valná hromada LML na svém zasedání ve středu 31. října jmenovala Františka Koláře novým ředitelem a o den později byl starostou města uveden do své funkce.
„Slibujeme si od nového ředitele zkvalitnění práce na lesích zejména v oblasti řízení společnosti, hospodaření a důsledné kontroly,“ komentoval výběr Koláře starosta Zdeněk Bednář a dodal: „Očekávám rovněž zklidnění situace na lesích.“ Na nového ředitele čekají důležité úkoly. Jedním z nich je kupříkladu revitalizace a opravné práce Supího potoka v Lokti, jehož stav je dle starosty doslova žalostný. „A to je ještě slabé slovo. Třeba střechy muničního skladu vydrží ještě letos, příští rok tam už bude zatékat. Příčinu nehledejme za nás, ale za bývalého vedení. Peníze se ne vždy využívaly efektivně, což ukázal i audit, a proto Supí potok vypadá tak, jak vypadá,“ řekl na posledním zasedání zastupitelstva starosta. Upozornil také na další úlohy, s kterými si Kolář bude muset poradit – stabilizace firmy, výměna vozového parku Lesů nebo kontrola účetnictví. „Některé věci právě z hlediska vedení účetnictví byly v minulosti čirým amatérismem,“ uzavřel Bednář.

Autorův článek „Úředník prodal lukrativní pozemky, podal výpověď a odstěhoval se z města“ se dostal do česko-polské soutěže PL CZ 2012 Local Press Awards. Kliknutím na níže uvedený odkaz a následně na zelené políčko „hlasuj“ ho můžete svým hlasem podpořit. Předem díky za ochotu a čas: http://localpressawards.pl/?p=2196&lang=cz

7 Responses to Novým ředitelem Loketských lesů je František Kolář z firmy TRONEKO

 1. Lenka napsal:

  To jste vsichni nasrany co? :-D

 2. Tara napsal:

  Loketské městské lesy mají konečně nového ředitele.
  Wau tak se opet nestacime divit ze tak narocnym vyberovym rizenim ,ktere mesto Loket udelalo,prosel Frantisek Kolar a dokonce vyhraje clovek z ucilistem ,opravdu se divim ze nema novy reditel zakladni vzdelani aby panove z radnice mohli dat sve hlavy dohromady a hajit jen sve prospesne zajmi a ne zajmi obcanu a Lokte.
  Stejna fraska byla se starostou.
  Nezbyva tedy nic jineho nez aby mladi a vzdelani lide z Lokte sli a konecne se zapojily v prisrich volbach a Zahradnicky,Stehliky,Hejny,Stangary vyhazely……

 3. monika napsal:

  Dalo se to čekat,že dosadí někoho kdo jim půjde na ruku.
  Doufám,že další volby udělají Loket opět „čistým“.

 4. joker napsal:

  Všechno bylo předem domluvené!!!!! Slovu amatérismus se dá jenom smát……to na městě jakej mají bordýlek to by jste čučeli….nejlepší bylo jak dělali tajný, když už byl zvolenej ředitel lml….zaměstnanci lml vůbec nevěděli kdo to bude, ale prodavačka z Nikolky už to věděla :D no jo na městě jsou slepičky co vše poví a pak se to roznáší po Lokti…všechny bych vás vyhazel a dal tam úplně jiný lidi!!!!!!!!!!!!!!!

 5. alois napsal:

  No,hlavně že teď to bude profesionální.

 6. František Kovář napsal:

  Tak to je bomba. Vybrat člověka s učilištěm a se zkrachující firmou za zády a vyřadit inženýry s nejlepší praxí v lesnictví. To se radnice zase pochlapila..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree