Policie objevila největší varnu pervitinu v kraji, zatčeni tři cizinci

TITUL_DROGY

SOKOLOV – Sokolovským kriminalistům se podařilo v méně frekventované části města objevit největší varnu pervitinu v kraji. Podle slov tiskové mluvčí sokolovské policie Kateřiny Böhmové se kriminalisté s takto rozsáhlou výrobou drogy na Sokolovsku ještě nesetkali. Varna byla objevena v pronajatém prostoru určeném pro podnikání.

Podle předběžného odborného vyjádření kriminalisty z oboru kriminalistické techniky lze usoudit, že se jednalo o výrobu pervitinu. Veškeré věci, které byly při prohlídce nebytových prostor zajištěny, jsou totiž nepostradatelné pro výrobu této drogy. „Na místě byly nalezeny chemikálie, jako například kyselina chlorovodíková, hydroxid sodný, jód, efedrin – respektive pseudoefedrin,“ vyjmenovala mluvčí. „Nechyběly ani laboratorní potřeby. Našli jsme laboratorní stojany, skleněné varné baňky o objemu 6 litrů, kuchyňské váhy nebo například dvouplotýnkové vařiče,“ dodala Böhmová.

„Na místě byla také zajištěna krystalická látka o hmotnosti 393 gramů před vysušením, v níž byla zjištěna přítomnost pseudoefedrinu. Dle předběžného odborného vyjádření lze z tohoto vyrobit 361,8 gramu hydrochloridu metamfetaminu, tedy pervitinu. Při prohlídce prostor byly zajištěny i další věci, například sáčky, skleněné tály, plastové bedny, kde kriminalisté nalezli stopy pseudoefedrinu, který je výchozí látkou pro výrobu metamfetaminu,“ upřesnila tisková mluvčí.

Celkové množství zajištěného pervitinu bude určeno až po kompletní laboratorním zkoumáním. Už teď je však jasné, že vzhledem ke značnému rozsahu výroby hrozí třem cizincům až desetiletý trest odnětí svobody.

FOTOGRAFIE OBJEKTU (Policie ČR) 

(pro zvětšení rozklikněte)

One Response to Policie objevila největší varnu pervitinu v kraji, zatčeni tři cizinci

  1. Major Tom napsal:

    Sensacyjnie warta uwagi witryna. Thx za niniejszy wpis. Uważam że masz szanse na dużo następnych takich piblikacji. Nie zapomnę.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree