Dláždění ulic zdobí v Lokti psí výkaly

psi_vykaly

Desítky psích exkrementů trápí obyvatele Lokte. Na sídlištích, v ulicích, ale i náměstí. Psí výkaly jsou podle dotázaných občanů skutečně po celém městě.
„Jsem majitelem psa, venčím ho na louce, a když vyrazíme do ulic, nocím s sebou pytlíky. Uklidit po svém miláčkovi mi nedělá problém. Jen když vidím tu spoušť okolo, tak je mi zle a říkám si, jestli mé snažení má vůbec smysl,“ sděluje Jana Veverková. Ta ovšem jako majitel psa sdílí i názor ostatních pejskařů. „Proč platím poplatek za psa, když ve městě nepotkám koš s pytlíky na exkrementy?“ ptá se Veverková.
„Když si pořídím psa, tak bych se mu měl věnovat a ne ho venčit u paneláku před vchodem. Pokud jsem už tak línej, že nikam nedojdu, tak si s sebou vezmu pytlík na uklizení,“ říká Petr Adamec. Vedení radnice prý o problému s psími výkaly ví a podle slov starosty se nejedná o nic nového. „Tato situace se opakuje ve všech částech města, i na náměstí. Někteří majitelé vypouští svého miláčka večer, aby to nebylo vidět, ale setkal jsem se i s případem, kdy mi vlastník exkrementu odsekl, že platí poplatek a co že pro něj město za to udělá. Načež do „toho“ vztekle kopl,“ vypráví starosta města Jaroslav Hlavsa.
Zaměstnanci sociální služby ve městě pravidelně exkrementy sbírají. „Snažíme se a sbíráme alespoň to nejviditelnější. Stejně se ale znovu najdou pejskaři, kteří si to po svém zvířecím miláčkovi prostě neuklidí,“ uvedl jeden ze zaměstnanců.
Radnice věří, že v boji proti psím exkrementům by v budoucnu mohl pomoci kamerový systém města. „Co se sankcí týče, jsme totiž trochu bezzubí a jistě je to téma k zamyšlení, projednání. Možná ale napomůže nově plánovaný a funkční kamerový systém,“ říká Hlavsa s tím, že ale důležitější je v těchto případech osobní angažovanost jednotlivých obyvatel. „Město jsme přece my, a těch, kterým to není lhostejné, je přeci dost,“ uzavírá Hlavsa.

Kristián Šujan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Comment Spam Protection by WP-SpamFree