Akce Děti baví Loket se líbila i rozvířila diskusi

deti_bavi_loket2

Již tradičně Základní škola v Lokti uspořádala akci s názvem Děti baví Loket, na níž žáci loketských škol (i mateřské) předvádějí svá nejrůznější vystoupení. Děti tak tančily, hrály, zpívaly, cvičily, a diváci se dobře bavili. Mnozí však i diskutovali, jestli akce i nadále má vůbec smysl. „Jo, hezké to měli deváťáci, ale jinak nic moc. Myslím, že to je čím dál horší, už to není takové, jaké to bývalo. Nikdo si s tím nedá práci,“ komentuje akci Simona Minaříková. Bývalá kantorka Veronika Kalianková vzpomíná na Děti baví Loket s úsměvem. „Já toho teda taky vždycky měla plné zuby, ale pak jsme z toho měli dobrý pocit. Tak hlavně, že devítky to měly fajn,“ píše z Anglie Veronika Kalianková.


Přestože jsou názory různorodé, všichni si oddechli, že vstup zůstává stále bezplatný. Loket má totiž ještě v živé paměti, kdy například v roce 2006 byl vstup zpoplatněn, jelikož akce byla zařazena mezi program Zahájení kulturní sezóny. „Předpokládám, že děti, které budou bavit Loket jsou z Lokte, a tudíž rodiče také. Pokud tuto akci navštíví občané, kteří nemají trvalý pobyt v Lokti, budou muset zaplatit. Organizačně toto nelze zajistit,“ uvedl tehdy starosta Jiří Kolářík.

Kristián Šujan

8 Responses to Akce Děti baví Loket se líbila i rozvířila diskusi

 1. admin napsal:

  Pěkný den, děkuji za reakce, ale ještě jednou: za názory lidí skutečně neručím. A to, že názory z tohoto článku byly volně přístupné na internetu, na sociální síti, a já je použil, je zcela běžná praxe, což Vám mí kolegové ze Syndikátu novinářů ČR určitě potvrdí, pokud se budete ptát.
  Na akci jsem nebyl, to je pravda. Tato zpráva určitě ale není povrchní, jinak by nezaznamenala tolik ohlasů. To, že názory jsou různorodé, je pravda a to, že jsem si nic podobného nezkusil je blbost. Protože jsem na akci v 5. třídě vystupoval, v 9. třídě jsem ji dokonce moderoval :) S pozdravem,

  Kristián Šujan

 2. Václav Rieger napsal:

  Hezký den všem,

  náhodou jsem narazil na tento článek včetně reakcí a rád bych přispěl i svým názorem. Má dcera Kateřina je pravidelnou vystupující na akci „Děti baví Loket“. Takže moc dobře vím, co to dětem a jejich učitelkám dá práce připravit jednotlivá vystoupení a samotnou organizaci celé akce, jak touto akcí se děti baví a těší se na ni. A kolik času tomu věnuje učitelský sbor našich škol. Všech těchto lidí a jejich práce si nesmírně vážím, protože každá práce, která je vykonána poctivě, dobrovolně, ve prospěch celku ( v našem případě ve prospěch našich dětí a jejich rodičů ) bez nároku na honorář je opravdu úctyhodná!!! Já osobně na tuto akci pravidelně chodím s celou rodinou včetně prarodičů naší Káti. Je to jedna z mála příležitostí, kdy se sejdou lidé z našeho města na jednom místě v tak velkém počtu se společným zájmem. A to jsou naše děti!! A klidně i zaplatím dobrovolné vstupné. Proto musím kategoricky odmítnou veškerou kritiku a hlavně tu nekonstruktivní !! Je strašně snadné cokoli zkritizovat, říci a nebo napsat článek typu „nic moc“ a přitom nic podobného ani nezkusit. Takže vážený mladý muži, je sice chválihodné, že se věnujete lokální „žurnalistice na internetu“ (to zaslouží opravdu uznání), ale pokud budete psát takto povrchní a tak trochu hloupé články, budete svým případným čtenářům tak akorát pro smích.

 3. Roman Klášterka napsal:

  No, já souhlasím s Kristiánem….Nevím jestli se někdy vstupné platilo protože já ho nikdy neplatil. A jinak si také myslím že je to čím dál horší :( Vždy to bylo o tom že si každa třída ZŠ připraví vystoupení. Jak se zdá tak to už takhle nefunguje :( Neviděl jsem 6 třídu…..

 4. Názor napsal:

  Tentokrát na děti baví Loket jsem se těšil. Nikdy tomu tak nebylo ale byl jsem rád. Jelikož jsem právě vyšel devítku byl jsem rád že mi to vyšlo právě pěkně do odchodu. Krásně jsme si zazpívali a pobavili se u představení co měly ostatní. Vstupné bylo vždy dobrovolné.Alespoň já jsem nikdy nic neplatil.

 5. Marie napsal:

  Co si o tomoto článku myslet? Raději nic. Mrzí mě, že toto dokáže napsat někdo, kdo do této školy chodil a ví, že se paříprava na tuto akci nikdy nepodcenila. Ono se to vlastně podle tebe vše připraví samo, viď? Vybrat vhodnou píseň, jak pro děti tak pro pohyb, sestavit choreografii a pak to ty děti naučit. Vlastně žádná práce. Děti to asi mají vrozené a s talentem se narodili.

 6. 9.A LOKET napsal:

  Byl jsi na té akci vůbec?A proč se nezeptáš lidí,kteří to několik týdnů poctivě připravovali.A podle názoru většiny to bylo fajn,že se to vydařilo.A vstupné se nikdy neplatilo,po všechny roky bylo vstupné dobrovolné,nebo žádné.!!!!!!!!

 7. Marta kupčíková napsal:

  Vstupné na Děti baví Loket nikdy zpoplatněné nebylo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree