Na radnici míří tři petice, jedna za zachování dýní

petice_dyne

Jak upozornit na problémy ve městě? Jak přimět zastupitele, aby nedostatky začali rychle řešit? Obyvatelé Lokte sázejí na účinný recept, na petice.
Aktuálně protestní listy sepisují v lokalitě Finské domky, v ulici Revoluční či přímo na náměstí. Celkem tedy na zdejší radnici míří už tři petice. „Chybí nám tu chodníky i veřejné osvětlení. Ať si někdo přijde zkusit, kudy musíme denně chodit. Večer při cestě z města domů po silnici kolem hřbitova jde navíc doslova o život,“ říká Zdeňka Šťastná z Finských domků.
Další protesty hlásí i ulice Revoluční. Zde kromě chodníků požadují občané i ukazatel dopravní rychlosti. „Téměř každý soused nadával, protože už zkoušel na radnici uhádat značku, radar nebo častější měření rychlosti policisty, když není možné vybudovat chodníky. Bohužel marně. Uvidíme, zda tedy s peticí uspějeme,“ říká Vít Kříž s tím, že podpisů je kolem čtyřicítky.
Vedení Lokte se prý nebrání žádné diskusi. „Radar se určitě může dát, a klidně i do dalších ulic, nebráním se tomu,“ připouští místostarosta Petr Zahradníček. Ten reaguje i na čerstvou petici, kterou připravují ve Finských domcích. „Silnice se rozvrtala, chodníky a osvětlení chybí. Bohužel radnice nemá finance, ale nemusí se přeci hned psát petice,“ myslí si místostarosta.
V posledních dnech se navíc mluví o dalších protestních podpisech, a to za zachování truhlíků s dýněmi a cuketami na náměstí na cestě směrem k hradu. „Měsíc to nikomu nevadilo a teď najednou se rada města rozhodla, že se dýně a cukety mají do pěti dnů odstranit. Starosta mi řekl, že je to hnusný. Zajímá mě tedy názor veřejnosti, co na to říká,“ podotýká Miloslav Štěpán, který se stará o květinovou výzdobu na náměstí.
„To je naprosto marginální problém. Nikdo nikomu nic nezakazuje, ale truhlíky musejí být udržované. Jde přeci o solidnost, slušnost a schopnost se domluvit se sousedem, kterým je v tomto případě město,“ dodal místostarosta.

Kristián Šujan

2 Responses to Na radnici míří tři petice, jedna za zachování dýní

  1. s těmi 2 miliony jsem se seknul, 85% peněz půjde z EU, tudíž „jen“ 300 000 půjde z rozpočtu města

  2. Souhlasím se všemi třemi peticemi. Vedení města dává finance na stále zbytečnější věci (např. nová zamýšlená silnice ve Sportovní za fotb.hřištěm, 2 miliony na propagaci města – viz rozhovor s p.starostou – http://domorodci.cz/2011/07/interview-se-starostou-lokte-jaroslavem-hlavsou-ktery-rika-%E2%80%9Estale-se-citim-byt-lesnikem-%E2%80%9C/ , výstavba nové školy, nové hlediště a jeviště v amfiteatru, atd.) místo toho, aby město nejprve zajistilo základní funkce pro své občany, jako je například bezpečnost přechodu z jedné části města do jiné – viz 1.a 2. petice.
    K 3.petici bych jen řekl že vedení města řeší hovadiny a spíše bych v tom (a nejen já) viděl konkurenční boj mezi místními restauracemi. Jednu takovou má i mimochodem p. Zahradníček, tudíž je jistě možné, že využil (v tandemu s p.starostou) své funkce místostarosty k takové malé konkureční buzeraci.
    S pozdravem Víťa Adamec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree