Firma Loketské městské lesy vydává nový samizdatový zpravodaj Lesnický list

lesnicky_list

Firma Loketské městské lesy začala vydávat svůj vlastní zpravodaj. Jmenuje se Lesnický list a jeden z iniciátorů Jaroslav Hlavsa, zastupitel města a jednatel Loketských městských lesů ho nazývá samizdatovým. „Jedná se o mimořádné vydání. Budeme jej distribuovat příští týden,“ říká Hlavsa.
Výtisků se po Lokti rozdá 1300. „Docela zábavné je sdělení, že nová redakční rada listů nepovažuje souběžné vydání loketských a lesnických listů za vhodné,“ dodal Hlavsa. Čtenáři Domorodců si nový zpravodaj mohou přečíst exklusivně pod tímto odkazem:

Lesnický_list

11 Responses to Firma Loketské městské lesy vydává nový samizdatový zpravodaj Lesnický list

 1. Alex Vašák napsal:

  Vážení spoluobčané,
  je mi z toho všeho tady v Lokti na bl..í

  Pane Hlavso držím Vám pěsti jak jen nejvíc to jen umím, (momentálně i na nohou mám prsty v pěst, takže asi spadnu, až budu chtít udělat pár kroků od počítače) Co se děje na radnici my obyčejní občané nijak neovlivníme. Ale doufám, že se něco stane a my uvidíme totální pád. Loket za období co jste byl v čele radnice neskutečně prokouknul. Rád bych, aby se z města ve kterám bydlím takřka celý život, stalo město, které má co nabídnout a nejen turistovi!!!

  Herdek lidi copak je Vám úplně jedno, jak se zde žije? Vždyť tu vůbec nic nemáme. Copak se žije jen na náměstí? O kterém se v LL píše jako o „Mrtvé zóně“ nebo jak to tam Kristián napsal. Bussines se SUas by možná zachránil Dvoranu. Kulturní stánek tu fakt chybí. Děti se přes zimu nudí. Systematicky ničí majetek města. Ne, že by chtěli, ale „NUDA“ je holt „NUDA“. Chtělo by to kino, posilovnu atd. Vždyť, když jsme byli mladí my, tak tu bylo všechno a dnes? Samá putyka a nic jiného. Sportovište ve Sportovce je sice fajn, ale je trošku poddimenzované na počet mládeže.
  Mám dvě malé děti a nechci se bát je pouštět ven. Chci žít ve městě, které mám rád a chci tu žít důstojný život a ne utíkat jinam, abych si odpočinul. A věřím, že nejsem jediný.

  Je mi jasné, že jeden příspěvek na fóru nic nezmění, ale už se tady na to fakt nemůžu dívat a musel jsem si ulevit.

 2. Jaroslav Hlavsa napsal:

  Ono to samozřejmě vůbec není zábavné.
  AD 1/ Periodikem se rozumí tiskovina… vydávaná nejméně dvakrát do roka viz § 3. Zákon jsem neporušil.
  AD 2/ Obchodní společnost na venek (rovněž ze zákona) zastupují jednatelé. Funguje to tak 20 let a má-li se to změnit, pak příští valná hromada si může i tuto kompetenci převzít do své působnosti.
  AD 3/ 95% obsahu lesnických listů jsou obyčejné, a myslím že velmi seriozní informace určené veřejnosti, především loketské. Ve zbytku se vymezuji proti pomluvám. Musím reagovat na „poškozování dobrého jména společnosti“. Mám to jako jednatel v popisu práce. Že bych tím hrubě manažersky selhával, potažmo porušoval smlouvu? To jsem tedy blázen (rozuměj na vyhození).
  AD 4/ LML (i já osobně) pracují pro město 20 let. No a co má být? Respektive, co je to ve srovnání s politickými ambicemi některých vyznavačů tradice a odpovědnosti. Že?
  Tož vzhůru do senátu. J. Hlavsa

 3. Kristi napsal:

  Tiskový zákon je přístupný na této adrese: http://zakony-online.cz/?s128&q128=all
  Pokud periodikum Lesnický list není zaregistrované, skutečně se může jednat o porušování zákona a mohou tak hrozit sankce ve výši statisíců korun.
  Doporučuji tuto věc co nejrychleji vyřešit, rád poskytnu i kontakty na osoby z Ministerstva kultury, podobný problém jsem totiž v minulosti již řešil a pan Horčička mě do celé věci zasvětil – povinné výtisky, registrační značka…

  Kristián Šujan

 4. Také pár vět k lesnickým listům... napsal:

  Dobrý den.
  Přijde-li Jaroslavu Hlavsovi „docelá zábavné“, že nevyšly Lesnické listy jako součást Loketských listů, pak mně tedy nikoliv…
  1. Každé tištěné periodikum podléhá v tomto státě stále registraci na MK ČR. Oficiální „Samizdatový zdpravodaj Loketských městských lesů Lesnický list“ žádnou takovou registraci nemá a porušuje tím zákon.
  2. Nevím nic o tom, že by se záměrem vydávat „Lesnický list“ kdokoliv z lesů oslovil vlastníka, tedy valnou hromadu. Jedná se tak o hrubé manažerské selhání a porušení smlouvy, neřku-li, že jenom blázen se může pustit do takového dobrodružství vůči majiteli. A je jedno, jestli jsou Listy financovány ze soukromého zdroje. Mělo-li jít o samizdat, pak tam nemělo být v žádném případě použito logo LML, s.r.o.
  3.Jestli je tu něco trapného, pak jsou to příspěvky pana Moravce v této diskuzi… To jsme se toho z Listů o lhaní a podvodech nového vedení moc nedozvěděli, krom např. toho, že LML, s.r.o. tu jsou dvacet let, zatímco TOP 09 rok. No a co má být?
  Přeji všem hezké a klidné odpoledne.
  Petr Zahradníček, místostarosta Lokte
  3.

  • Karel Moravec napsal:

   Inu, magistře Zahradníčku, místostarosto, a strůjče bolševického puče, zrady, lhaní a podvodů, chápu, že Ti vadí názory obyčejného člověka, voliče, občana, který neparazituje na městském rozpočtu jako Ty, Bednář, Stehlík… Svobodné názory vadí bolševikům, parazitům a lhářům vždycky.

   Důležité je, že nedokážeš odpovědět ani na jednu itázku, kterou Ti občané kladou, neumíš ani věcně reagovat na Hlavsův text…v žaludku Ti leží jen Moravec…

   P.S.: Trapné je předevších nazývat někoho bláznem. Pokud máš dojem, že někdo porušuje zákon, jednej jako chlap a nech věc přezkoumat soudem.

   • Tak já už fakt nevím... napsal:

    Karle, nepil jsi něco, nebo nejsi v rauši? Na takovouto diskuzi opravdu nehodlám reagovat.
    Strůjce všeho zla na této planetě…Petr Zahradníček

  • kamil napsal:

   jste šašek pane zahradníčku

 5. Kristi napsal:

  O celé situaci samozřejmě také něco vím, protože budu součástí nové redakční rady Listů. Jednoznačně o žádnou cenzuru nejde, v aktuálních Listech zkrátka kvůli inzerci, rozhovorům a některým článkům (proč se zveřejňují informace například z Chebu a proč do dnešní doby psal Listy někdo, kdo vůbec není z Lokte?) nebylo místo. Ani aktuální články z řad občanů se do nich nevešly, jen tak tak se vešly rozhovory, aby lidé, co nečtou Domorodce, měli jasné odpovědi na některé otázky…
  Nové Listy budou (od ledna 2012) ve stylu mých předchozích (současných) projektů, tudíž objektivní, ráznější, aktuální, snad i akční (show?). Prostor v nich bude mít konstruktivní diskuse, a pochopitelně se je budu snažit naplnit rozhovory a články bez ohledu na politickou situaci ve městě. Pokud je radní v soudním sporu s městem, proč o tom nenapsat do Listů? Pokud je LML vyčítáno špatné hospodářství, proč o tom nenapsat?
  Pokusím se rovněž o jakousi syntézu Listů a Domorodců. Rozhodně se nebude jednat o žádné PR Listy pro radnici, ale o hutnou, bez horké jehly ušitou, dávku kvalitního počtení. Každý měsíc. Budu rád, když se na nich budete podílet i vy všichni, svými názory, recenzemi, fejetony.
  Sami však uznáte, že několikastránkové eseje jdou bez problémů zveřejnit tady na internetu, s většími obtížemi pak v Listech. Pokud si vzpomínám, před několika měsíci se to samé stalo s panem Hadravou a dalšími, kterým se články do Listů zkrátka nevešly, a tak musely být umístěny na internet (zcela nepochopitelně do diskusního fóra). Tehdy také o žádnou cenzuru nešlo. S pozdravem,
  Kristián Šujan

  • Karel Moravec napsal:

   prohlásit, že „už není místo“ je ten nejprimitivnější způsob cenzury, který znám už z dob bolševické Sokolovské Jiskry. Pěkně jste to, Kristiáne, vystihl – články z Chebu v Loketských listech…
   Nicméně, současná Bednářova cenzura je trapná, cest, jakými se pravda dostane k občanům je dost.

 6. Pavel Baše napsal:

  Prosím,můžete mi někdo říci,co je tohle za show???:-D:-D:-D

  • Karel Moravec napsal:

   Co je to za show? Bednářovo radnice zavedla po bolševicku cenzuru do Loketských listů v naději, že se občané-voliči nedozvědí o lhaní a podvodech, díky kterým se Bednář a spol. dostali do vedení města. A tak Hlavsa vydává samizdat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree