Radnice ve Slavkově zazdívá byty po neplatičích

starostka_slavkov

Radnice v Horním Slavkově se rozhodla razantním způsobem řešit problém s neplatiči nájemného. Obyvatele, kteří řádně a včas neuhradí poplatky spojené s užíváním bydlení a neplní podmínky oddlužovacího programu města, vedení města posílá do exekučního řízení a podává žaloby na vyklizení bytu. Jejich byty nechá následně zazdít. Zazdívání bytů se týká domu v lokalitě Dolní Příkopy, kde žijí lidé převážně z romské komunity.
„Když jsme převzali správu bytového fondu od společnosti Byty – Teplo Městský, zjistili jsme, že v tomto domě platí řádně jen dva nájemníci z 24 a celkový dluh nájemníků je přes 320 tisíc. Tyto finanční prostředky pochopitelně chybí a mohly být využity i na vybudování lepšího prostředí v okolí domu. Vzhledem k tomu, že dva vystěhovaní nájemníci byty velmi výrazně poškodili, rozhodli jsme tyto byty již nepřidělovat pro velmi výraznou nákladovost jejich rekonstrukce.Po několika dnech jsme však zjistili, že se nám do těchto bytů neoprávněně nastěhovávají nějací lidé a tedy jediným východiskem bude jejich zazdění,“ vysvětluje starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová s tím, že pokud tam město ubytovalo někoho dalšího, dočkalo se pouze toho, že byt po čase opět neplatil. „Musím ale říct, že jakmile se tato informace dostala k občanům, tak platební morálka se zlepšila až o 80 procent,“ míní Vildumetzová.
Jednání starostky se však nelíbí obyvatelům z Dolních Příkopů. „Je to pofidérní postup a paní starostka dělá ostudu celému Slavkovu. Tam, kde bydlí jednotliví zastupitelé, je zámková dlažba. Tady je samé bahno, není tu plyn, teče nám jen studená voda. Přece nás nemůže všechny házet do jednoho pytle!“ říká pan Suchý z Dolních Příkopů. K němu se připojují i další.
„Neplatily tu tři rodiny, jinak platíme všichni. Paní starostka s námi třeba vůbec nejednala, ani se sem

nepřijela nikdy podívat, v čem tu musíme žít,“ stěžuje si žena staršího věku. Kritikou nešetří ani Petr Slepčík, který v Horním Slavkově žije už 34 let. „Několikrát jsem byl na radnici žádat o sociální byt pro lidi v nouzi. Nikdy mi nebylo vyhověno, a přitom tu žiji už tak dlouho. Ti, kteří tady nemají trvalý pobyt, tak sociální byty dostanou,třeba ze Sokolova nebo z Chodova. Proč? Starostka nás chce odtud všechny vyhnat,“ myslí si Slepčík.
K postupu starostky se vyjádřila i její kolegyně z Rotavy. „Je to radikální řešení, ale chápu ho. Když je nezazdí, nastěhují se tam další. U nás jsou problémy horší v tom, že nejvíce neplatičů se objevuje v bytech, které jsou ve společenství vlastníků bytů,“ řekla starostka Rotavy Iva Kalátová s tím, že ostatní nájemci tak za neplatiče musí hradit náklady spojené s bydlením.
„Dlužníci se tam objeví málokdy a neexistuje způsob, jak je vystěhovat. Věřím, že kdyby nájemci měli tu možnost, tak ty byty po neplatičích zazdí určitě taky,“ uzavřela Kalátová.
Aktuálně je v Horním Slavkově podáno pět vyklizovacích žalob i v dalších městských lokalitách, jedno vyklizení bytu na Kounici bylo ve čtvrtek řešeno soudem a proběhne v krátké době.

2 Responses to Radnice ve Slavkově zazdívá byty po neplatičích

  1. Honza napsal:

    Nechápu jak je možný,že to naše město snáší tak dlouho.Podívejte se do jiných států EU.Podívejte se přes den na naše náměstí.Všude černo Jo a mimochodem to si stěžujou ty pravý jako je Slepčík v životě nedělal,dělat nechtěl a ani dělat nebude!!!!A plyn???Ten bych tam zavedl jen z jedinýho důvodu…..Starostka je měkká.Když přijde dluh čechovi tak se snaží ho smáznout ,ne všem se to povede ,ale tahle lúúúúza????Jak to může město takhle dlouho tolerovat to asi nechápe nikdo.A tak je to i s naší vládou.Na zprávy se už radši ani nedívám.Jen se podívejte jak se rozrůstá kriminalita v našem městě.Dovolání ……žádný.Řešení:vyřeš si to sám.A tak to je.

    • Jaroslav Pekárek napsal:

      Dobrý den vám všem v Horním Slavkově. Náhodou jsem narazil na tento článek. Já jsem slavkovský patriot, narodil jsem se tam v roce 1954 a žil do roku 1966. Má matka až do roku 1977. Bydleli jsme v ulici Dolní Příkopy. Co vím já, tak v Horním Slavkově bylo vždy cikánů na tak malé město neskutečně moc a to hlavně ve starém slavkově na náměstí a v jeho okolí. Kdo s kluků se neuměl trochu víc prát, nemohl jít přes město sám, hned by dostal od cikánů nakládačku. Já jsem se nebál, prát jsem se uměl, a tak jsem si s nimi vždy poradil. Můj bratr ale takový nebyl, a i když byl o dva roky starší než já, musel jsem s ním všude chodit. S klukama jsme dokonce museli tvořit velké party proti cikánům a často docházelo k velkým bitkám. Je mi moc líto, jak to ve Slavkově vypadá, často tam jezdím jen tak, jen pomalu projet autem. Co vidím? Na náměstí jen cikáni, to co zbylo z bývalého „esenbáckého“ domu, to je hrůza a ten bordel kolem něj, neskutečné. Bolí mě z toho srdce protože je to mé rodné město a vždy, když přijedu, tak je mi z toho moc smutno.Nebo vlakové nádraží. Já vím, za to nemůže město ale České Dráhy. To nádraží bylo vždy tak krásné a jízda vlakem měla neopakovatelné kouzlo. I to je pryč. Koleje rozkradené do sběru, to co zbylo je zarostlé, zmizelé v březovém háji. Školu, do které jsem chodil zbourali, po radnici zůstala je prázdná díra na konci náměstí. Přesto se ale do Slavkova zase přijedu podívat, mám to město prostě rád. Prosím, udělejte s tím něco, aby město působilo důstojně, vždyť jste to krásné starobylé město odevzdali napospas lidem, kteří si nikdy nebudou ničeho vážit a budou i nadále jen NIČIT A ZASE JEN NIČIT.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree