Městský hřbitov v Lokti prochází revitalizací

hrbitov_vykopy

Jarní shrabání listí či odvezení povalených kamenů. Podobnými estetickými změnami prochází v současnosti Městský hřbitov v Lokti. Ten si během několika měsíců z řad kritiků vysloužil několik výtek, které však loketští radní pomocí místní firmy Elesta Loket dávají do pořádku.
„S ohledem na finanční zdroje budou některé práce prováděny postupně, ale co se dá udělat za „drobné“, uděláme hned,“ říká ředitel firmy Elesta Loket Patrik Stangar. Ten převzal hřbitov do údržby již na podzim roku 2010. „Odvezli jsme několik desítek aut listí. V zimě naopak šlo hlavně o udržování cest. Až konečně jaro nám dalo možnost k radikálnějším změnám. Udělali jsme prořez na stromech, provedli likvidaci spadaných větví a udělali jarní hrabání. Aktuálně se odvezlo pár kamenů, které neměly už dnes příslušnost ke konkrétnímu hrobu a byly různě povaleny a neměli označení,“ vysvětluje dále Stangar s tím, že na několika místech dojde i k úpravě terénu, aby se pietní místo mohlo lépe udržovat.
„Zaregistroval jsem uznalá slova ke stavu hřbitova, ale je zřejmé, že bude trvat delší dobu, než bude náš hřbitov srovnatelný s jinými. Není to otázka jednorázové investice, ale stabilní a dlouhodobé údržby,“ uvádí starosta Loket Jaroslav Hlavsa. Ten chce rovněž začít hřbitov zamykat a zároveň v rámci připravované investice města by mělo dojít taktéž k instalaci kamerového systému proti vandalismu a zlodějům.
„V letošním roce ještě navíc započneme s nátěrem kovového oplocení. Myslím, že náš nástup na údržbu hřbitova je již teď vidět a mám i pozitivní ohlasy. Ty negativní se většinou vztahují k pocitu, že město vybírá hodně za hrobová a urnová místa a lidé v souvislosti s tím vzpomínají horší stav hřbitova,“ informuje Stangar, který dle svých slov slibuje i další změny k lepšímu.
„Několikrát jsem loketský hřbitov navštívila a měl by zůstat takový, jaký je. Zároveň však uvítám změny, pohřebiště by mělo být upravené a zachovalé,“ myslí si Barbora Beranová z Podlesí.
„Patřičným úsilím a i tlakem na zastupitele budou změny na hřbitově vidět každým dnem. Vnímám totiž tu potřebu ze strany občanů tohoto města,“ dodává ředitel.

Kristián Šujan

2 Responses to Městský hřbitov v Lokti prochází revitalizací

  1. Jen tak dále p.Stangar napsal:

    Chci poděkovat p.Stangar.ovi za tu námahu,ať to pokračuje úspěšně dál..,protože až tam budu „ležet“,chci odpočívat na upraveném hřbitově…..ještě by to chtělo vykácet staré stromy a zasadi jiné-třeba Akáty..Díky předem p.Stangar a p.Hlavsa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree