Barokní radnici chybí požární i bezpečnostní systém

radnice_loket

Dvoupatrová budova barokní radnice v Lokti stárne. Historická stavba ze 17. století má vysoké energetické náklady na provoz a mnoho dalších nedostatků, na které ročně městská kasa vynaloží mnohatisícové položky. Navíc na radnici podle představitelů města zcela chybí bezpečnostní i protipožární systém. Elektroinstalace je doslova v žalostném stavu.
„Na stejná témata jsem se starostou Zdeňkem Bednářem hovořil již mnohokrát a společně připravujeme návrhy na postupná řešení jednotlivých nedostatků, které poté předložíme radě města ke schválení,“ říká tajemník Lokte Jiří Vávra. Vše podle jeho slov závisí na finančních možnostech města.
Podobně mluví i starosta Lokte, který zastaralou radnici vnímá jako velký problém. „Koncem února určitě zhodnotíme stav elektrorozvodů a jističů v budově radnice, protože se nám již stalo, že došlo k poruchám a jiskření elektroinstalace,“ vysvětluje starosta Zdeněk Bednář. Ten prý nechce nechávat zpracovávat zbytečně nákladné studie a projekty, které by rekonstrukci úřadu řešily.
„Spíše chci mít jasnou představu a přesné informace, kolik by jednotlivé položky stály, ať už se jedná o absenci požárního či bezpečnostního systému. Chci také, aby byla začátkem března provedena odborná kontrola a největší poruchy byly okamžitě odstraněny,“ sdělil Bednář s tím, že pokud se podle něj podaří získat finanční prostředky z plánovaného prodeje pozemků a dalších investic ve městě, úřad se může opravit.„V rozpočtu města na rok 2012 se však s žádnou rekonstrukcí radnice nepočítá,“ upřesňuje tajemník.
Příklad by si loketská radnice mohla vzít z Nového Sedla. Tam koncem ledna otevřeli zcela novou radnici, která se kromě zateplení obvodového pláště budovy, rekonstrukce, modernizace a vybavení knihovny dočkala také stavebních úprav a bezbariérového vstupu do budovy. Celkové výdaje na rekonstrukci dosáhly 31 milionů 900 tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree