Znak Sadova bude v září schvalovat zastupitelstvo

sadov

Možná už v září by obec Sadov mohla mít svůj vlastní znak, na který obyvatelé tak dlouho čekají. „Obecní znak je již navržen a v září by jej mělo schvalovat zastupitelstvo. Poté ještě počkáme na vyjádření Parlamentu ČR,“ informuje místostarosta Sadova Ladislav Ludvík. Ten uvádí i další novinky, které místní obyvatele zajímají. „Dětské hřístě v Podlesí, na které obec dostala dotaci, by mělo být v provozu ještě v průběhu letních prázdnin. Další hřiště budou vznikat v následujících letech. Dále je zažádáno o dotaci na revitalizaci aleje směrem na Novou Vísku. Vykáceny by měly být náletové dřeviny, staré stromy a na jejich místo se vysadí ovocné stromy (jabloně, třešně, hrušně). Zapomenout by se nemělo ani na ptactvo, pro které budou zřízeny ptačí budky různých druhů,“ říká místostarosta.

V centru Sadova (v okolí kapličky) by podle něj měla navíc ještě v letošním roce proběhnout malá rekonstrukce parku. „Budou osazeny lavičky, upravena zeleň a dosazen trávník. Vzniknout by tak mělo jakési centrum obce,“ upřesňuje Ludvík. V plánu má obec také úpravu náměstíčka ve Stráni. Nejdříve však musí vzniknout projekt a sehnat potřebné finance.

„Obec také může dostat dotaci z fondu pro místní rozvoj za umístění v soutěži „Vesnice roku.“ O její výši a případném využití se bude ještě rozhodovat,“ uzavírá místostarosta.

Šimon Dvořák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree