Hrad Loket bude mít novou pokladnu a prodejnu

kasa_hradu_loket

Historický domek č. p. 69 v Lokti je před závěrečnou rekonstrukcí. Stavební práce na objektu, který bude sloužit jako prodejna a nová pokladna hradu Loket, skončí již během října.
„Dále se počítá se dvěma inspekčními pokoji pro brigádníky nebo restaurátory. Řediteli hradu panu Lojínovi se přes město podařilo navíc sehnat dotaci ve výši zatím zhruba poloviny plánovaných investičních nákladů na umístění historických fresek ze zámku Kostelní Bříza. Fresky jsou momentálně sejmuté a uskladněné na hradě,“ říká ředitel stavební firmy Elesta Patrik Stangar. V budoucnu podle jeho slov vznikne v budově i zařízení pro ostrahu hradu a kamerový systém s monitory.
„Představa je dále taková, že u vjezdu na parkoviště kousek od hradu by byla závora. Místa k parkování by se zpoplatnila. Hrad by tak získal další finanční prostředky. Bez peněz a hlavně bez dotace také nejde opravit poslední křídlo hradu, tedy severní palác. Tam jsou předpokládané náklady na rekonstrukci kolem 40 miliónů a v budoucnu se počítá s apartmány. Bez dotace opět nelze nic stavět,“ dodává Stangar.

One Response to Hrad Loket bude mít novou pokladnu a prodejnu

  1. Jiřina Kolářová napsal:

    Kolik schodů vedlo k pokladně? Bylo to náročné?
    Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree