U Elbow vznikl nový park s lavičkami

210620112415

Návštěvníci hudebního podniku Elbow v Lokti mají důvod k radosti. Před několika dny totiž v jeho blízkosti vznikl nový park s lavičkami. Návštěvníci klubu si tak mohou krátit dlouhé chvíle právě na tomto místě. „Dá se zde posedět, dokonce je zde i několik rádoby stolů na potraviny. Skutečně odpočinkové místo pro všechny turisty a místní obyvatelé,“ říká jedna z místních obyvatelek. Téma loketských parků je v Lokti velice sledované. Nedávno se zástupci města pohádali kvůli výstavbě chodníku a travnaté plochy v parku v ulici Nádražní. Park je zde totiž už několik měsíců kvůli výstavbě cyklostezky v dezolátním stavu, a tak starosta Jaroslav Hlavsa (ODS) navrhl rychlé řešení jeho rekonstrukce. To však podle slov některých zastupitelů předem neprodiskutoval s představiteli města ani s loketskými občany. „Zase další věc, o které ses s námi neporadil. Jestli rozhoduješ sám za tři tisíce občanů, tak to je teda něco. Proč ses nešel do Nádražní zeptat i lidí, jak by si ten park představovali?“ uvedl na jednání zastupitel Lubomír Stehlík (Konzervativní strana).
Starosta chce, aby s revitalizací parku vznikly i plochy na parkování, nový chodník a městská zeleň.
„Teď jsem rozčilený. Park zmizel a ty jsi nás opět obešel a nezeptal ses, jak si to představujeme. Dávám to tobě za vinu a beru to jako podraz,“ zlobil se další ze zastupitelů Patrik Stangar (Nezávislí). Ten se se svou firmou a pracovníky veřejně prospěšných prací stará téměř o všechny přístupové komunikace ve městě.
Ostrou debatu se snažil krotit místostarosta Petr Zahradníček (TOP09). „Je tu spousta zbytečných emocí. Nedělal bych z toho tragédii. V tom bývalém parku si stejně žádné děti nehrály,“ pronesl Zahradníček. „Investiční komise ode mě dostala zadání, aby doporučila, jak park bude vypadat. Nebylo to teda jenom mé rozhodnutí, jak park bude vypadat,“ hájil se starosta. Tomu však opozice nedávala moc šancí na obranu. „Vidíš, teď se to zase snažíš obejít přes investiční komisi. Nemůžeš dělat takovýhle podrazy, chlapi si podrazy nedělají,“ kritizoval dále Stangar starostovo jednání.
Sám Hlavsa však zastupitele uklidnil, že konečná podoba chodníku a odpočinkové plochy v Nádražní ulici bude skutečně povedená. „Výsledek bude hezčí, než si teď myslíte,“ zmínil starosta.

Kristián Šujan

2 Responses to U Elbow vznikl nový park s lavičkami

  1. Park u Elbow napsal:

    Kristiáne, ten park u Elbow nevzniknul sám o sobě, za to že tam dnes můžou vodáci, kteří se tu zastavují pro lodě a nakupují v místním obchůdku, posedět na lavičkách u tzv. „rádoby stolů“ (jak jsi uvedl), vděčíme Václavu Šambergerovi, který za pomoci několika dalších osobně zvelebil (s povolením města) toto místo na park. Město přispělo na zvelebení tohoto místa jednou popelnicí :-) o kterou musel město zažádat a kterou tam stejně namontoval pan Šamberger sám.
    Považoval jsem za správné tyto informace k tvému článku doplnit.

    Lukáš Rumpík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree