Divadýlko v Lokti: „Jsme tady za kašpárky,“ uvedl dnes místostarosta

namesti_loket

Jednání loketského zastupitelstva je velká show. Každý měsíc. Dnes se o tom mohli všichni obyvatelé opět přesvědčit, a to na vlastní kůži v zasedací místnosti v budově barokní radnice. Kuloární informace, tajná jednání, valná hromada Loketských městských lesů… spousta témat, která běžným občanům vůbec nic neříkají a hlavně je vůbec nezajímají. No jo, vskutku velká politika na komunální úrovni.

Více jak 15 minut věnovali představitelé města rovněž myšlence, že by „Diskuse s občany“ a bod „Různé“ v programu jednání měly být co nejdříve, hned po zahájení každého zasedání. I o takové banalitě se pochopitelně naši zastupitelé dokázali však pohádat a udělat tak z diskuse frašku. „Připadá mi, že jsme tady za kašpárky,“ uvedl místostarosta Petr Zahradníček a měl skutečně pravdu. Nakonec návrh, aby diskuse s občany byla již pravidelně na začátku každého veřejného zasedání prošla. 9 zastupitelů z 15 bylo pro.

Mohli jsme se také dozvědět, že již brzy proběhne pracovní jednání zastupitelstva. To ovšem bude neveřejné, protože si naši politici musí mezi sebou vysvětlit poměry ve firmě Loketské městské lesy a volbu nového radního. Nic pro běžné občany. My si musíme počkat na oficiální divadlo. Opona se otevírá, hostesky jsou připravené, pozvedněme sklenky vína (v Lokti spíše šampaňské) a nezapomeňte, další „zasedání“ je až 9. června. Veřejné… vstup zdarma.

Kristián Šujan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree