„Událost s kontaminovanou vodou ve Sportovní ulici mě stále mrzí,“ říká člen rady Radek Hejna

hejna

Mnozí Loketští v posledních dnech opět začali diskutovat o nekvalitní dodávce teplé vody v období od 17. do 30. listopadu 2010. „Pan Hejna se dušoval, jak otrávenou vodu bude kompenzovat snížením odebrané vody a přišlo vyúčtování, a hle nic, naúčtováno přesně to, co bylo spotřebováno, však jo ne, vždyť už je to rok, tak se to zapomnělo. Jenom kecy! Co kdyby jsme si zavolali televizi, jak to po roce s otrávenou vodou dopadlo?“ komentovala celou situaci na diskusním fóru města Loket Monika Kubištová. A co k celé věci říká za dodavatele tepla TERM GROUP Radek Hejna (na fotografii vpravo), nový radní města Lokte?

Rozúčtování „teplé užitkové vody“ za soustavy CZT v Lokti, Sportovní ulice

V minulých dnech jste obdrželi vyúčtování tepla a teplé vody za období 2010 – 2011. Mnozí z Vás se táží, jakým způsobem je zohledněná nekvalitní dodávka teplé vody v období od 17. do 30. listopadu 2010 (právě 17. listopadu jsme naším nedopatřením kontaminovali TUV organickým ředidlem S 6005, 19. listopadu 2010 jsme obdrželi zákaz dodávat TUV od Krajské hygienické stanice a tento byl zrušen až 30. listopadu 2010).
Jelikož zapisujeme stavy centrálního vodoměru každé ráno, byl použit koncový stav pro měsíc listopad z rána 17. listopadu, před kontaminací ke které došlo v odpoledních hodinách. K obnovení účtování dodávek došlo od rána 1. prosince 2010. Za první část měsíce listopad bylo SBD Rozvoj účtováno celkem 470 m3 TUV a městu Loket 15 m3 TUV. Dlouhodobý průměr podzimních měsíců činí 1.010 m3 TUV pro SBD a 33 m3 TUV pro město Loket. Oba odběratelé mají ve fakturacích za listopad 2010 zřetelně vyznačeno, že za polovinu měsíce neúčtujeme ani za vodu pro TUV, ani za teplo v TUV. Pro informaci přikládám kopii dodavatelské faktury VOSS Sokolov za předmětné období, ze které je patrné množství vody spotřebované na proplachy a dodávky za období od 17. do 30. listopadu. Celkem jsme odebrali 1.235 m3 vody, z čehož je účtováno odběratelům v prvé části listopadu 485 m3 a zbylých 750 m3 jde k naší tíži právě na zmiňované proplachy.
Ve Vašich vyúčtováních se toto neplacené období projevilo tak, že místo reálné ceny TUV která činí za předmětné období (bez slevy) 255, 35 Kč za jeden spotřební dílek (dílek má velikost 1.081 litrů) je účtována cena 244, 88 Kč za jeden dílek, přičemž velikost dílku je 1.036,5 litrů. Mezi dodavatelem tepla a odběrateli je účtována cena výhradně dle spotřeby, bez jakýchkoliv přepočtů na metry čtverečné obytné plochy. Ve Vašem vyúčtování mohou být údaje o dílku zkreslené právě tímto přepočtem. Pro informaci přikládám účetní sestavu dodávek TUV za předmětné období jednotlivým odběratelům.
Případné podrobnosti rád sdělím přímo v plynové výtopně, ale věřím, že tato informace je vyčerpávající. Ještě jednou mi dovolte omluvit se za vzniklé nepříjemnosti v dodávkách TUV. Věřte, že mě tato nemilá událost stále mrzí a přijal jsem veškerá opatření, aby se něco podobného již neopakovalo.

Za dodavatele tepla TERM GROUP Radek Hejna

One Response to „Událost s kontaminovanou vodou ve Sportovní ulici mě stále mrzí,“ říká člen rady Radek Hejna

  1. Karel Moravec napsal:

    Neúčtovat otrávenou vodu je samozřejmost vyplývající z principu, že náklady vzniku, průběhu a likvidace jdou za viníkem. Sebelítostí se Hejna snaží vykroutit ze skutečného odškodnění za sníženou kvalitu 14 dní života, jak slíbil, za zdravotní komplikace, zapáchající prádlo, nádobí, ekzémy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree