Už zítra projde Rotavou Dělnická strana, vystoupí i Tomáš Vandas. Protest bude hlídat policie

Dělnická strana sociální spravedlnosti již zítra pořádá v Rotavě protestní mítink. Hlavním důvodem má být podle organizátorů rostoucí napětí mezi místními obyvateli a nepřizpůsobivými občany.
Krajská organizace DSSS Karlovarského kraje zveřejnila i oficiální stanovisko k plánované demonstraci. „Na akci určitě vystoupí předseda DSSS Tomáš Vandas,“ říká místopředseda DSSS Jiří Štěpánek.
Místní obyvatelé se k celé věci staví poměrně neutrálně. „Když se někam jde, tak jenom do hospod, kam Romové nechodí. V jedné Romům nenalejou a v druhý nalejou jenom těm, co jsou v pohodě. Jsou totiž Romové a Romové. Ti ve velkých tlupách, to co známe a proti čemu „bojuje“ Dělnická strana, a pak je tu taková menšina, která dělá to, co my. Chodí do práce, nemlátí do oken, a když nás potkají na ulici, pozdraví. Mimochodem, ta druhá skupina na nás křičí nadávky přes půl ulice,“ říká Tereza z Rotavy.
Soužití s nepřizpůsobivými občany je podle jejich slov opravu složité. „Ale když ukážete, že se jich nebojíte, že jim klidně dáte po hubě, je to ok,“ říká Tereza. Ta si ale myslí, že demonstrace vůbec nutná. „Tady nikdo nikoho stejně neposlouchá. Na to je to tu moc malé. Bydlet se už nebojím. Za tmy se jednoduše chodí prázdnými ulicemi. Je to sice delší, ale klidnější,“ říká Tereza z Rotavy.
Nynější celé naše pohraničí je podle vyjádření Krajské organizace DSSS zmítáno občanskými nepokoji z důvodu dlouho neřešených problémů.
„A také špatnou skladbou obyvatel. Nyní se zaměříme na ohnisko požáru našeho kraje a tím je město Rotava. Toto město, které svou historií sahá až do roku 1543, se nyní již proměnilo z větší části na ghetto, kde starousedlíci trpí pod terorem nových přistěhovalců. Opět se setkáváme s problémem, který zmítá také Šluknovským výběžkem. Jsou to neustálé krádeže, vandalismus, vyhrožování, drogová problematika, rušení nočního klidu a především fyzické útoky na naše lidi.
Poslední problém, který v nedávné době „zvedl ze židle“ občany Rotavy, byl útok na jednoho z návštěvníků v restauraci Kavárna. Celý útok se odehrál takto: Očití svědkové vypověděli, že místní „romský vůdce – recidivista“ se naklonil na bar a prohlásil směrem k nic netušící oběti, že kdo se jí zastane, toho zabije. Poté přišel zezadu k oběti a brutálním způsobem ji napadl. V ten moment se přidal k útoku také jeho syn a následně na pomoc dorazil i třetí útočník. Svou oběť drželi a postupně tloukli do bezvědomí. Oběť ležela na zemi a útočníci ji stále tloukli a při tom padaly rasistické nadávky, které nelze ani zmiňovat. Až do příjezdu policie tloukli bezbranného člověka a slovně napadali další hosty. Policie zajistila svědky i pachatele a zavolala záchrannou službu.
Napadený byl odvezen do nemocnice a následně transportován do Plzně na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO). Zde mu byla lékaři zdrátována celá lebka a vyléčeno mnoho jiných zranění, která napadaný utržil. Nyní je tento člověk na minimální nemocenské, je odkázán na své příbuzné a musí dojíždět do nemocnice v Plzni. Pokud se jeho stav zlepší, svou čelist ucítí nejdříve až za 1 rok. Takto byl potrestán člověk, který se ničím neprovinil, nikdy nebyl žádným extremistou, ba ani členem žádné politické strany či dalšího směru.
Čtenáři nyní jistě očekávají, že útočníci byli minimálně obviněni z rasistického útoku a pokusu o zabití, ovšem realita je naprosto jiná. Policie zajistila svědky takovým způsobem, aby útočníci věděli, kdo jimi je. Ti samozřejmě odmítají svědčit a mají strach o své životy v případě odplaty. Policie proto všechny útočníky, ačkoli sama byla na místě činu, propustila a případ uzavřela.
Proto jsme byli informováni o tomto případu a byli jsme požádáni o pomoc. Tuto žádost nechceme a nemůžeme nevyslyšet, nebo snad dokonce odmítnout! Nejsme ti politici, kteří řeší nadnárodní zájmy v kuloárech, ale řešíme problémy obyčejných lidí a snažíme se jim pomoci.
Rozhodli jsme se společným hlasem, že uspořádáme 29. října 2011, den po významném svátku, protestní mítink s pochodem přes problémovou část Rotavy. Tímto žádáme za všechny slušné obyvatele Rotavy a přilehlých obcí o co největší pomoc a podporu této akce. Již nesmíme dále sedět a čekat, jestli někdo vyřeší problém za nás. Nyní ho musíme řešit my! Nikdo jiný není schopen pomoci obyvatelům obležených měst než my, národní socialisté! Je nutné minimálně upozornit na problémy, které nejsou řešeny,“ tak zní kompletní stanovisko Krajské organizace DSSS.
Zítřejší protestní mítink bude monitorovat i policie. „Policie o této plánované akci byla informována. Při meetingu bude zajišťovat bezpečnost a pořádek ve městě. V současné době je v úzkém kontaktu s vedením města,“ říká tisková mluvčí Policie ČR Kateřina Böhmová.

2 Responses to Už zítra projde Rotavou Dělnická strana, vystoupí i Tomáš Vandas. Protest bude hlídat policie

 1. Tomáš napsal:

  Re: Vítězslav Adamec
  Nejsem sice příznivec DSSS,ale to neustálé nálepkování za neonacisty je už trapné.. Ostatně ono obligátní strašení plynovými komorami, je ještě větší ubohost. Je 67 let po válce! Nehledě k tomu, ve světě se aktuálně děje několik genocid, válek a lokálních konfliktů. Je třeba řešit aktuální bezpráví! Stát na řešení cikánské problematiky nerezignuje! On na ni vyloženě se.., resp. dělá vše proto, aby se lidé opravdu naštvali. Jestli někdo vyvolává rasové problémy, tak je to stát a organizace ražení Romea.cz
  Nelze integrovat někoho, kdo se integrovat nechce. Ti slušní cikání to již udělali a jsou to fajn lidé.Ti ostatní(většina)jen ztrpčuje svému okolí život.
  Kristián napsal článek, který svědčí o tom, že není poplatný dnešní systémové propagandě a má odvahu vystrčit hlavu z davu. Není lehké odprostit se od mainstreamových mediálních manipulací, nálepkování a bezpáteřního podlézání systému.
  Potlačováním a překrucováním pravdy svět lepší nebude!
  Chceš-li se dozvědět pravdu naslouchej umlčovaným!

 2. Skoro ten článek (půl článku v kurzívě jen propaganda DSSS) vypadá, jako kdyby to, že Rotavou projdou neonáckové bylo ta konečná spása, která Rotavu zachrání. Rotava v poslední době již není tím obávaným městem na severu ale v posledních letech se velmi slibně rozvíjí – viz mnoho nových obytných domů. Tím nechci říci, že Rotava není plná problémů, ale pokud je stát alias policie nezvládá, je to její chyba a lidé by spíše měli tlačit na neschopný stát (což si ale slabošsky nedovolí), který na tyhle problémy rezignuje a přenecháváje je stupidním a zároveň namyšleným (velmi nebezpečná kombinace) neonacistům. Žijem ve vyspělé Evropě a pokud nechcem opět zavádět plynové komory, jak si asi všichni (nejen) neonáckové doufejme jen podvědomě přejí, tak jednoduše musíme jít onou cestou delší ale pracnější integrace – viz 3 dny stará zpráva z Rotavy – http://vary.idnes.cz/karlovarsky-kraj-se-chysta-romum-v-rotave-pomoci-praci-pgn-/vary-zpravy.aspx?c=A111025_175216_vary-zpravy_sou .
  s pozdravem Víťa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree