Na opravu zastávek nemá Loket peníze

zastavka_loket

Chátrající autobusové zastávky se již v Lokti staly tradicí. Místní jejich neutěšený stav trápí, radnici to však podle jejich slov vůbec nezajímá. „Letos a už i před dvěma lety jsme byli spolu s dalšími občany přímo na radnici, protože zastávka například v Revoluční je skutečně v dezolátním stavu. Bohužel naše prosby nikdo doposud nevyslyšel,“ říká Erika Klementová z Údolí. Oslovení Loketští si navíc stěžují, že autobusová nástupiště jsou zarostlá plevelem. Představitelé města přiznávají, že zastávky by si skutečně zasloužily generální opravu.

„Nejde jen o Údolí, to samé platí o identických zastávkách v Nadlesí i v Lokti u benzínové pumpy. Dřevěné přístřešky se šindelovou krytinou v minulosti nikdo nenatíral, a dnes proto dozrály k zásadnější opravě,“ vysvětluje starosta Lokte Jaroslav Hlavsa s tím, že peníze na rekonstrukci bohužel zatím nejsou. „Dlouhodobá absence údržby není jen problémem autobusových zastávek. Týká se celé škály městského majetku, počínaje komunikacemi, konče lávkou v Zahradní ulici, na kterou mám vyhlášený havarijní výměr. Kalkulaci nákladů prozatím nemám. Je to o penězích a ty budu muset v této chvíli použít na důležitější opravy,“ uzavírá starosta.

Kristián Šujan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree