Vulgární výrazy bude Loket na fóru cenzurovat

opery

Chceme diskutovat s občany přes Facebook. K obdobnému kroku se před několika týdny rozhodlo vedení radnice v Lokti, které nechalo vytvořit na sociální síti Facebook nové diskusní fórum. To staré z městského webu smazalo. „Převažuje názor, že diskusi lze provozovat na Facebooku, kde město nenese odpovědnost za úroveň příspěvků, nemusí zaměstnávat nikoho, kdo by likvidoval sprosťárny, a koneckonců pro obě strany je to svobodnější,“ uvedl starosta Lokte Jaroslav Hlavsa. Původně obdivovaná změna se však rázem dočkala vln kritiky. Zejména od občanů. „Fórum na Facebooku je chabá náhražka, na němž jsou už z podstaty především mladší ročníky, a většina lidí na něj už ze zásady nikdy nepůjde. Kupříkladu z patnácti zastupitelů jsou na něm jen tři a ani pan starosta mezi nimi není,“ říká Vítězslav Adamec. I přímo na sociální síti lidé vyzývali vedení města, aby jim staré fórum vrátilo. „Jsem pro návrat na stránky. Tohle nemá žádnou úroveň,“ píše například Mario Šoltýs.
Proto se teď představitelé Lokte rozhodli k nápravě. Na základě podnětů původní podobu debatního fóra obnovili. S jedinou výjimkou – vulgarity budou nekompromisně cenzurovány. „Chtěl bych tímto vyzvat všechny účastníky diskuze o korektnost, slušnost a věcnost svých příspěvků a zároveň upozornit, že vulgarity budou administrátorem stránek průběžně odstraňovány,“ říká místostarosta Lokte Petr Zahradníček. V současnosti tak občané mohou v Lokti využít fóra dvě – jedno na Facebooku, druhé na www.loket.cz.

Kristián Šujan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree