Hosté chtějí popíjet na předzahrádkách déle

predzahradka_jack

Městská vyhláška regulující provozní dobu předzahrádek se nelíbí některým majitelům restauračních zařízení na Starém náměstí. Předpis, který nařizuje zavřít venkovní posezení v Sokolově v týdnu ve 22 hodin, v pátek a o víkendu ve 23 hodin, vnímají oslovení provozovatelé jako cestu do pekel.
„Město se sice snaží oživovat Staré náměstí koncerty, ale omezováním provozu předzahrádek nás brzo zabijou. Cizinci absolutně nechápou, proč je musíme už v jedenáct hnát dovnitř restaurace. Proč tohle město nepochopí? Vždyť k nám nechodí problémová klientela, spíše starší,“ zlobí se majitel podniku Jack Daniel’s Petr Batko s tím, že by zastupitelé měli přejmenovat Staré náměstí na Mrtvé. Rovněž hosté jsou udivení. „Ze svého povolání průvodce jsem pořád někde ve světě, projel jsem půlku zeměkoule a všude musí mít pěší zónu, která žije. A to, že se na Starém náměstí zavírají předzahrádky ve 22 hodin, to je absolutní nesmysl,“ říká Štefan Kanaloš ze Sokolova. „Zrovna včera lidi nadávali, proč to nenechají do rána. Když je vedro a já musím hosty vyhodit, 90 procent mi jich odejde, protože uvnitř je nedýchatelno,“ řekla servírka Jana. Obyvatelka Lidického nábřeží, jež si nepřála zveřejnit své jméno, ale vidí celou situaci jinak. „V Praze v centru je zcela běžné, že se zavírají venkovní prostory dokonce i mnohem dříve, než je tomu u nás. Nikdo přeci nechce omezovat podnikatele, ale jsou pravidla, která se musí s ohledem na ostatní dodržovat,“ sdělila. Jak také uvádí velitel Městské policie v Sokolově Petr Kubis, právě předzahrádky jsou v létě ohniskem hluku. „V letních měsících se standardně potýkáme se zvýšeným rušením nočního klidu zejména tam, kde jsou předzahrádky,“ uvedl Kubis. V souvislosti s provozem předzahrádek se prý projevuje ve větší míře taktéž vandalství.
„K omezení provozu předzahrádek došlo kvůli stížnostem občanů a na doporučení městské policie. Slyším vůbec poprvé, že to majitelům vadí, nikdo si na úřadě stěžovat nebyl. Myslím si, že by asi nebylo velkým problémem udělat výjimku a nechat předzahrádky na určitých místech otevřené třeba do půlnoci. Ale určitě nemohou být provozovány do dvou do rána, Staré náměstí je obklopené paneláky, lidé se chtějí vyspat, chodí do práce nebo mají malé děti,“ reagoval místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.

A co vy, stojíte na straně hostů, nebo obyvatel bydlících v blízkosti předzahrádek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree