Mistr Ringo Čech dorazil na vernisáž do Lokte

ringo_cech

Mistr bonmotů, dobré nálady a peprného humoru. Renesanční osobnost František Ringo Čech dorazil do Lokte. V neděli 26. června se v místním podniku Galerie Cafe manželů Hlavsových konala jeho jedinečná vernisáž.
„Ringo Čecha mám rád hlavně kvůli jedinečnému humoru v jeho knihách a v televizi. Ani v Lokti mě nezklamal a v budoucnu bych si rád jeho obraz i koupil,“ podotýká Šimon Dvořák ze Sadova u Karlových Varů. Tomu se líbilo i vystoupení loketského sboru Cubitus, jenž v čele se starostou Jaroslavem Hlavsou celou akci odstartoval. Jeho členové v originálním podání představili tři písně legendárních Beatles, ke kterým prý Ringo Čech podle svých slov „tak nějak už vzdáleně patří“. „Nejdříve jsem si myslel, že jde o loketské zastupitelstvo, protože zpívajícího starostu už jsem dlouho neviděl. Pak mi ale známí vysvětlili, že je to zdejší sbor, a můžu říct, že vernisáži dodali skutečně výjimečný rozměr,“ dodal Dvořák. Další návštěvníci rovněž obdivovali pestrobarevná díla plná humoru, pojmenovaná jadrnými názvy.
Několik minut po vystoupení Cubitus přišel na řadu i samotný Ringo. „Chtěl bych poděkovat místním galeristům, že mi umožnili vystavovat v tom vašem krásném městě. Díky patří také vám všem, pěveckému sboru a i důstojnému panu faráři, který udělal kontakt na Loket,“ uvedl Čech a návštěvníky začal bavit svými humornými historkami.
„Včera jsem mluvil se slečnou, která zařizuje koncert Ringo Starra v Čechách. Ptal jsem se, jestli bych se s ním mohl setkat a darovat mu obraz, prý to ale vůbec není možné,“ smutněl František, který po čas svého povídání vzpomněl i na svou ženu, s kterou je už 28 let.

„Moje žena měla slabost pro silné osobnosti, proto si mě i vzala. Ale hoši, ta mě prznila. Sexuálně mě prznila od rána do večera. 28 let. Po tolika letech však takto silný vztah končí, a přechází volně ve vztah bratr a sestra. Je to docela fajn, velmi spolu vycházíme, takže žijeme odděleně,“ podotkl malíř, který prý své obrazy dával v minulosti dokonce i zdarma. „Ještě teď se rozčiluji a ptám se, proč jsem byl takový blázen?“ smál se Ringo, který se kromě malířství živí také jako hudebník, skladatel a spisovatel.
Komická situace nastala ve chvíli, kdy představoval své jednotlivé obrazy. „Je tu píč*?“ rozhlédl se Ringo a galerie propukla v mohutný smích. Přesně tak se totiž jmenuje jeden z jeho nejznámějších obrazů.
Během vernisáže byl všem k dispozici i chutný raut plný chlebíčků, ovoce a dobrého vína. Mistr si pro hosty a pořadatele však připravil i velkolepé překvapení. Pro Café Galerii namaloval speciální obraz města Lokte, které je vedle Karlštejna a Prahy jediným městem, které mistr zvěčnil.
„A teď se můžeme fotit,“ usmál se Ringo a ochotně pózoval svým fanouškům. Následná diskuse a společná fotografie tak započala jeho výstavu, která potrvá až do 30. července 2011.

Kristián Šujan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree